Biznes

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Biznes (Film (2005)[The Buisness] Reż.Nick Love) ,

Artykuły - Biznes (822)

 • "Puls Biznesu": Fabryki z Chin myślą o Polsce

  "Puls Biznesu": Fabryki z Chin myślą o Polsce

  Jak podaje dzisiejszy "PB", nearshoring, czyli przeniesienie procesów biznesowych do kraju bliskiego geograficznie, jest szansą dla Polski. Chińskie koncerny analizują polski rynek, po doświadczeniach z przerwanymi przez COVID-19 łańcuchami dostaw, firmy zastanawiają się nad przeniesieniem części produkcji bliżej własnych granic" - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • Polacy będą kupować auto "made in Poland"

  Polacy będą kupować auto "made in Poland"

  Kiedy na ulicę wyjadą polskie "elektryki", a ich właściciele będą mogli korzystać z dogodnej infrastruktury? Minister klimatu Michał Kurtyka przekonuje, że już za trzy lata koszt posiadania samochodu elektrycznego ma być niższy niż spalinowego. Wskazuje, że z badania EMP wynika, iż Polacy czekają na polską markę motoryzacyjną, co będzie miało wpływ na ich decyzje zakupowe.
 • Wiceminister MAP o konsolidacji Orlenu i Lotosu

  Wiceminister MAP o konsolidacji Orlenu i Lotosu

  Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki odpowiadał dziś w Sejmie na pytania o konsolidacji Orlenu i Lotosu. Zdaniem wielu posłów kluczowe będzie, komu zostanie sprzedanych 80 proc. stacji Lotosu?
 • Jak rozwinąć biznes i zyskać dodatkowe dochody?

  Jak rozwinąć biznes i zyskać dodatkowe dochody?

  Prowadzisz małą lokalną firmę i szukasz dróg rozwoju? Chcesz zarabiać większe pieniądze, a jednocześnie nie masz czasu, by więcej pracować? W takiej sytuacji warto wykorzystać potencjał swojego lokalu i dołączyć do projektu Furgonetka Punkt. Otwarcie u siebie punktu nadań przesyłek kurierskich pozwoli zwiększyć dochody bez inwestycji i ryzyka.
 • Na co zwrócić uwagę transportując samochód?

  Na co zwrócić uwagę transportując samochód?

  Kupujesz samochód, a może sprzedajesz swój kolekcjonerski model i chcesz zadbać o jego bezpieczny transport? Wszelkie zarysowania czy wgniecenia mogłyby znacznie obniżyć wartość auta, więc podczas przewozu priorytetem jest zapewnienie starannego i przemyślanego zabezpieczenia uwzględniającego ewentualne zagrożenia.
 • Biznes traci czas przez biurokrację

  Biznes traci czas przez biurokrację

  Przedsiębiorstwa przeciętnie wysyłają w ciągu roku 208 sprawozdań do różnych urzędów, a mikrofirmy - 100. W Polsce biznesowe rozliczenie podatków zajmuje pięć razy więcej czasu niż w Szwajcarii.
 • Wielka Brytania: Od lipca piwo w pubie tylko po podaniu nazwiska i danych kontaktowych

  Wielka Brytania: Od lipca piwo w pubie tylko po podaniu nazwiska i danych kontaktowych

  Od 4 lipca, by zamówić piwo w pubie, konieczne będzie podanie nazwiska i danych kontaktowych - przewidują to opublikowane w środę wytyczne brytyjskiego rządu. Właściciel lokalu musi przez 21 dni je przechowywać.
 • Rośnie popyt na produkty konserwowe i mrożonki

  Rośnie popyt na produkty konserwowe i mrożonki

  Podczas lockdownu drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na produkty o długim terminie przydatności do spożycia. W przypadku ryb były to produkty mrożone i w puszkach. Polska na tym rynku jest liderem w UE , który produkuje przede wszystkim produkty przetworzone, mrożone, puszki.
 • Główny Urząd Statystyczny podał bardzo złe dane o produkcji przemysłowej w kwietniu

  Główny Urząd Statystyczny podał bardzo złe dane o produkcji przemysłowej w kwietniu

  Produkcja przemysłowa w kwietniu spadła o 24,6 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 25,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Po wyrównaniu sezonowym, spadek produkcji sprzedanej przemysłu w kwietniu br. wyniósł 24,7 proc. w skali roku.
 • Ekonomiści: Trzeba chronić najbiedniejszych

  Ekonomiści: Trzeba chronić najbiedniejszych

  W obecnych warunkach należy angażować wszystkie siły i środki, by chronić miejsca pracy oraz dochody najbiedniejszej części społeczeństwa, szczególnie ludzi starszych i niepełnosprawnych - piszą ekonomiści z SGH, UW, UMCS i UR w liście otwartym przekazanym PAP.

Filmy - Biznes (312)

 • FPP: Program Ostrzegania Przedsiębiorców to odpowiedź na postulaty biznesu

  W ostatnim czasie Krajowa Administracja Skarbowa przedstawiła propozycję wdrożenia Programu Ostrzegania Przedsiębiorców. Jego celem jest informowanie podatników w zakresie ewentualnych nieprawidłowości, jakie mogły wystąpić we wczesnych etapach transakcji podczas rozliczania podatku VAT. Propozycja Resortu Finansów i KAS odpowiada na postulaty przedsiębiorców.
 • Czy Oleh zostanie w show biznesie?

  Celebryta zdradził, jak zamierza wykorzystać swoją popularność.
 • Szkoła Pionierów - pomysły uczestników

  Uczestnicy Programu Szkoła Pionierów PFR prezentowali swoje pomysły biznesowe z różnych dziedzin: motoryzacja, transport, energetyka, MedTech, robotyka, działania społeczne, sztuczna inteligencja.
 • Zrealizuj swoje marzenie o biznesie w turystyce. Liczy się pomysł

  Park rozrywki, stadnina koni, wypożyczalnia sprzętu rowerowego lub wodnego… A może park linowy, organizacja spływów kajakowych, skansen historyczny… Turystyka to nie tylko gastronomia i zakwaterowanie. Potencjał jest znacznie większy. Dzięki projektowi "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka" dostępne są pieniądze na to, by urzeczywistnić marzenia o własnym biznesie w branży.