biura podróże

Artykuły - Biura podróże (140)

 • Płaciłeś kartą za wyjazd, dostaniesz zwrot

  Płaciłeś kartą za wyjazd, dostaniesz zwrot

  Osoby, które zapłaciły kartą za bilet na samolot lub wczasy all-inclusive, mogę skorzystać z gwarancji chargeback, jeśli linie lotnicze czy biuro podróży odwołały lot lub imprezę. Chargeback pozwala na otrzymanie zwrotu wpłaconych pieniędzy.
 • Neckermann Polska zatopiony przez upadłość Thomasa Cooka

  Neckermann Polska zatopiony przez upadłość Thomasa Cooka

  Dzisiaj Biuro Podróży Neckermann Polska poinformowało o złożeniu wniosku do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych w związku z niewypłacalnością biura. Jak czytamy w oświadczeniu Zarządu Neckermanna, bezpośrednim powodem tych działań jest ogłoszenie 23 września 2019 r. upadłości Thomasa Cooka, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu dzisiejszym upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100% udziałów w Neckermann Polska.
 • Od lipca rewolucja w branży turystycznej

  Od lipca rewolucja w branży turystycznej

  Nowe, restrykcyjne prawo o ochronie danych osobowych i ustawa o imprezach turystycznych, która zacznie obowiązywać z początkiem lipca to dwie najważniejsze zmiany legislacyjne, które odczuje w tym roku branża turystyczna.
 • Boom w biurach podróży. Rosną wydatki Polaków na różne formy spędzania czasu wolnego

  Boom w biurach podróży. Rosną wydatki Polaków na różne formy spędzania czasu wolnego

  Polacy kochają długie weekendy. Na wypoczynek na początku maja ze względu na korzystny układ kalendarza zdecydowało się znacznie więcej osób niż przed rokiem. Polacy przywiązują coraz większą wagę do tego, jak i gdzie spędzają czas wolny - ocenia dr Daniel Puciato z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Przemysł, który pozwala nam ten czas zagospodarować, to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki.
 • Tylko co dziesiąty urlopowicz korzysta z usług biur podróży

  Tylko co dziesiąty urlopowicz korzysta z usług biur podróży

  Tegoroczne wakacje Polacy organizują głównie we własnym zakresie. Niemal 68 proc. osób, które zamierzają wyjechać na urlop, zaplanuje go samodzielnie - wynika z danych Diners Club Polska. Z usług biur podróży skorzysta jedynie 12 proc. urlopowiczów. Powodem jest przede wszystkim fakt, że większą popularnością cieszą się w tym roku wyjazdy krajowe. Poza tym organizacja wyjazdów na własną rękę jest dużo łatwiejsza chociażby dzięki coraz większej liczbie portali hotelowych i aplikacji, które umożliwiają rezerwację tanich noclegów bezpośrednio u osoby oferującej nocleg za granicą.
 • Upadło biuro podróży Nautica Incentive z Krakowa

  Upadło biuro podróży Nautica Incentive z Krakowa

  Krakowie upadło biuro podróży Nautica Incentive Sp. z o.o. Informacja o tym znalazła się w oświadczeniu zarządu spółki, opublikowanym na stronie internetowej. Spółka informuje, że poza granicami nie przebywa żaden turysta, a gwarancje ubezpieczeniowe wystarczą na zwrot 100 proc. wpłat.
 • Liczba zadłużonych biur podróży w Polsce wzrosła o prawie 30 procent

  Liczba zadłużonych biur podróży w Polsce wzrosła o prawie 30 procent

  Od ubiegłego sezonu urlopowego liczba zadłużonych biur podróży w Polsce wzrosła o 27 proc., a ich łączne zadłużenie przekroczyło 3 mln złotych. Tak wynika z danych Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej.
 • W Rosji zamknięto 70 procent biur podróży

  W Rosji w tym roku o 70 procent zmniejszyła się liczba biur podróży, czyli dwa razy więcej, niż przewidywano. Stowarzyszenie Biur Podróży Rosji poinformowało, że obecnie w tym kraju działa 685 firm turystycznych.
 • Biuro podróży z Opola straciło płynność finansową, za granicą 150 turystów

  Biuro podróży z Opola straciło płynność finansową, za granicą 150 turystów

  Agencja Turystyczna Zawadzkie z Opola ogłosiła dzisiaj, że w związku z utratą płynności finansowej przestaje realizować i sprzedawać usługi turystyczne. Urząd marszałkowski organizuje pomoc dla 150 turystów biura będących za granicą.
 • Z biurem podróży wyjedzie 2,5 mln Polaków

  Z biurem podróży wyjedzie 2,5 mln Polaków

  Z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego liczba klientów w biurach podróży wzrosła o 14 proc. Zdaniem analityków rynku turystycznego, prognoza na ten rok mówi o 5-proc. wzroście. To o milion więcej niż rok temu.

Filmy - Biura podróże (1)

 • Umowy w biurach podróży pełne nadużyć

  Często klienci mają bardzo mało czasu na wypełnienie i zapoznanie się z zapisami w umowie. Będąc w przedwyjazdowej gorączce nie czytamy wszystkich klauzul, które w danej umowie się znajdują. Biura wykorzystują naszą opieszałość w tym zakresie i często umieszczają w umowach klauzule niedozwolone – mówi Agencji Informacyjnej Newseria dr Jacek Olszewski z Katedry Turystyki i Rekreacji WSB w Gdańsku.