bogactwo

Artykuły - Bogactwo (102)

 • W Polsce Wschodniej szybko przybywa milionerów

  W Polsce Wschodniej szybko przybywa milionerów

  Liczba osób, które zarobiły ponad milion złotych na rynku kapitałowym, znowu spadła. Za to coraz więcej jest zamożnych przedsiębiorców.
 • ​1 proc. najbogatszych posiada jedną czwartą majątku w Kanadzie

  ​1 proc. najbogatszych posiada jedną czwartą majątku w Kanadzie

  Z najnowszego raportu parlamentarnego urzędu ds. budżetu państwa wynika, że majątek Kanadyjczyków ma wartość 11,7 biliona dolarów kanadyjskich, a jedna czwarta tego majątku należy do 1 proc. najbogatszych.
 • Skąd ten smutek u bogaczy?

  Skąd ten smutek u bogaczy?

  Grupa bardzo majętnych Holendrów wzięła udział w ankiecie dotyczącej bogactwa, ale za opłatą. Zgodzili się na prawie 50 euro od osoby, choć zwykli ludzie wzięliby symbolicznego dolara lub może nieco tylko więcej. Czy są granice w pogoni za fortuną? Nie ma.
 • Globalne bogactwo rośnie, ale nierówności pozostają

  Globalne bogactwo rośnie, ale nierówności pozostają

  PKB (Produkt Krajowy Brutto) i dynamika jego wzrostu nie są doskonałymi miernikami poziomu zamożności krajów. Ekonomiści coraz częściej zwracają uwagę na wady klasycznych mierników rozwoju i bogactwa narodów. Uwadze ekspertów nie umyka także bolesna prawda o rosnących nierównościach na ekonomicznej mapie świata.
 • Jak podzielone jest bogactwo w Polsce?

  Jak podzielone jest bogactwo w Polsce?

  Przeciętny majątek netto gospodarstwa domowego w Polsce (mierzony medianą) wyniósł 264 tys. zł i w ciągu 2 lat wzrósł o blisko 12 proc. O jego wartości decydują przede wszystkim aktywa rzeczowe, a głównie dom lub mieszkanie, inna nieruchomość oraz zasób majątku wynikającego z prowadzenia działalności gospodarczej - podliczył NBP w raporcie "Zasobność gospodarstw domowych w Polsce" na podstawie badania za 2016 rok. Finansowe składniki majątku mają mniejsze znaczenie i wynoszą przeciętnie 15,3 tys. zł.
 • Raport KPMG - 203 osoby mają majątek o wartości ponad 100 milionów dolarów

  Raport KPMG - 203 osoby mają majątek o wartości ponad 100 milionów dolarów

  Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce - wynika z raportu firmy doradczej KPMG. W tym roku liczba dobrze zarabiających Polaków, czyli takich, których miesięczne dochody brutto przekraczają 7 tysięcy 100 złotych, wyniosła milion 100 tysięcy osób. Szacuje się, że wartość rynku dób luksusowych w tym roku wyniesie 21 miliardów złotych, do 2021 roku wzrośnie ona 31 miliardów złotych.
 • Polski majątek rośnie najszybciej na świecie. Coraz więcej Polaków zostaje milionerami

  Polski majątek rośnie najszybciej na świecie. Coraz więcej Polaków zostaje milionerami

  Z raportu szwajcarskiego banku Credit Suisse wynika, że majątek Polaków procentowo wzrósł najszybciej na świecie. Jednocześnie z rosnącym majątkiem powiększają się również nierówności w społeczeństwach.
 • Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł - wynika danych GUS za 2016. Swoje bogactwo Kleszczów zawdzięcza podatkom z kopalni i elektrowni Bełchatów, zlokalizowanych na jej terenie.
 • Dwa biliony złotych w portfelach Polaków

  Dwa biliony złotych w portfelach Polaków

  Wartość finansowego majątku polskich gospodarstw domowych wyniosła na koniec 2016 r. prawie 1,9 biliona złotych i była dwukrotnie wyższa niż w kryzysowym 2008 r. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku przekroczy on barierę 2 bilionów złotych i będzie wyższy niż wartość produktu krajowego brutto.
 • Jest już milion zamożnych i bogatych Polaków, a ich wydatki na dobra luksusowe w 2016 r. będą aż o 15 proc. większe niż w roku ubiegłym

  Jest już milion zamożnych i bogatych Polaków, a ich wydatki na dobra luksusowe w 2016 r. będą aż o 15 proc. większe niż w roku ubiegłym

  Liczba zamożnych i bogatych Polaków w 2016 roku przekroczy 1 milion. Najwięcej takich osób mieszka w woj. mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

Filmy - Bogactwo (3)

 • Temu kotu do szczęścia potrzebne są tylko... pieniądze

  Ten kot zdecydowanie wie jak żyć. Jego właścicielka podzieliła się ze światem nagraniem, na którym słodko śpi, a za posłanie służą mu... 100-dolarowe banknoty. Chyba nie ma zamiaru się szybko budzić? (STORYFUL/x-news)
 • Co kupujemy, gdy jesteśmy coraz bogatsi

  Liczba zamożnych Polaków w 2017 r. wyniesie 1,1 mln osób. Będzie to o ponad 60 tys. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Prognozy wskazują, że w 2020 r. w Polsce może mieszkać nawet 1,4 mln osób zamożnych. Jaki jest wpływ tych zmian na decyzje konsumenckie?
 • Marcin Prokop o pieniądzach i bogactwie

  Tylko bogaci mogą mówić, że pieniądz nie daje szczęścia - mówi Marcin Prokop w rozmowie z Magdą Mołek.