blokada

Artykuły - Blokada (136)

 • Miliardy strat na blokadzie morza

  Miliardy strat na blokadzie morza

  Ukraińskie porty straciły około miliarda hrywien na rosyjskiej blokadzie Morza Azowskiego. Takie dane przekazał ukraiński minister infrastruktury. Rosjanie od kilku miesięcy zatrzymują do szczegółowych kontroli statki płynące do ukraińskich portów. Ostatnio w tej sprawie wypowiedział się Parlament Europejski.
 • STIR i blokada kont po zmianach

  STIR i blokada kont po zmianach

  Banki i SKOK-i muszą przekazywać do STIR informacje o rachunkach VAT. Blokady konta dokonanej na okres nieprzekraczający 72 godzin w celu zapobieżenia wyłudzeniom skarbowym nie można już zakwestionować. Podważyć można jej przedłużenie - wnosząc zażalenie na postanowienie, a nie jak dotychczas wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy lub skargę do sądu administracyjnego.
 • Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Przepisy dotyczące blokady kont bankowych w ramach ustawy STIR weszły w życie 30 kwietnia br. Ministerstwo Finansów uspokaja uczciwych podatników, że blokady rachunków nie będą dokonywane na masową skalę, lecz tylko w rzeczywiście uzasadnionych przypadkach i po przeprowadzeniu kompleksowej analizy ryzyka.
 • Blokada konta przedsiębiorcy w ramach STIR

  Blokada konta przedsiębiorcy w ramach STIR

  Konta przedsiębiorców podejrzewanych o nadużycia będą mogły być blokowane na okres do 72 godzin, z opcją przedłużenia blokady do 3 miesięcy. Przepisy na to zezwalające wchodzą w życie 30 kwietnia 2018 r. Analiza danych przekazywanych do STIR przez banki i SKOK-i ma pozwolić ocenić ryzyko wykorzystywania sektora bankowego do wyłudzeń skarbowych.
 • Konta bankowe będą blokowane na 3 dni, a nawet na 3 miesiące

  Konta bankowe będą blokowane na 3 dni, a nawet na 3 miesiące

  Konta bankowe firm mogą być blokowane na 72 godziny, z przedłużeniem terminu o 3 miesiące. W sytuacji, gdy firma jest podejrzewana o wyłudzanie podatków. A co w sytuacji, gdy jest to rachunek bankowy, na którym mamy też prywatne oszczędności? Albo, gdy to jest koniec miesiąca i firma powinna wypłacić pracownikom wynagrodzenia?
 • Każde konto bankowe może być zablokowane na 3 miesiące

  Każde konto bankowe może być zablokowane na 3 miesiące

  W świetle najnowszych zmian w prawie każde konto bankowe może być zablokowane decyzją prokuratora 3 miesiące. Natomiast dochodzenie praw przez właściciela konta może potrwać nawet 5 lat - do tego prowadzą nowe przepisy prawne, które stworzono, aby państwo mogło skuteczniej walczyć z przestępczością gospodarczą.
 • Donald Tusk: Polska przygotowana na blokadę

  Donald Tusk: Polska przygotowana na blokadę

  Szef polskiego rządu twierdzi, że jestesmy przygotowani na ewentualną blokadę gazową ze strony Rosji.
 • Po wyroku ETS: Skopiowali twój utwór? Zażądaj blokady witryn www

  Po wyroku ETS: Skopiowali twój utwór? Zażądaj blokady witryn www

  Rozmowa z Markiem Wińskim, radcą prawnym, partnerem w kancelarii Hasik Wiński.
 • Zablokowane przejście z Ukrainą w Korczowej

  Zablokowane przejście z Ukrainą w Korczowej

  Częściowo utrudnione jest przejście polsko-ukraińskie w Korczowej. Straż graniczna i służba celna apelują do podróżujących o kierowanie się na inne terminale.
 • Zablokowane przejście z Ukrainą w Korczowej

  Zablokowane przejście z Ukrainą w Korczowej

  Zablokowane jest przejście polsko-ukraińskie w Korczowej. Straż graniczna i służba celna apelują do podróżujących o kierowanie się na inne terminale.

Filmy - Blokada (5)

 • Mazurek o liście Frasyniuka i Wałęsy (TV Interia)

  Mazurek o liście Frasyniuka i Wałęsy (TV Interia).
 • "Wstrzymujemy cały ruch pomiędzy Polską a Ukrainą!"

  "Chwała Ukrainie! Nazywam się Andrij Nowosadło i mieszkam w Krakowcu. Mieszkańcy naszej wioski sami zorganizowali ten protest. Wstrzymujemy cały ruch pomiędzy Polską, Europą i Ukrainą. Chcemy, żeby nas usłyszano, chcemy nowego rządu - i pozostaniemy tutaj, dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione!" - to słowa uczestnika blokady drogi dojazdowej do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. Blokada dojazdu do przejścia trwa już drugi dzień. Organizatorzy tej spontanicznej akcji palą opony na pasie rozdzielającym jezdnie. Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podkreśla, że samo przejście graniczne nie zostało zablokowane - mimo to ruch na tym przejściu jest mniejszy niż zazwyczaj. Sytuację skomentował też minister spraw wewnętrznych, Bartosz Sienkiewicz.
 • Internet na cenzurowanym. "Bo jest niemoralny"

  W Pakistanie nie posurfujesz w sieci swobodnie... Władze tego kraju jakiś czas temu podjęły decyzję o zablokowaniu serwisu YouTube. Powód? Zdaniem polityków i przywódców duchowych, można było znaleźć tam treści obraźliwe dla islamu. Ale na tym nie koniec. W Pakistanie wszystkie strony internetowe zawierające treści "niemoralne, obrazoburcze lub zagrażające bezpieczeństwu państwa" są systematycznie blokowane. Ofiarą cenzury padają także artyści - jak na przykład grupa Beygairat Brigade, która w swoim nowym utworze i towarzyszącym mu teledysku "obraża pakistańskich generałów"...
 • Pijany taksówkarz zablokował tory kolejowe

  Bardzo nietypowe zgłoszenie odebrali policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dyspozytor PKP poinformował funkcjonariuszy, że nieopodal stacji kolejowej, pomiędzy torami, utknął samochód, który blokuje ruch pociągów. Jak się okazało, to kierowca taksówki chciał… skrócić sobie drogę jadąc po klienta. Dodajmy, że był… kompletnie pijany.