Biznes

Artykuły - Biznes (527)

Filmy - Biznes (307)

 • Polska liderem rankingu największych firm w regionie

  Polska jest liderem zestawienia 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej – wynika z raportu Coface TOP 500 CEE. Otwiera go PKN Orlen, a w pierwszej dziesiątce znalazły się także: Eurocash, PGNiG, PGE, Lotos oraz portugalski właściciel sieci „Biedronka” - Jerónimo Martins, który jest zarejestrowany i działa w Polsce.
 • Jaki wpływ na złotego mają turbulencje na rynkach wschodzących?

  Sierpniowe zawirowania na rynkach wschodzących nie pozostały bez wpływu na Polską walutę, jednak kilkugroszowe osłabienie się złotego względem euro i dolara, to nic w porównaniu do kryzysów walutowych w Turcji i Argentynie. Jakie są prognozy dla złotego?
 • Rosyjskie embargo nie działa

  Wraz z wprowadzeniem rosyjskiego embargo na produkty unijne w tym polskie, nastąpiła chwila niepewności. Straszono, że taki obrót sprawy będzie niósł straszne skutki dla polskich producentów. Szczególnie narażoną grupą mieli być rolnicy. Okazało się jednak, że bilans handlowy Polski po wprowadzeniu embarga systematycznie się poprawia.
 • Samowola budowlana może nas sporo kosztować

  Według danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, z tytułu samowoli budowlanej w 2017 r. wydano 2 181 nakazów rozbiórki obiektów. Samowola może się także zakończyć grzywną czy nawet więzieniem. Ale istnieje szansa na legalizację postawionego obiektu.