BMI

Artykuły - BMI (9)

Filmy - BMI (3)

  • Zmierz sobie RFM. Co się kryje za tajemniczo brzmiącym oznaczeniem?

    Wskaźnik RFM mierzy ilość tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Jak zmierzyć sobie zawartość tkanki tłuszczowej? Powiedziała o tym dietetyczka Urszula Somow. Czy RFM wypiera wskaźnik BMI? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Czym jest wskaźnik BMI?

    BMI (Body Mass Index) to współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach. Obliczanie tego wskaźnika służy do przybliżonego zobrazowania zawartości tłuszczu w organizmie. Dzięki uzyskanemu wynikowi lekarze mogą oceniać u konkretnych pacjentów ryzyko pojawienia się groźnych chorób związanych z niedowagą, nadwagą lub otyłością. Jaka jest międzynarodowa klasyfikacja BMI dla osób dorosłych? (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
  • BMI nie zawsze pokaże nam prawdę

    BMI wyliczamy dzieląc masę ciała przez wzrost w metrach do kwadratu. Bardzo prosto można więc zobaczyć, czy nasza waga jest w normie czy też nie. Tak wygląda teoria, a w praktyce, nawet jeżeli BMI pokazuje, że mamy nadwagę wcale nie musimy jej mieć. Tak samo osoby, które mają prawidłowy BMI mogą mieć trochę za dużo tkanki tłuszczowej. Jak to jest? - Kalkulatory, które są w internecie, te wszystkie obliczenia, które sobie robimy, są bardzo dobre przy monitorowaniu spadku lub wzrostu masy ciała. To też nie są dokładne wyliczenia, np. dla kulturysty BMI może wyjść bardzo duże i może się okazać, że kulturysta, który ma dużą masę mięśniową może według norm wychodzić jako osoba, która ma otyłość. To oczywiście nie jest prawdą, bo kulturysta ma więcej tkanki mięśniowej. Dla sportowców BMI nie jest dobrym wskaźnikiem – mówi Magdalena Siuba-Strzelińska, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia.