bitwa pod grunwaldem

Synonimy:
Grunwald,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bitwa pod grunwaldem (98)

 • Grunwald: Tradycyjne rzemiosło walczy z chińskimi produktami

  Grunwald: Tradycyjne rzemiosło walczy z chińskimi produktami

  Na Polach Grunwaldu poza walkami rycerskimi trwa wojna handlowa. Toczą ją rzemieślnicy wytwarzający tradycyjne stroje, biżuterię i zabawki oraz handlujący podróbkami rycerskich przedmiotów. Podróbki przypłynęły do Polski z Chin.
 • Hokej na trawie. Grunwald wygrał w 1. rundzie Ligi Mistrzów

  Hokej na trawie. Grunwald wygrał w 1. rundzie Ligi Mistrzów

  Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań wygrali w Barcelonie z HC Mińsk 2-1 (1-0) w pierwszym meczu 1. rundy Ligi Mistrzów. W kolejnym spotkaniu podopieczni Karola Śnieżka w sobotę zmierzą się z Royal Leopold Bruksela.
 • Bitwa pod Grunwaldem 1410 r.

  Kiedy w 1409 roku Krzyżacy przechwycili polskie statki wiozące zboże dla głodującej Litwy, stało się jasne, że wojna jest nieunikniona, tym bardziej że Witold dążył do odzyskania Żmudzi. Do wojny parli także Krzyżacy, planując pierwotnie uderzenie na Litwę.
 • 16 lipca 1960 r. 550. rocznica bitwy pod Grunwaldem

  16 lipca 1960 r. 550. rocznica bitwy pod Grunwaldem

  Obchody rocznicy zwycięstwa nad Krzyżakami peerelowskie władze wykorzystały do antyniemieckiej kampanii propagandowej.
 • To Rosja pokonała Niemców pod Grunwaldem?

  To Rosja pokonała Niemców pod Grunwaldem?

  Ponoć z udokumentowanymi faktami historycznymi się nie dyskutuje. A jednak.
 • Dr Nowakowski: Odkrycie grobów rycerzy spod Grunwaldu prawdopodobne

  - Prawdopodobieństwo odkrycia grobów rycerzy spod Grunwaldu jest spore, warunkiem jest prowadzenie badań we właściwym miejscu. Będziemy szukać jednego z ważniejszych miejsc bitwy czyli Doliny Wielkiego Strumienia - powiedział archeolog dr Piotr A. Nowakowski.
 • Jesienią rozpoczną się poszukiwania grobów rycerzy pod Grunwaldem

  Gdzie dokładnie rozegrała się grunwaldzka bitwa i czy jest szansa na odnalezienie grobów poległych pod Grunwaldem rycerzy - na te pytania odpowiedzi będą szukać jesienią archeolodzy. Wówczas mają ruszyć badania z udziałem Polaków, Duńczyków, Norwegów i Litwinów.
 • Zwycięzcy konkursu "Wieczny Grunwald"

  Zwycięzcy konkursu "Wieczny Grunwald"

  Przedstawiamy zwycięzców naszego ostatniego konkursu. Egzemplarze książki "Wieczny Grunwald" trafią do pana Michała, pana Mateusza i pani Anny. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych konkursów.
 • Ta bitwa wciąż trwa... "Wieczny Grunwald"

  Ta bitwa wciąż trwa... "Wieczny Grunwald"

  Wszystko zaczyna się od gwałtu króla Kazimierza na czternastoletniej córce norymberskiego kupca. Gdy królewski bękart przychodzi na świat, jego ojciec już nie żyje. Paszko zamieszkuje w domu publicznym, do którego trafia jego matka. Kiedy również ona umiera, chłopiec za cały majątek ma mały nóż, który już ubrudził krwią, i chustę z królewskim „K” - jedyny symbol swojego pochodzenia. Wyrusza w drogę, która zaprowadzi go na pola grunwaldzkie. A wszystko, by dowiedzieć się, kim jest... Zapraszamy do udziału w konkursie!
 • Kościół w Stębarku - możliwe miejsce pochówku rycerzy spod Grunwaldu

  Kościół w Stębarku - możliwe miejsce pochówku rycerzy spod Grunwaldu

  Badania archeologiczne wykażą, czy kościół parafialny w Stębarku koło Grunwaldu (warmińsko-mazurskie) jest miejscem pochówku zacniejszych rycerzy poległych w bitwie. Ubiegłoroczne badania georadarowe wykazały, że w centralnej części kościoła prawdopodobnie znajduje się wkop.˙