blog

Artykuły - Blog (180)

 • Tworzysz treści w internecie? Uważaj, żeby nie popełnić plagiatu

  Tworzysz treści w internecie? Uważaj, żeby nie popełnić plagiatu

  Coraz więcej internautów prowadzi blogi czy kanały wideo, na których publikuje swoje treści. No właśnie, czy aby na pewno są one zawsze "swoje"? Nieznajomość prawa i zwykła ignorancja łatwo mogą doprowadzić do popełnienia plagiatu. Lepiej uważać!
 • Dobre jedzenie naprawdę może być zwyczajne

  Dobre jedzenie naprawdę może być zwyczajne

  Był taki moment, że zachwyciliśmy się w Polsce gotowcami, kuchnią instant. Zupki w proszku, kostki rosołowe, kawa rozpuszczalna i inne tego typu produkty były synonimem zachodniego stylu życia, luksusu wcześniej dla nas niedostępnego (…) Nasyciliśmy się nimi i teraz zatoczyliśmy koło, wracamy do starych tradycji – mówi Patrycja Dolecka, autorka bloga kulinarnego "Trufla" i książki „Trufla. Same dobre rzeczy” z autorskimi przepisami.
 • Czy jesteś pewien, że to, co publikujesz w internecie, jest zgodne z prawem?

  Czy jesteś pewien, że to, co publikujesz w internecie, jest zgodne z prawem?

  Coraz więcej z nas prowadzi stronę internetową, blog czy chociażby profil na portalu społecznościowym. Publikujemy tam bardzo różne treści. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, że nawet dzielenie się efektami własnej twórczości (np. publikowanie memów) może być niezgodne z prawem?
 • Prowadzisz bloga? Sprawdź, czy musisz go zarejestrować w sądzie

  Prowadzisz bloga? Sprawdź, czy musisz go zarejestrować w sądzie

  Dla polskiego prawa słowo "blog" nie istnieje. W większości przypadków twórczość blogowa musi więc podlegać prawu prasowemu, które pochodzi z... 1984 r. Rozwiązaniem mogłoby być uznanie wszystkich blogów za prasę, ale czy jest to możliwe?
 • Według fiskusa bloger nie zarabia na prowadzeniu bloga

  Według fiskusa bloger nie zarabia na prowadzeniu bloga

  Coraz więcej osób próbuje zarabiać dzięki blogom. Aby przyciągnąć czytelników ciekawymi treściami, a potem reklamodawców, często trzeba sporo zainwestować. Wielu blogerów nie wie, jakie wydatki związane z blogiem można potraktować jako koszt uzyskania przychodu, a jakie odpisaniu nie podlegają.
 • Z fiskusem muszą się też rozliczyć blogerzy

  Z fiskusem muszą się też rozliczyć blogerzy

  Rośnie liczba osób w Polsce, którzy czerpią dochody z prowadzenia bloga. Oznacza to konieczność rozliczenia się z urzędem skarbowym. Zamieszczenie zdjęcia czy filmiku trzeba rozliczyć.
 • Prowadzisz blog bez rejestracji? Zostaniesz oskarżony na podstawie przepisów z PRL

  Prowadzisz blog bez rejestracji? Zostaniesz oskarżony na podstawie przepisów z PRL

  Kto prowadzi bloga bez rejestracji, w każdej chwili może być postawiony przed sądem i uznany za winnego wykroczenia na podstawie przepisów rodem z PRL.
 • Ile można zarobić prowadząc blog lub własny portal?

  Ile można zarobić prowadząc blog lub własny portal?

  Kampanie promocyjne, artykuły sponsorowane, sieci afiliacyjne, programy partnerskie, reklamy - wszystko to są sposoby na zarabianie na blogu czy portalu internetowym. Które z nich się najlepiej sprawdzają? Jak oceniają je właściciele portalów i blogerzy? Odpowiedzi na te pytania starała się uzyskać platforma Whitepress w badaniach, w których wzięło udział ponad 180 osób.
 • "Zorkownia". Opowieść o tym, co najważniejsze

  "Zorkownia". Opowieść o tym, co najważniejsze

  Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu. "Zorkownia" to poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. Chcesz go przeczytać? Zapraszamy do udziału w konkursie!
 • Fiskus nie zapomni o blogerach. Pytanie, ile powinni płacić

  Fiskus nie zapomni o blogerach. Pytanie, ile powinni płacić

  Autorzy internetowych dzienników rozliczają się najczęściej tak jak inni przedsiębiorcy. Problem powstaje, gdy nie prowadzą działalności gospodarczej, a osiągają nieregularnie przychody.

Filmy - Blog (7)

 • Prowadzisz blog? Sprawdź, czy musisz go zarejestrować w sądzie

  Dla polskiego prawa słowo „blog” nie istnieje. W większości przypadków twórczość blogowa musi więc podlegać prawu prasowemu, które pochodzi z… 1984 r. Rozwiązaniem mogłoby być uznanie wszystkich blogów za prasę, ale czy jest to możliwe?
 • Dominika Fetraś: Polskie restauracje nie potrafią mnie niczym zaskoczyć

  Dominika Fetraś jest dziewczyną piłkarza Legii, Inakiego Astiza. Z wykształcenia jest magistrem psychologii, a z zamiłowania blogerką kulinarną i modową. Na swoim blogu dzieli się z czytelnikami nie tylko przepisami kulinarnymi, lecz także poradami na temat tego, jak wieść luksusowe życie. – Nie chodzę dużo po warszawskich restauracjach; mam kilka swoich ulubionych, ale rzadko która potrafi mnie czymś zaskoczyć, więc skoro umiem gotować sama w domu, to czasami po prostu wolę zostać i zrobić coś, na co mam ochotę - mówi Fetraś. - Zaczęłam gotować, żeby zawsze wiedzieć, co na tym talerzu się dokładnie znajduje. Gdybym sama miała stworzyć potrawę do restauracji z gwiazdką Michelin, na pewno musiałaby być to potrawa bardzo zaskakująca, np. otwarte ravioli z owocami morza z pianką z szampana, z sosem ostrygowym i oprószone 24-karatowym złotem - opowiada. Inaki Astiz, partner Fetraś, pochodzi z Nawarry, regionu Hiszpanii znanego z oryginalnych tradycji kulinarnych. Polska WAG przyznaje, że kuchnia baskijska niezwykle przypadła jej do gustu, zwłaszcza charakterystyczne dla niej owoce morza i przystawki zwane pinchos.
 • Klaudia Halejcio pisze bloga. Odbiór jest fantastyczny!

  Na swoim blogu Klaudia Halejcio dzieli się ciekawostkami z życia zawodowego, inspiracjami muzycznymi, modowymi i kulinarnymi. Są także relacje z wielkich gali, domowe porady i przemyślenia. Wszystko zilustrowane oryginalnymi zdjęciami. Każdy post cieszy się dużym zainteresowaniem internautów. To również doskonałe miejsce na kontakty młodej aktorki z fanami. – Blog cieszy się dużym powodzeniem. Nie spodziewałam się takiego odbioru - mówi sama autorka.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Szafiarz swojego losu

  Tomasz Olbratowski ma pomysł na odniesienie szybkiego sukcesu. W jakim zawodzie chciałby się sprawdzić? Zobacz felieton. Felietonów Tomasza Olbratowskiego słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.