bogaci

Artykuły - Bogaci (76)

 • Mamy 25 tys. milionerów. To głównie przedsiębiorcy na podatku liniowym

  Mamy 25 tys. milionerów. To głównie przedsiębiorcy na podatku liniowym

  Mamy już ponad 25 tys. milionerów. To głównie ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą.
 • Nie tylko bogaci korzystają z futer

  Nie tylko bogaci korzystają z futer

  Hodowla zwierząt futerkowych jest ważną gałęzią polskiego rolnictwa i eksportu towarów rolnych, ale jej duże znaczenie widać też przez pryzmat gospodarki lokalnej. Ta działalność ma nie tylko wysoką rentowność, zapewnia dochody pracownikom ferm, ale też innym przedsiębiorcom - zazwyczaj w najbliższym otoczeniu, w tej samej gminie.
 • Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Osoby bogate i zamożne czytają nawet dziesięciokrotnie częściej prasę od statystycznego Polaka - wynika z raportu Polskich Badań Czytelnictwa. To oznacza, że tytuły prasowe mają w tej grupie społecznej bardzo duży zasięg. Markom luksusowym daje to możliwość precyzyjnego dopasowania reklam prasowych do grupy docelowej. - Wystarczy odpowiednio dobrać 4-5 tytułów, żeby trafić do połowy grupy najbogatszych - podkreśla prezes Polskiego Badania Czytelnictwa.
 • Na świecie jest już prawie 14 milionów bogaczy

  Na świecie jest już prawie 14 milionów bogaczy

  Na świecie jest już prawie 14 milionów bogaczy, czyli osób, których majątek przekracza milion dolarów. Milionerów najszybciej przybywa w Azji o regionie Pacyfiku.
 • Płacisz tysiąc i konsjerż robi wszystko

  Płacisz tysiąc i konsjerż robi wszystko

  Usługi concierge dopiero raczkują na polskim rynku, ale zapotrzebowanie na nie będzie rosło. Zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Zakres usług, jaki oferują firmy z branży, jest bardzo szeroki: od pomocy w życiu codziennym aż po niezwykłe życzenia, związane z organizacją czasu, podróży, rozrywką.
 • ​Zamożny w Polsce to przeciętny w Unii

  ​Zamożny w Polsce to przeciętny w Unii

  W Polsce przybywa ludzi zamożnych. Według firmy doradczej KPMG, 32-proc. podatek dochodowy (roczne dochody brutto ponad 85 tys. zł) płaciło w 2012 r. 768 tys. osób, a w 2016 r. powinno być ich już milion - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Trzystu najbogatszych zwiększyło swoje fortuny

  Trzystu najbogatszych zwiększyło swoje fortuny

  Trzysta osób najbogatszych na świecie zwiększyło w minionym roku swe fortuny o 524 miliardy dolarów. Według Bloomberga, największej światowej agencji specjalizującej się w dostarczaniu informacji o rynkach finansowych, wynoszą one dziś 3,7 biliona dolarów.
 • Bogatych w Polsce przybywa

  Bogatych w Polsce przybywa

  2 tys. zł za parę butów, 3 tys. zł za torebkę, perfumy nie tańsze niż 1 tys. zł czy zegarek za 13 tys. zł - to synonim luksusu według bogatych Polaków przedstawiony w raporcie firmy doradczej KPMG "Rynek dóbr luksusowych w Polsce", który przytacza "Metro".
 • Bogaci Grecy mogą zapłacić za ochronę policyjną

  Bogaci Grecy mogą zapłacić za ochronę policyjną

  Według nowego projektu oszczędności, Grecy zarabiający powyżej 100 000 euro rocznie będą mogli zapłacić za ochronę policyjną przed atakami ze strony terrorystów i grup zorganizowanej przestępczości - podała we wtorek Associated Press.
 • Bankowość dla bogaczy

  Bankowość dla bogaczy

  Mimo kryzysu z roku na rok przybywa klientów bankowości prywatnej. Prognozy na najbliższe lata są bardziej niż optymistyczne. Zwykle trzeba mieć milion złotych oszczędności, by móc korzystać w naszym kraju z usług bankowych z najwyższej półki, czyli private bankingu.

Filmy - Bogaci (2)

 • To jest spór pomiędzy bogatymi i biedniejszymi krajami UE

  Jeżeli polski rząd przegra spór o pracowników delegowanych, to pracę może stracić 400-500 tys. Polaków, a dotyczy to przede wszystkim firm transportowych. Dlaczego w tym sporze kraje UE różnią się aż tak bardzo? - To jest spór pomiędzy bogatymi i biedniejszymi krajami Unii Europejskiej - mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Trzeciakowski, ekspert FOR. Jeżeli UE chce dbać o gospodarkę wolnorynkową, jak ten spór rozwiązać? - Trzeba przeciwdziałać tendencjom protekcjonistycznym - twierdzi ekspert.
 • Premiera serialu "Grzeszni i bogaci"

  Bartek Kasprzykowski zdradza tajemnice "Grzesznych i bogatych", nowego serialu TVN, którego premiera została wyznaczona na 25 października. Serial jest parodią popularnych telenowel, zwłaszcza "Mody na sukces" i "Dynastii". Kasprzykowski wciela się w zakochanego w sobie prezentera, Rodżera Blejka.