blokada

Artykuły - Blokada (136)

Filmy - Blokada (5)

 • Mazurek o liście Frasyniuka i Wałęsy (TV Interia)

  Mazurek o liście Frasyniuka i Wałęsy (TV Interia).
 • "Wstrzymujemy cały ruch pomiędzy Polską a Ukrainą!"

  "Chwała Ukrainie! Nazywam się Andrij Nowosadło i mieszkam w Krakowcu. Mieszkańcy naszej wioski sami zorganizowali ten protest. Wstrzymujemy cały ruch pomiędzy Polską, Europą i Ukrainą. Chcemy, żeby nas usłyszano, chcemy nowego rządu - i pozostaniemy tutaj, dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione!" - to słowa uczestnika blokady drogi dojazdowej do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. Blokada dojazdu do przejścia trwa już drugi dzień. Organizatorzy tej spontanicznej akcji palą opony na pasie rozdzielającym jezdnie. Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podkreśla, że samo przejście graniczne nie zostało zablokowane - mimo to ruch na tym przejściu jest mniejszy niż zazwyczaj. Sytuację skomentował też minister spraw wewnętrznych, Bartosz Sienkiewicz.
 • Internet na cenzurowanym. "Bo jest niemoralny"

  W Pakistanie nie posurfujesz w sieci swobodnie... Władze tego kraju jakiś czas temu podjęły decyzję o zablokowaniu serwisu YouTube. Powód? Zdaniem polityków i przywódców duchowych, można było znaleźć tam treści obraźliwe dla islamu. Ale na tym nie koniec. W Pakistanie wszystkie strony internetowe zawierające treści "niemoralne, obrazoburcze lub zagrażające bezpieczeństwu państwa" są systematycznie blokowane. Ofiarą cenzury padają także artyści - jak na przykład grupa Beygairat Brigade, która w swoim nowym utworze i towarzyszącym mu teledysku "obraża pakistańskich generałów"...
 • Pijany taksówkarz zablokował tory kolejowe

  Bardzo nietypowe zgłoszenie odebrali policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dyspozytor PKP poinformował funkcjonariuszy, że nieopodal stacji kolejowej, pomiędzy torami, utknął samochód, który blokuje ruch pociągów. Jak się okazało, to kierowca taksówki chciał… skrócić sobie drogę jadąc po klienta. Dodajmy, że był… kompletnie pijany.