Film - Bob Dylan

Synonimy:
Robert Zimmerman,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bob Dylan (12)

 • Film o Bobie Dylanie po zakończeniu pandemii

  Film o Bobie Dylanie po zakończeniu pandemii

  Nieprędko doczekamy się biograficznego filmu o Bobie Dylanie, w którego rolę miał wcielić się Timothee Chalamet. O tym, że zatytułowany "Going Electric" film nie powstanie w najbliższym czasie, poinformował w wywiadzie dla portalu "Collider" operator Phedon Papamichael.
 • Johnny Depp śpiewa Dylana w hołdzie George'owi Floydowi

  Johnny Depp śpiewa Dylana w hołdzie George'owi Floydowi

  Popularny aktor opublikował na swoim profilu w Instagramie filmik, w którym wykonuje słynny protest song „The Times They Are A-Changin”. Depp wyjaśnił też, dlaczego treść utworu napisanego ponad pół wieku temu jest według niego wciąż bardzo aktualna.
 • Timothee Chalamet zagra Boba Dylana w nowym filmie Jamesa Mangolda

  Timothee Chalamet zagra Boba Dylana w nowym filmie Jamesa Mangolda

  Jeden z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia, Timothee Chalamet, wcieli się w legendę muzyki, Boba Dylana, w jego nowej filmowej biografii. Produkcja skupi się na okresie, w którym Dylan przeszedł od muzyki folkowej do rockowej.
 • Martin Scorsese ponownie o Bobie Dylanie

  Martin Scorsese ponownie o Bobie Dylanie

  Laureat Oscara Martin Scorsese nakręcił dokument poświęcony Bobowi Dylanowi. Premiera filmu zaplanowana została na 12 czerwca. Jak zapowiadają producenci "Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese", obraz to "po części film koncertowy, a po części marzenie senne".
 • Co ma wspólnego Depp z Dylanem?

  Co ma wspólnego Depp z Dylanem?

  Amerykański aktor Johnny Depp otworzył własne wydawnictwo książkowe. Pierwszą publikacją oficyny gwiazdora będzie zbiór wywiadów z Bobem Dylanem.
 • Powstanie film na podstawie albumu Boba Dylana

  Powstanie film na podstawie albumu Boba Dylana

  Zdobywca Oscara za piosenkę do filmu "Cudowni chłopcy", gwiazdor, którego muzyka często służyła za ścieżki dźwiękowe do filmów, Bob Dylan po raz kolejny inspiruje ludzi kinematografii. Na podstawie jego albumu "Blood on the Tracks" powstanie pełnometrażowy film.
 • Nocny telefon od Boba Dylana

  Nocny telefon od Boba Dylana

  Mickey Rourke przyznał, że otrzymał kiedyś od Boba Dylana niespodziewany telefon w środku nocy. Miał to być dla aktora i piosenkarza "początek wielkiej przyjaźni".
 • Inkarnacje Boba Dylana

  Inkarnacje Boba Dylana

  Boba Dylana nie było na festiwalu filmowym w Toronto, gdzie swój najnowszy film "I'm Not There" zaprezentował Todd Haynes. Twórca słynnego "Idola" ("Velvet Goldmine") po raz kolejny eksperymentuje z gatunkiem filmowej biografii - Bob Dylan w "I'm Not There" ma aż sześć aktorskich inkarnacji.
 • Martin Scorsese o Dylanie

  Martin Scorsese o Dylanie

  Martin Scorsese ("Gangi Nowego Jorku") zrealizuje dokument o legendarnym muzyku Bobie Dylanie. Artysta będzie ściśle współpracował z filmowcami podczas realizacji. Telewizyjny projekt opowie dzieje Dylana z czasów, gdy folkowy wykonawca przebojem wdarł się do wyobraźni fanów muzyki z całego świata.
 • Harris i Ribisi na planie z Dylanem

  Harris i Ribisi na planie z Dylanem

  Kolejni wybitni aktorzy dołączają do obsady filmu "Masked & Anonymous", w którym w głównej roli wystąpi legendarny muzyk Bob Dylan. Magazyn The Hollywood Reporter poinformował w poniedziałek, 1 lipca, że na planie obrazu pojawią się Ed Harris ("Trzeci cud") i Giovanni Ribisi ("Niebo").