Bóg

Artykuły - Bóg (222)

Filmy - Bóg (7)

  • Czy piekło naprawdę istnieje?

    W rozmowie z włoskim dziennikarzem Eugenio Scalfarim papież Franciszek stwierdził, że piekło nie istnieje. Jak to rozumieć? Czy rzeczywiście papież mógł coś takiego powiedzieć? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" ks. Przemysław Krawiec, pallotyn. Jak wyobraża sobie piekło? - Piekło to nie jest miejsce, to stan, w którym człowiek się znajduje, w który sam się wprowadza - zaznaczył ks. Krawiec. - Piekło jest stanem oddzielenia od Pana Boga - dodał. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Czy Europejczycy przestają wierzyć w Boga?

    Religia i wiara to dla każdego człowieka bardzo osobiste kwestie. We współczesnym świecie nabrały one jednak społecznego i politycznego wydźwięku. W jednym z niemieckich miast przeprowadzono sondę uliczną, podczas której zadawano przechodniom proste pytanie: "Czy wierzysz w Boga?" Okazało się, że u większości osób wywołuje ono konsternację, a nawet popłoch. "Przestałem wierzyć w dziewictwo Maryi i nieomylność papieża", "Wystąpiłem z Kościoła", "Nasze dziecko nie jest ochrzczone"... Tego rodzaju odpowiedzi padały bardzo często. Ale były też i inne, zupełnie odmienne: "Jestem katoliczką i wierzę", "Czasami się modlę", "Trzeba wierzyć i być porządnym człowiekiem".
  • Komu pomoże Bóg, a kto musi radzić sobie sam?

    W Pałacu Prezydenckim zaprzysiężeni zostali nowi ministrowie. Większość - w tym premier Tusk - zakończyła składaną przysięgę słowami "Tak mi dopomóż Bóg". Ale nie wszyscy. Formuły nie dodali: Waldemar Pawlak, Bartosz Arłukowicz i Elżbieta Bieńkowska.
  • Bóg, Honor i Ojczyzna

    Przez całe swoje życie, szanowny panie prezydencie, byłeś wiernym synem Kościoła i wiarygodnym świadkiem Chrystusowej Ewangelii. Twoją dewizą życiową były słowa "Bóg, Honor i Ojczyzna" - podkreślił abp Henryk Muszyński, prymas Polski.