biustonosz

Artykuły - Biustonosz (62)

Filmy - Biustonosz (11)

 • Dziecko dopadł głód w supermarkecie. Wtedy stało się to

  Komiczne zachowanie dziecka, które widząc biustonosze na wieszaku w supermarkecie, zaczął się do nich przytulać i domagać jedzenia.
 • Źle dobrany biustonosz przyczyną poważnych dolegliwości zdrowotnych

  Zdaniem brafitterek najczęstszym błędem, jaki popełniają Polki przy doborze biustonosza, jest zbyt szeroki obwód bielizny, a to właśnie on gwarantuje aż 80 proc. podtrzymania biustu. Nie da się tego skorygować poprzez skracanie ramiączek. Wpijające się w ciało będą tylko powodować dyskomfort, poza tym mogą się przyczynić do bólu głowy i karku. Nieprawidłowe rozłożenie ciężaru piersi i uciskanie ich przez fiszbiny może doprowadzić do powstawania torbieli i uszkodzeń piersiowo-krzyżowej części kręgosłupa. Polki najczęściej bez sprawdzenia swoich rzeczywistych wymiarów sięgają po rozmiar 75-B. Jeśli biust nie jest w ich odczuciu wystarczająco uniesiony, korzystają z ramiączek, którymi starają się regulować wysokość piersi. W ten sposób nie uzyskują zamierzonego efektu, a dodatkowo odczuwają dyskomfort z powodu wrzynających się sprzączek lub uciskających piersi fiszbin. Ważną kwestią jest także odpowiedni dobór miseczki. Jeżeli jest ona za mała i piersi są ze sobą ściśle złączone, to w tym miejscu zatrzymuje się pot, mogą się pojawić odparzenia i piekące rany.
 • Noszenie biustonosza nigdy nie było tak przyjemne!

  Brafitterka Joanna Oczkoś zdradza, jak dobrać biustonosz w taki sposób, żeby piersi wyglądały wspaniale. A co ważniejsze, żeby noszenie stanika było komfortowe. Na co należy zwrócić uwagę? Czy nieusztywniane miseczki nadają się do noszenia przez kobiety o obfitym biuście? Jak optycznie powiększyć mały biust? Tego i wiele więcej dowiecie się po obejrzeniu naszego materiału!
 • Zły biustonosz szkodzi, i to bardzo!

  O wygląd biustu należy dbać nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Dobrze dobrany biustonosz jest podstawą, która zapewni zdrowie piersiom. Niewłaściwy deformuje biust, powoduje zmiany skórne, a niekiedy może być jedną z przyczyn... raka piersi! - Miseczka musi być odpowiednio dobrana, tak, by otaczała całą kulę piersi. Fiszbina nie może kłuć nas w bok piersi. Jeśli nosimy biustonosz z taką źle dobraną fiszbiną przez 8-10 godzin dziennie, to może to nawet przyczynić się do powstania zmian nowotworowych - ostrzega brafitterka Magdalena Kordek. O dobraniu odpowiedniego biustonosza szczególnie powinny pamiętać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.