Bóg mordu

Artykuły - Bóg mordu (6)

 • Dereszowska i Żebrowski na scenie

  Dereszowska i Żebrowski na scenie

  Anna Dereszowska, czyli Dorota Wolska z "Siły wyższej", i Michał Żebrowski, czyli profesor Andrzej Falkowicz z "Na dobre i na złe", odliczają dni do premiery sztuki "Bóg mordu", w której grają małżeństwo. Po raz pierwszy pojawią się razem na scenie Teatru 6. Piętro już w najbliższą sobotę, 10 listopada.
 • Cezary Pazura: Przełomowy rok

  Cezary Pazura: Przełomowy rok

  Cezary Pazura po wielu latach wraca do teatru. W listopadzie zobaczymy go w sztuce "Bóg mordu" w Teatrze 6. Piętro. W rozmowie z PAP artysta przyznał, że rok 2012 jest dla niego przełomowy i to nie tylko za sprawą powrotu na teatralne deski.
 • Barciś i Tyniec jak u Polańskiego

  Barciś i Tyniec jak u Polańskiego

  Najnowszy film Romana Polańskiego "Rzeź" to ekranizacja sztuki "Bóg mordu" francuskiej autorki Yasminy Rezy. Od ponad roku Krzysztof Tyniec i Artur Barciś grają w tej sztuce w Teatrze Ateneum w Warszawie
 • Pełnokrwista komedia Polańskiego

  Pełnokrwista komedia Polańskiego

  "Rzeź" - pierwsza od wielu lat komedia Romana Polańskiego - to entuzjastycznie przyjęta na festiwalu w Wenecji ekranizacja sztuki Yasminy Rezy "Bóg mordu", która od wielu sezonów przyciąga tłumy rozentuzjazmowanych widzów do renomowanych teatrów po obu stronach Atlantyku.
 • Nowy film Romana Polańskiego

  Nowy film Romana Polańskiego

  Roman Polański, uwolniony właśnie z aresztu domowego w Szwajcarii, zamierza w styczniu przyszłego roku rozpocząć zdjęcia do nowego filmu na podstawie sztuki francuskiej pisarki Yasminy Rezy "Bóg mordu" - pisze we wtorek, 13 lipca, dziennik "Le Monde".
 • "Le Monde": Polański będzie kręcić nowy film

  "Le Monde": Polański będzie kręcić nowy film

  Roman Polański, uwolniony właśnie z aresztu domowego w Szwajcarii, zamierza w styczniu przyszłego roku rozpocząć zdjęcia do nowego filmu na podstawie sztuki francuskiej pisarki Yasminy Rezy "Bóg mordu" - pisze dziennik "Le Monde".

Filmy - Bóg mordu (3)

 • Jesteś perfekcyjna? Możesz źle skończyć

  "Bóg mordu" to najnowszy spektakl przygotowany przez warszawski Teatr 6. Piętro. W tej sztuce, autorstwa znakomitej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy, zobaczymy Jolantę Fraszyńską, Annę Dereszowską, Michała Żebrowskiego i Cezarego Pazurę, który po długiej przerwie wraca na deski teatru. Reżyserem przedstawienia jest Małgorzata Bogajewska.
 • Pazura: Wróciłem na kolanach do świątyni

  Po osiemnastoletniej przerwie Cezary Pazura wraca na teatralne deski! Aktor gra w słynnej sztuce "Bóg mordu", którą niedawno przeniósł na ekran Roman Polański, a obecnie wystawia Teatr 6. Piętro. - Takie powroty biorą się z tęsknoty. Człowiek zawsze wraca, żeby napić się ze źródła, a dla aktora takim źródłem i świątynią zarazem jest teatr - mówi.
 • Nowa sympatia Dereszowskiej

  Myślałam, że to osoba wyniosła, bufon, puzon. A tymczasem okazało się, że to super gość! - tak Anna Dereszowska mówi o koledze-aktorze, z którym gra w sztuce "Bóg mordu". Kto jest tym tajemniczym mężczyzną, który pozyskał jej względy?