blogerzy

Artykuły - Blogerzy (44)

 • Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się, kiedy internauci dostaną możliwość łatwego sprzedawania swoich treści bez pośrednictwa YouTube'a czy Facebooka. Możliwe, że nastąpi to tej jesieni. I to za sprawą polskiej firmy.
 • Blogerzy właśnie zostali administratorami danych osobowych

  Blogerzy właśnie zostali administratorami danych osobowych

  Ubiegłotygodniowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej może mieć olbrzymie konsekwencje dla osób prowadzących strony internetowe, a nawet zwykłe blogi. Jeśli mogą oni sprawdzać, z jakich adresów IP łączyli się użytkownicy, to przetwarzają dane osobowe. A to oznacza chociażby, że powinni zarejestrować zbiór danych u generalnego inspektora ochrony danych osobowych.
 • Z fiskusem muszą się też rozliczyć blogerzy

  Z fiskusem muszą się też rozliczyć blogerzy

  Rośnie liczba osób w Polsce, którzy czerpią dochody z prowadzenia bloga. Oznacza to konieczność rozliczenia się z urzędem skarbowym. Zamieszczenie zdjęcia czy filmiku trzeba rozliczyć.
 • Ile można zarobić prowadząc blog lub własny portal?

  Ile można zarobić prowadząc blog lub własny portal?

  Kampanie promocyjne, artykuły sponsorowane, sieci afiliacyjne, programy partnerskie, reklamy - wszystko to są sposoby na zarabianie na blogu czy portalu internetowym. Które z nich się najlepiej sprawdzają? Jak oceniają je właściciele portalów i blogerzy? Odpowiedzi na te pytania starała się uzyskać platforma Whitepress w badaniach, w których wzięło udział ponad 180 osób.
 • Blog, moja praca

  Blog, moja praca

  Żebracy, ciułacze, gwiazdy niszy, zawodowcy - polscy blogerzy na różne sposoby robią biznes w sieci.
 • Blog - pasja na pełen etat

  Blog - pasja na pełen etat

  3 miliony blogerów, 17 milionów internautów, z czego ponad milion osób deklaruje czytanie blogów praktycznie codziennie. Najnowsze wyniki raportu "Blogerzy w Polsce 2013" nie pozostawiają wątpliwości. Polska blogosfera staje się potężną i wpływową przestrzenią, którą dostrzega coraz więcej reklamodawców. Bloger potrafi przyczynić się nie tylko do wzrostu sprzedaży produktów, ale również do wzrostu zaufania do marki. Tylko w jaki sposób stać się wpływowym blogerem zarabiającym wielokrotność średniej krajowej?
 • Blogerzy wypominają niewygodne fakty deputowanym Jednej Rosji

  Niezgłoszone w deklaracjach majątkowych luksusowe mieszkania, dzieci w prywatnych szkołach za granicą i splagiatowane doktoraty - takie rewelacje na temat deputowanych z rządzącej partii Jedna Rosja pojawiły się w ostatnich tygodniach w rosyjskim internecie.
 • Zarobki z reklam na blogu można opodatkować stawką 8,5 proc.

  Zarobki z reklam na blogu można opodatkować stawką 8,5 proc.

  Możliwość wyboru opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i zastosowania do uzyskanych przychodów 8,5-proc. stawki mają te osoby, które udostępniają miejsce na reklamę np. na blogu. Ważne jest, by prowadzona strona internetowa nie stanowiła wykonywania działalności gospodarczej.
 • Faceci też prowadzą blogi o modzie

  Faceci też prowadzą blogi o modzie

  Polską blogosferę zdominowały ostatnimi czasy blogi modowe, przez wielu nazywane także szafiarskimi. Ich autorki stają się wręcz autorytetami w dziedzinie mody, są zapraszane na najbardziej prestiżowe branżowe imprezy, a wielu z nich z bloga uczyniło swoje główne źródło utrzymania. Wśród nich jedynie mały odsetek stanowią blogi prowadzone przez mężczyzn. Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze z nich.
 • Rosyjski bloger oskarża: To oni zrobili zdjęcia ofiar

  Rosyjski bloger oskarża: To oni zrobili zdjęcia ofiar

  Drastyczne fotografie ofiar katastrofy smoleńskiej rozpowszechniane w internecie zrobili funkcjonariusze służb biorących udział w akcji ratowniczej. Przekonuje o tym w rozmowie z Polskim Radiem rosyjski bloger, który zamieścił zdjęcia w swoim internetowym dzienniku.

Filmy - Blogerzy (2)

 • Śmierć za słowa. Tutaj blogerzy giną za swoje poglądy

  Tutaj blogerzy swoje poglądy przypłacają życiem. Ich artykuły nie przypadają do gustu islamskim fanatykom. W Bangladeszu nasila się fala przemocy wobec niewierzących. – Już trzy razy próbowali mnie zabić. Zginął jeden z moich współpracowników, a ranny został niewinny przechodzień – mówi Shahriar Kabir, dziennikarz i eseista. Działacze występujący w obronie świeckiego państwa są przekonani, że fundamentaliści stworzyli czarną listę osób, które należy zabić. Mordercy działają zwykle w podobny sposób – ofiarę atakują maczetami i pozostawiają w kałuży krwi. Liczba zabójstw rośnie, a władze oskarżane są o bezczynność.
 • Madame Julietta podbija świat mody

  Madame Julietta to jedna z najjaśniej świecących gwiazd modowej blogosfery w Polsce. Autorka bloga MAFFASHION stanowi inspirację dla tysięcy fashionistek, a także czołowych projektantów mody. Nam opowiedziała o swojej pasji - a na dodatek pokazała zawartość swojej szafy!