Boeing

Artykuły - Boeing (298)

Filmy - Boeing (9)

 • Gigant poradził sobie z gęstą mgłą!

  Latanie samolotem postrzegane jest jako niebezpieczne ze względu na szybko zmieniające się w powietrzu warunki atmosferyczne. Materiał przedstawia lądowanie Boeinga 777, przedzierającego się przez gęste chmury w porcie lotniczym Birmingham. Obserwujący sytuację z dołu, byli pod wielkim wrażeniem. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Pilot boeinga kontra huraganowy wiatr

  Do zarejestrowanego na filmie zdarzenia doszło 27 listopada. Podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku na Maderze pilot boeinga - należącego do holenderskich linii lotniczych Transavia – zorientował się, że nie wygra z silnymi podmuchami wiatru. Musiał wykazać się zimną krwią i błyskawicznie podjąć decyzję. Zobaczcie, jak wybrnął z opresji.
 • Pierwszy start bombowca Boeing B-47 Stratojet

  17 grudnia 1947 roku w powietrze wzbił się bombowiec Boeing B-47 Stratojet. Maszyna była średniego zasięgu, mogła się rozpędzić do prędkości przydźwiękowych, a jej główne zadanie polegało na przemierzaniu przestrzeni powietrznej ZSRR. Była również trudna w pilotażu, więc za sterami zasiadali tylko specjalnie przeszkoleni piloci. Ostatecznie B-47 został zastąpiony przez Boeinga B-52 Stratofortress.
 • Ostatnia podróż promu Discovery

  Prom Discovery, przymocowany do grzbietu samolotu Boeing-747 SCA, wyruszył w swoją ostatnią podróż z bazy lotów kosmicznych na przylądku Canaveral. Celem lotu jest Waszyngton i Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej (Agencja TVN/CNN Newsource).