biznesmen

Artykuły - Biznesmen (138)

 • Biznesmen odliczy tylko 20 proc. wydatków na samochód

  Tylko jedna piąta wydatków na auto niewpisane do ewidencji środków trwałych może być firmowym kosztem. Nie ma znaczenia, czy pojazd jest własnością czy współwłasnością podatnika - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".
 • Polski biznesmen pozywa Francję

  Polski biznesmen pozywa Francję

  Jarosław Kłapucki, który zarobił miliony na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla, spędził rok we francuskim więzieniu. Uniewinniony będzie walczyć o kilkadziesiąt milionów euro odszkodowania - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • Biurokracja zabija młodych biznesmenów

  Biurokracja zabija młodych biznesmenów

  Ponad połowa polskich studentów deklaruje, że chce otworzyć własny biznes. Jednak po ukończeniu studiów ich zapał słabnie. Przyczyną tego jest głównie przerośnięta biurokracja, z którą muszą mierzyć się firmy. Co zatem należałoby zmienić, aby ułatwić życie polskim biznesmenom?
 • Rosyjski biznesmen szykował się na wojnę?

  Rosyjski biznesmen z Ufy zgromadził w domu potężny arsenał. Magazyny z bronią palną i amunicją odkryli policjanci, poszukujący w domu przedsiębiorcy narkotyków.
 • Menedżer szuka pracy

  Menedżer szuka pracy

  Jak wynika z danych portalu Pracuj.pl, w III kwartale tego roku przybyło ofert pracy dla menedżerów najwyższego szczebla. To dobry moment dla dyrektorów i prezesów, którzy rozważają zmianę pracy, by rozejrzeć się za nowymi wyzwaniami zawodowymi. Tylko od czego zacząć?
 • Te zawody kręcą kobiety

  Te zawody kręcą kobiety

  Najbardziej szanowany przez polskie kobiety zawód to lekarz, ale to nie oni mają największą szansę na poderwanie kobiety - wynika z zaprezentowanego w środę sondażu, zleconego przez Pracodawców RP oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
 • Kontrowersyjny poseł pozostanie w parlamencie

  Kontrowersyjny biznesmen Delian Peewski pozostanie posłem - zdecydował we wtorek bułgarski Trybunał Konstytucyjny. Peewskiego w czerwcu wybrano na szefa Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (DANS), co wywołało falę antyrządowych protestów, trwających do dziś.
 • RMF24: Biznesmen-ekscentryk kieruje firmą z bezludnej wyspy

  RMF24: Biznesmen-ekscentryk kieruje firmą z bezludnej wyspy

  "Cyber-Robinson Cruzoe" - tak nadsekwańskie media ochrzciły francuskiego biznesmena-ekscentryka. Postanowił on udowodnić, że dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest kierowanie firmą... z bezludnej wyspy.
 • Sąd utrzymał wyrok dla Dochnala i jego współpracownika

  Sąd utrzymał wyrok dla Dochnala i jego współpracownika

  Łódzki sąd okręgowy utrzymał we wtorek w mocy wyrok skazujący znanego biznesmena i lobbystę Marka Dochnala oraz jego współpracownika Krzysztofa Popendę, oskarżonych o wręczanie łapówek b. posłowi SLD Andrzejowi Pęczakowi.