błonia

Artykuły - Błonia (14)

 • ​Kard. Dziwisz: Kościół w Polsce jest Kościołem zdrowym

  ​Kard. Dziwisz: Kościół w Polsce jest Kościołem zdrowym

  "W diecezji krakowskiej jest tylko jeden ksiądz skazany za pedofilię nieprawomocnym wyrokiem. Trzy wypadki sprawdzamy" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, kardynał Stanisław Dziwisz. Podkreśla, że w jego diecezji służy ponad 2200 księży. "Uogólniono błędy jednostek, a zapomniało się o całości" - komentuje i dodaje: "Mogę zatwierdzić, że Kościół w Polsce jest Kościołem zdrowym".
 • Kard. Dziwisz: Światowe Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach

  Kard. Dziwisz: Światowe Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach

  Światowe Dni Młodzieży odbędą się w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku. Głównym miejscem spotkań młodych ludzi z papieżem Franciszkiem będą krakowskie Błonia - poinformował w środę metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
 • Desant na krakowskie Błonia

  Desant na krakowskie Błonia

  Jak co roku, w kolejną rocznicę utworzenia 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, krakowskie "Czerwone Berety" obchodzą swoje święto. W tym roku obchody te mają szczególnie uroczysty charakter.
 • Zawarcie umowy na generalne wykonawstwo oraz rozpoczęcie prac budowlanych w projekcie Małe Błonia w Szczecinie (Projekt Developerski 10)

  Raport bieżący nr 40/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd BBI Development Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Spółka Akcyjna informuje, iż w dniu 31 sierpnia 2010 r. spółka celowa Realty 2 Management Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Projekt Developerski 10 Spółka komandytowo-akcyjna (jako zamawiający) podpisała z firmą Erbud SA z siedzibą w Warszawie (jako wykonawcą) umowę, której przedmiotem jest wybudowanie w ramach Generalnego Wykona
 • "Na Rynek marsz": Zwycięstwa Chu i Kaniszkiny

  Rosjanka Olga Kaniszkina i Chińczyk Yafei Chu zwyciężyli w mityngu Grand Prix IAAF w chodzie "Na Rynek marsz" w Krakowie. Najlepszy z Polaków - Grzegorz Sudoł - był czwarty.
 • REGULAMIN "Konkurs Festiwal Muzyki Filmowej SMS"

  § 1. Postanowienia ogólne 1. Organizatorem Konkursu "Festiwal Muzyki Fimowej SMS" (dalej "Konkurs") jest INTERIA.PL S.A. z siedzibą w Krakowie Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 0000002117, NIP 677-21-18-727, o kapitale zakładowym w wysokości 5 075 823 zł (słownie: pięć milionów siedemdziesiąt pięć tysięcy osiemset dwadzieścia trzy złote i 00/100)(opłaco
 • Uzyskanie prawomocnej decyzji na budowę w projekcie Małe Błonia - Szczecin (PD10)

  Raport bieżący nr 5/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd BBI Development Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Spółka Akcyjna informuje, iż w dniu dzisiejszym Spółka zależna Realty Management Sp. z o.o. Projekt Developerski 10 Spółka Komandytowo-Akcyjna (Projekt Developerski 10) otrzymała prawomocną Decyzję Urzędu Miasta Szczecin zatwierdzającą projekt budowlany oraz wyrażającą zgodę na budowę. Projekt obejmuje realizację pierwszego etapu składa
 • Regulamin "Sondażu Festiwal Muzyki Filmowej SMS"

  Postanowienia ogólne 1.Organizatorem Sondażu " Festiwal Muzyki Filmowej SMS " (dalej: Sondaż) jest INTERIA.PL S.A. z siedzibą w Krakowie os. Teatralne 9 a 31-946 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Sąd Rejonowy w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000002117 (dalej "Organizator Sondażu"). 2.Sondaż trwa od godziny 00:00:01 dnia 06 maja 2009 r. do godziny 23:59:59 dnia 17 maja 2009 r. 3.Sondaż jest
 • Kraków pobiegnie po raz ósmy

  Kraków pobiegnie po raz ósmy

  W niedzielę, 26 kwietnia o godz. 9.30 na Błoniach rusza VIII Cracovia Maraton organizowany przez Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "Krakowianka". Do zawodów zgłosiło się już ponad 2400 zawodników z ponad 40 krajów świata, w tym rolkarze oraz niepełnosprawni na wózkach.
 • Błonia w rękach biegaczy

  Błonia w rękach biegaczy

  Już w najbliższy weekend krakowskie Błonia zapełnią się tłumem rozentuzjazmowanych kobiet i mężczyzn. Nie, nie będzie to efekt piłkarskich derbów, emocje i radość wywoła nadchodząca wiosna i witający ją biegacze uczestniczący w VI Półmaratonie Marzanny. To oficjalnie otwarcie nowego sezonu biegowego i zachęcenie do zerwania z zimową ospałością.