Bjorg Lambrecht

Artykuły - Bjorg Lambrecht (25)

 • Tour de Pologne. W rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta

  Tour de Pologne. W rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta

  Minuta ciszy na starcie, msza św. i konsekracja krzyża w miejscu tragicznego wypadku, zastrzeżony numer 143. Organizatorzy, kolarze, kibice uczcili pamięć belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, który zginął przed rokiem na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne.
 • Tour de Pologne. Kolarze startują z Chorzowa

  Tour de Pologne. Kolarze startują z Chorzowa

  W środę w Chorzowie rozpocznie się Tour de Pologne, pierwszy na świecie etapowy wyścig najwyższej kategorii World Tour po blisko pięciomiesięcznej przerwie. Kolarze wystartują o godz. 13.45 ze Stadionu Śląskiego.
 • Tour de Pologne. Bjorg Lambrecht patronem klasyfikacji młodzieżowej

  Tour de Pologne. Bjorg Lambrecht patronem klasyfikacji młodzieżowej

  Belgijski kolarz Bjorg Lambrecht, który zginął tragicznie podczas ubiegłorocznego Tour de Pologne, będzie patronem klasyfikacji młodzieżowej (do lat 23), a numer 143, z którym startował, zostanie zastrzeżony – poinformował w czwartek dyrektor wyścigu Czesław Lang.
 • Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci kolarza Bjorga Lambrechta

  Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci kolarza Bjorga Lambrechta

  Rybnicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, który zginął w sierpniu ub.r. podczas Tour de Pologne. Prokuratorzy ustalili, że nikt nie przyczynił się do śmierci zawodnika, nie było też uchybień w organizacji wyścigu.
 • TdP. Prokuratura podała przyczynę tragicznego wypadku Bjorga Lambrechta

  TdP. Prokuratura podała przyczynę tragicznego wypadku Bjorga Lambrechta

  Wszystko wskazuje na to, że najechanie na drogowy odblask było przyczyną wypadku belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, który zginął na początku sierpnia podczas Tour de Pologne – tak wynika z ustaleń prowadzonego w Rybniku śledztwa.
 • Tragiczna śmierć Lambrechta na TdP. Przesłuchano kolarzy

  Tragiczna śmierć Lambrechta na TdP. Przesłuchano kolarzy

  W śledztwie dotyczącym śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, który zginął tydzień temu w wyniku wypadku podczas Tour de Pologne, przesłuchano kilku jadących wraz z nim zawodników – przekazała w poniedziałek prowadząca postępowanie rybnicka prokuratura. Efekty przesłuchań pozostają nieujawnione, do momentu zebrania kompletnego materiału dowodowego.
 • Tour de Pologne. Czesław Lang: Jesteśmy bardzo wrażliwym narodem

  Tour de Pologne. Czesław Lang: Jesteśmy bardzo wrażliwym narodem

  - W pewnym momencie czwartego etapu, a spojrzałem wtedy na zegarek i była godzina 2.15, z kościoła obok trasy rozległy się dzwony. Nie było żadnego nabożeństwa, to były dzwony na cześć zmarłego kolarza. Kolarze z peletonu płakali - Czesław Lang opowiada Interii o ostatnich, swoich najtrudniejszych dniach, w roli dyrektora Tour de Pologne.
 • Lambrecht zginął na Tour de Pologne. Znane są wyniki sekcji zwłok

  Lambrecht zginął na Tour de Pologne. Znane są wyniki sekcji zwłok

  Oficjalnie znane są już wyniki sekcji zwłok tragicznie zmarłego w poniedziałek belgijskiego kolarza, 22-letniego Bjorga Lambrechta, który uległ wypadkowi na trasie Tour de Pologne. - Z badania wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu sportowca był, tak jak się spodziewaliśmy, uraz wielonarządowy, a szczególnie uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym - przekazała w rozmowie z Interią Barbara Drewniok, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.
 • Lambrecht zginął na Tour de Pologne. Grupa Lotto Fix All pozostanie w wyścigu

  Lambrecht zginął na Tour de Pologne. Grupa Lotto Fix All pozostanie w wyścigu

  Belgijska grupa kolarska - Lotto Fix All, której zawodnik Bjorg Lambrecht zmarł w poniedziałek wskutek wypadku na trzecim etapie Tour de Pologne, zdecydowała się kontynuować rywalizację w wyścigu.
 • Lambrecht zginął na Tour de Pologne. Jego ukochana opublikowała wzruszający wpis

  Lambrecht zginął na Tour de Pologne. Jego ukochana opublikowała wzruszający wpis

  Kolarski świat wciąż nie może oswoić się z myślą o śmiertelnym wypadku Bjorga Lambrechta podczas trzeciego etapu Tour de Pologne. Poruszający wpis w mediach społecznościowych zamieściła partnerka 22-letniego kolarza. – Byłeś moim szczęściem! Wciąż nie wierzę, że zostawiłeś nas tutaj samych – napisała Carmina.

Filmy - Bjorg Lambrecht (5)