Bo Xilai

Artykuły - Bo Xilai (6)

 • Chiny: Sąd odrzucił apelację Bo Xilaia

  Chiny: Sąd odrzucił apelację Bo Xilaia

  Ludowy Sąd Najwyższy prowincji Shandong w mieście Jinan odrzucił w piątek apelację Bo Xilaia, byłego członka kierownictwa KC KPCh, skazanego w ub. miesiącu na karę dożywotniego więzienia za łapownictwo, korupcję i nadużycie władzy - poinformowała agencja Xinhua.
 • Chiny: Były dygnitarz Bo Xilai skazany na dożywocie

  Chiny: Były dygnitarz Bo Xilai skazany na dożywocie

  Sąd w Jinanie w prowincji Shandong uznał w niedzielę byłego dygnitarza Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Bo Xilaia za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów: korupcji, sprzeniewierzenia publicznych funduszy i nadużycia władzy i skazał go na dożywocie.
 • Pogrążając swego męża, pogrążyła i siebie. Chiny czeka kolejny proces?

  Pogrążając swego męża, pogrążyła i siebie. Chiny czeka kolejny proces?

  Wczoraj zakończył się proces niegdyś jednego z najbardziej wpływowych polityków Chin. Zeznająca przeciwko mężowi żona polityka dała jednak powody ku temu, aby i przeciwko niej rozpocząć kolejne śledztwo.
 • Chiny: Koniec procesu Bo Xilaia, prokurator żąda surowej kary

  Chiny: Koniec procesu Bo Xilaia, prokurator żąda surowej kary

  ​ Chiński prokurator zażądał surowego wyroku dla b. prominentnego działacza Komunistycznej Partii Chin Bo Xilaia, sądzonego za korupcje i nadużycie władzy. Proces zakończył się w poniedziałek, po pięciu dniach, a wyrok ma być ogłoszony w późniejszym terminie.
 • Chiny: Rozpoczął się proces Bo Xilaia

  Chiny: Rozpoczął się proces Bo Xilaia

  Oskarżony o przekupstwo i nadużycie władzy były prominentny funkcjonariusz Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Bo Xilai odpierał dzisiaj, w pierwszym dniu swojego procesu, jeden z postawionych mu zarzutów dotyczących korupcji - poinformował sąd.
 • Chiny: Bo Xilai oskarżony o przekupstwo, nadużycie władzy i korupcję

  Chiny: Bo Xilai oskarżony o przekupstwo, nadużycie władzy i korupcję

  Były prominentny polityk Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Bo Xilai został oskarżony o przekupstwo, nadużycie władzy i korupcję - podała w czwartek oficjalna chińska agencja informacyjna Xinhua.