bocian

Artykuły - Bocian (34)

 • Bociany już w drodze do Europy

  Bociany już w drodze do Europy

  W drogę do Europy wyruszyły z Afryki bociany - powiedział przyrodnik Ireneusz Kaługa z Grupy EkoLogicznej. Także przy gniazdach i ptasich budkach lęgowych panuje coraz większy ruch.
 • Zima na urlopie

  Zima na urlopie

  ​Zima wzięła sobie urlop. Tak można podsumować prognozy pogody na najbliższy tydzień. W Polsce utrzymają się dodatnie temperatury, a śniegu szukać będzie trzeba w najwyższych partiach Tatr.
 • W Dolinie Baryczy zlot miłośników bocianów

  Prelekcje, wycieczki krajoznawcze, a także pokazy zdjęć i obrazów zaplanowali organizatorzy VIII Ogólnopolskiego Zlotu "Blisko bocianów", który rozpoczyna się w piątek w Przygodzicach i Dolinie Baryczy (woj.wielkopolskie).
 • 32 bociany przyszły na świat w Kłopocie

  32 bociany przyszły na świat w Kłopocie

  Przyrodnicy opiekujący się kolonią bocianów w Kłopocie (woj. lubuskie), gdzie mieści się jedyne w Polsce muzeum tych ptaków, policzyli młode w gniazdach. We wsi jest 35 gniazd, z których 22 zostały zasiedlone. W dziewięciu z nich wykluły się łącznie 32 ptaki.
 • Bociany z Kłopotu można oglądać w internecie

  Bociany z Kłopotu można oglądać w internecie

  Po zimowej przerwie przyrodnicy z Muzeum Bociana Białego w Kłopocie (Lubuskie) uruchomili kamerę internetową, która pozwala na obserwację jednej z bocianich par - poinformował Krzysztof Gajda z kłopockiego muzeum.
 • Pierwsza noc bociana w Przygodzicach

  Miłośnicy ptaków z całego świata mogą już obserwować życie w internetowym gnieździe bocianów w Przygodzicach (woj. wielkopolska). Pierwszy ptak spędził noc w gnieździe - poinformował we wtorek organizator projektu "Blisko bocianów" Paweł T. Dolata.
 • "GPC": Ocieplenie w przyszłym tygodniu

  "GPC": Ocieplenie w przyszłym tygodniu

  Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Pogoda nieznacznie poprawi się dopiero w weekend - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".
 • Kolejny sezon w Muzeum Bociana Białego w Kłopocie

  Muzeum Bociana Białego w Kłopocie (woj. lubuskie) otwiera 11. sezon działalności. To jedyne w kraju muzeum poświęcone tym ptakom. Obecnie w Kłopocie i okolicy znajduje się 35 bocianich gniazd - poinformował Krzysztof Gajda z kłopockiego muzeum.
 • Bociany kończą zimowanie

  Większość z ponad 60 bocianów zimujących w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (woj. podkarpackie) przygotowuje się do opuszczenia placówki. Natomiast kalekie osobniki zaczynają tam budować gniazda.
 • Klimatolog dla RMF FM: Jeden bocian wiosny nie czyni

  Klimatolog dla RMF FM: Jeden bocian wiosny nie czyni

  Toruń przywitał dwa bociany! Zauważył je słuchacz radia RMF FM, pan Grzegorz. Czy to zwiastun nadchodzącej wiosny? Tego nie wiadomo, ale - jak zauważa Rafał Maszewski z Instytutu Klimatologii UMK - już niedługo może zrobić się nieco cieplej.

Zdjęcia - Bocian (0)

 • Polska Lokalna
  Pierwszy bocian już przyleciał

Filmy - Bocian (4)

 • Jak narysować bociana?

  Rysowanie to świetna zabawa - nie tylko dla najmłodszych. Niezwykle popularne w ostatnich latach stały się kolorowanki dla dorosłych - to doskonały sposób na relaks i wyciszenie negatywnych emocji po ciężkim dniu. Jeśli do tej pory uważaliście, że wasze zdolności plastyczne nie są najwyższej próby, zobaczcie nasz poradnik - tym razem dowiecie się, jak narysować bociana. W parę chwil poznacie proste schematy, które pomogą wam potem z powodzeniem odwzorowywać przedmioty na papierze!
 • Oswojony bociek je wędkarzom z ręki!

  Skusił się na świeżą rybkę.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Polowanie na bociany

  Do Polski przylatuje coraz mniej bocianów. W ciągu dziesięciu lat ubyło nam prawie dwadzieścia tysięcy par lęgowych. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym felietonie!
 • Bocian maskotką ME siatkarek!

  W Warszawie dokonano prezentacji oficjalnej maskotki mistrzostw Europy w siatkówce kobiet, jakie we wrześniu odbędą się w Polsce.