blockchain

Artykuły - Blockchain (53)

 • Brak systemów bezpieczeństwa i nadzoru nad rynkiem kryptowalut

  Brak systemów bezpieczeństwa i nadzoru nad rynkiem kryptowalut

  - Nie powinniśmy wspierać i rozwijać rynku kryptowalut, jest to rynek niebezpieczny i nieuregulowany mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.
 • UKNF i KIR porozumiały się ws. rozwoju blockchain

  UKNF i KIR porozumiały się ws. rozwoju blockchain

  Krajowa Izba Rozliczeniowa oraz Urząd Komisji Nadzoru Finansowego będą współpracować na rzecz rozwoju infrastruktury fintech w tym blockchain - poinformowano na stronie KNF.
 • Tokenizacja to nowy sposób na pozyskanie kapitału

  Tokenizacja to nowy sposób na pozyskanie kapitału

  Pozyskanie kapitału na zasadach takich jak w przypadku giełdy papierów wartościowych umożliwi tokenizacja. Pozwoli na wyemitowanie blockchainowych odpowiedników papierów wartościowych firmom, które nie mają możliwości zaistnienia na giełdzie.
 • KNF zezwoliła na wydanie e-pieniądza

  KNF zezwoliła na wydanie e-pieniądza

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych przez spółkę Billon Solutions z siedzibą w Warszawie. Jest ona pierwszym podmiotem, który uzyskał w Polsce taką licencję.
 • Producenci telefonów otwierają się na blockchaini kryptowaluty

  Producenci telefonów otwierają się na blockchaini kryptowaluty

  Bezpieczne płatności i zarządzanie portfelem kryptowalut z poziomu telefonu stają się możliwe dzięki specjalnym schronom, na których zapisywane są klucze i tokeny elektroniczne. Coraz więcej producentów telefonów włącza się w wyścig o klienta zorientowanego na korzystanie z technologii blockchain. Zdaniem analityków w najbliższym czasie rynek ten będzie notować dalszy wzrost, a oczekiwania użytkowników związane z obrotem kryptowalutami przenoszą się na oczekiwanie akceptacji płatności elektroniczną walutą również za podstawowe dobra.
 • Co będzie z bitcoinem?

  Co będzie z bitcoinem?

  Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą na świecie. Wciąż rośnie liczba krajów, w których traktowany jest jako pełnoprawny instrument finansowy. W wielu stanowi już zwykły środek płatniczy. Państwa takie jak Malta dostosowały nawet swój system podatkowy i prawny, by był on korzystniejszy dla inwestujących w bitcoinową kryptowalutę. Jaka przyszłość czeka obchodzący dziesiąte urodziny wirtualny pieniądz, który ma właśnie za sobą rok największego spadku?
 • Jak się ustrzec przed kradzieżą kryptowalut?

  Jak się ustrzec przed kradzieżą kryptowalut?

  Zdaniem eksperta, rozpatrując inwestycję w kryptowaluty, pamiętajmy, że jest to instrument o wysokiej zmienności, który powinniśmy traktować inaczej niż waluty niewirtualne takie jak: dolar czy euro.
 • Pierwszy na świecie "Blockchain bank"?

  Pierwszy na świecie "Blockchain bank"?

  Twórcy kryptowalut, czerpiąc garściami z postępu technologicznego i globalizacji systemu finansowego, konsekwentnie oferują nowe, innowacyjne rozwiązania dla inwestorów. Nie tak dawno świat finansów fascynował się planami budowy pierwszego bankomatu waluty cyfrowej bitcoin umożliwiającego wymianę kryptowaluty na euro, podczas gdy na horyzoncie finansowego przełomu jawi się pierwszy na świecie "Blockchain bank", którego klienci będą jednocześnie współwłaścicielami, i to już od 2019 roku!
 • Warszawska giełda stawia na blockchain

  Warszawska giełda stawia na blockchain

  Warszawska giełda stawia na blockchain. Na wdrożeniu technologii skorzystają też inne instytucje.
 • Cienie padają na blockchain

  Cienie padają na blockchain

  Technologii blockchain wróży się świetlaną przyszłość, szczególnie w sektorze finansowym. Rozgłos wokół niej spowodował jednak, że mocno zainteresowali się nią także cyberprzestępcy. Jej wykorzystanie może też budzić pewne zastrzeżenia w kontekście RODO.

Filmy - Blockchain (4)

 • Czy blockchain będzie bezpieczny?

  Czy blockchain jest zagrożeniem? Pojawiają się wątpliwości, czy dane rozproszone po tysiącach czy milionach komputerów są bezpieczne. Dane te są zdecydowanie bardziej bezpieczne, niż gdyby były przechowywane centralnie w jednym miejscu. Wyobraźmy sobie puzzle składające się z tysiąca elementów. Tradycyjne rozwiązanie polega na tym, że cała układanka jest przechowywana w jednym miejscu, w centralnej bazie danych. Żeby ją zburzyć, wystarczy złamać zabezpieczenia tego jednego systemu.
 • Blockchain ograniczy przekręty podatkowe

  W Europie realizowanych jest ponad 8 tys. projektów związanych z blockchain. W tym około trzysta w Polsce. Jednak nie wszyscy będą zadowoleni z rozpowszechniania tej technologii. Zainteresowane są najbardziej firmy, którym zależy na transparentności transakcji. - To technologia, która nie sprzyja tym, którzy chcą uniknąć płacenia podatków - mówi w rozmowie z MarketNews24 Piotr Całka, CEO Managing Partner INSPIRE LABS.
 • Blockchain jedną z sześciu najintensywniej rozwijanych technologii na świecie

  Blockchain to technologia, która już wkrótce, może wywołać rewolucję ekonomiczną. W skutkach zbliżoną do upowszechnienia internetu.
 • Polska jest coraz bardziej zacofana

  Polska jest coraz bardziej zacofana. Dla technologii blockchain, powoli stajemy się czarną dziurą.