Bóg

Artykuły - Bóg (224)

Filmy - Bóg (6)

 • Czy Europejczycy przestają wierzyć w Boga?

  Religia i wiara to dla każdego człowieka bardzo osobiste kwestie. We współczesnym świecie nabrały one jednak społecznego i politycznego wydźwięku. W jednym z niemieckich miast przeprowadzono sondę uliczną, podczas której zadawano przechodniom proste pytanie: "Czy wierzysz w Boga?" Okazało się, że u większości osób wywołuje ono konsternację, a nawet popłoch. "Przestałem wierzyć w dziewictwo Maryi i nieomylność papieża", "Wystąpiłem z Kościoła", "Nasze dziecko nie jest ochrzczone"... Tego rodzaju odpowiedzi padały bardzo często. Ale były też i inne, zupełnie odmienne: "Jestem katoliczką i wierzę", "Czasami się modlę", "Trzeba wierzyć i być porządnym człowiekiem".
 • Komu pomoże Bóg, a kto musi radzić sobie sam?

  W Pałacu Prezydenckim zaprzysiężeni zostali nowi ministrowie. Większość - w tym premier Tusk - zakończyła składaną przysięgę słowami "Tak mi dopomóż Bóg". Ale nie wszyscy. Formuły nie dodali: Waldemar Pawlak, Bartosz Arłukowicz i Elżbieta Bieńkowska.
 • Bóg, Honor i Ojczyzna

  Przez całe swoje życie, szanowny panie prezydencie, byłeś wiernym synem Kościoła i wiarygodnym świadkiem Chrystusowej Ewangelii. Twoją dewizą życiową były słowa "Bóg, Honor i Ojczyzna" - podkreślił abp Henryk Muszyński, prymas Polski.
 • "Ta tragedia nas zatrzymała"

  Bóg dał, Bóg wziął, to jest nasza żałoba i musimy to wykorzystać w naszym życiu prywatnym i państwowym - mówią ludzie, którzy gromadzili się przed Pałacem Prezydenckim, by oddać hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim oraz 94 innym ofiarom tragedii pod Smoleńskiem.