Björk

Synonimy:
Bjork, Björk Guđmundsdóttir
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Björk (123)

 • Bjork wraca do aktorstwa. Zagra wiedźmę

  Bjork wraca do aktorstwa. Zagra wiedźmę

  Robert Eggers to jedno z najgorętszych nazwisk we współczesnym kinie grozy. Zapracował na to miano zaledwie dwoma filmami. „Czarownicą: Bajką ludową z Nowej Anglii” z 2015 roku oraz zeszłorocznym „Lighthouse”. Kolejny filmem Eggersa będzie poświęcony Wikingom film „The Northman”. W jednej z ról wystąpi w nim popularna islandzka wokalistka Bjork, która wcieli się w postać wiedźmy.
 • Björk z innej planety: Moim Tinderem jest życie, to z nim umawiam się na randki

  Björk z innej planety: Moim Tinderem jest życie, to z nim umawiam się na randki

  Jej ciągłe poszukiwanie innowacji, niezwykle barwny i porywający świat wizualny, który buduje wokół swojej muzyki, czyni z Björk bardziej swoiste zjawisko niż artystkę.
 • Recenzja Björk "Utopia": Wszystko jest pełne miłości

  Recenzja Björk "Utopia": Wszystko jest pełne miłości

  "Wszystko jest pełne miłości" - śpiewała 32-letnia Björk w utworze kończącym jej trzeci w dorosłej karierze solowy album "Homogenic". Dwadzieścia lat później, po wielu latach artystycznych i prywatnych zawirowań, jej nie-do-końca-miłosna pieśń roztacza się przez 14 osobnych ścieżek. Nie są one bez wad, ale bronią się wystarczająco.
 • Björk oskarża von Triera o molestowanie

  Björk oskarża von Triera o molestowanie

  Kolejne szokujące doniesienia ze świata przemysłu filmowego. Islandzka wokalistka Björk oskarżyła o molestowanie słynnego duńskiego reżysera. Nie podała jego nazwiska, ale wszyscy domyślili się, że chodzi o Larsa von Triera, u którego wystąpiła w filmie "Tańcząc w ciemnościach".
 • Bjork oskarża Von Triera o molestowanie, a ten zaprzecza. Artystka publikuje kolejne szczegóły

  Bjork oskarża Von Triera o molestowanie, a ten zaprzecza. Artystka publikuje kolejne szczegóły

  Po ostatnich doniesieniach ze świata show-biznesu na temat Harveya Weinsteina i molestowanych przez niego aktorek, coraz więcej osób zaczyna głośno mówić o realiach branży filmowej. Głośno zrobiło się też o sprawie Bjork, która oskarżyła o molestowanie Larsa Von Triera. Teraz islandzka artystka na fali akcji #MeToo ujawniła kolejne szczegóły zachowania reżysera.
 • Bohaterowie "Gwiezdnych Wojen" (i nie tylko) na okładkach kultowych płyt

  Bohaterowie "Gwiezdnych Wojen" (i nie tylko) na okładkach kultowych płyt

  Zastanawialiście się kiedyś, jak na okładkach płyty Prince'a prezentowałby się bohater "Gwiezdnych Wojen", Lando Calrissian. A może chcielibyście wiedzieć, jak księżniczka Leia mogłaby wyglądać na płytach Katy Perry i Bjork? Artysta, ukrywający się pod pseudonimem "WhyTheLongPlayFace”, odpowiada na te pytania, zestawiając okładki najpopularniejszych płyt z bohaterami znanych filmów.
 • Piosenki olimpijskie: Najlepsze i najgorsze

  Piosenki olimpijskie: Najlepsze i najgorsze

  Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro coraz bliżej. Imprezę w 2016 roku będzie można oglądać od 5 sierpnia. Ceremonia zakończenia zaplanowana została na 21 sierpnia. Jak to w przypadku dużych imprez sportowych bywa, często promuje się je potencjalnymi przebojami.
 • Najlepsze wkręty z udziałem muzyków

  Najlepsze wkręty z udziałem muzyków

  1 kwietnia to dobra okazja, by przypomnieć najlepsze żarty z udziałem muzyków. Niektórzy z nich sami zostali wkręceni, inni z powodzeniem zrobili psikusa innym.
 • Bjork pracuje nad nowym albumem

  Bjork pracuje nad nowym albumem

  Islandzka wokalistka Bjork zapowiedziała, że pracuje nad nowym albumem, który ma być bardziej radosny niż jej poprzedni krążek - "Vulnicura", wydany w ubiegłym roku.
 • Brit Awards 2016: Triumf i łzy Adele

  Brit Awards 2016: Triumf i łzy Adele

  W Londynie odbyła się 36. gala Brit Awards. Największą zwyciężczynią całej ceremonii okazała się Adele, która zdobyła statuetki w czterech kategoriach, w tym za album roku.

Zdjęcia - Björk (8)

 • muzyka.interia.pl
  Bjork z "Biophilią"
 • muzyka.interia.pl
  Medytacje Bjork
 • muzyka.interia.pl
  Medytacje Bjork
 • muzyka.interia.pl
  Medytacje Bjork
 • muzyka.interia.pl
  Medytacje Bjork
 • muzyka.interia.pl
  Medytacje Bjork