bitwa

Artykuły - Bitwa (240)

 • Czy podatnicy wygrają bitwę o miliony z akcyzy na prąd? Szala przechyla się powoli na ich stronę

  Czy podatnicy wygrają bitwę o miliony z akcyzy na prąd? Szala przechyla się powoli na ich stronę

  Niemal półtora roku temu ustawodawca uznał wreszcie argumenty polskich podatników, że są w gorszej sytuacji niż ich kontrahenci działający w innych krajach unijnych i w ramach wyrównywania szans wprowadził dwa rodzaje ulg podatkowych.
 • 200 lat temu pod Lipskiem poległ książę Józef Poniatowski

  200 lat temu,19 października 1813 roku, zginął w nurtach Elstery w bitwie pod Lipskiem książę Józef Poniatowski, naczelny dowódca wojsk Księstwa Warszawskiego, marszałek Francji. Dla wielu pokoleń - symbol żołnierskiego męstwa i honoru.
 • La tomatina - bezkrwawa bitwa i wielkie święto

  La tomatina - bezkrwawa bitwa i wielkie święto

  W środę miasteczko Bunol, nieopodal Walencji, spłynie czerwonym sosem. Kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata, jak co roku, będzie obrzucać się pomidorami. Viva la Tomatina!
 • Rzeź w imię bogów i ekonomii

  Rzeź w imię bogów i ekonomii

  Jak mówi potoczna opinia, mężczyźni od wieków, jeśli nie prowadzą jakiejś wojny, to przygotowują się do niej. Czasem bitwy są tak zażarte, że krew spływa potokami... Oto te najbardziej krwawe bitwy w historii ludzkości.
 • Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej pod Ossowem

  Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej pod Ossowem

  Ponad 100 rekonstruktorów odtworzyło w czwartek pod Ossowem k. Wołomina zwycięstwo wojsk polskich nad bolszewikami w walkach o stolicę sprzed 93 lat. Oprócz inscenizacji Bitwy Warszawskiej na widzów czekały atrakcje przygotowane m.in. przez Muzeum Historii Polski.
 • Pojedynek gwiazd: Miley Cyrus kontra Selena Gomez

  Pojedynek gwiazd: Miley Cyrus kontra Selena Gomez

  Jako słodkie dziewczynki błyszczały w serialach Disneya, teraz chcą być gwiazdami światowego popu. Takimi jak Rihanna albo Beyonce. Miley Cyrus i Selena Gomez. Rocznik 1992. Której z nich się uda?
 • "Rzeczpospolita": Ostatnia bitwa o wolną Polskę

  "Rzeczpospolita": Ostatnia bitwa o wolną Polskę

  Powstanie Warszawskie jest według Polaków najważniejszym zrywem narodowym - informuje "Rzeczpospolita".
 • Potężna bitwa w centrum Kairu

  Potężna bitwa w centrum Kairu

  Egipskiej armii udało się opanować potężną bitwę do jakiej doszło w piątek wieczorem w centrum Kairu. Na jednym z mostów na Nilu, niedaleko placu Tahrir, starli się ze sobą zwolennicy i przeciwnicy odsuniętego od władzy Bractwa Muzułmańskiego. Ministerstwo zdrowia podało tymczasem, że w całym Egipcie zginęło dzisiaj co najmniej 17 osób a 250 zostało rannych.
 • Bitwa o lotniska w północnej Syrii

  W północnej Syrii wciąż trwała w czwartek powstańcza ofensywa, której celem jest przejęcie kontroli nad lotniskami wojskowymi i cywilnymi, aby "uniemożliwić reżimowi kontrataki przeciwko cywilnej ludności" - głosi komunikat Wolnej Armii Syryjskiej.
 • Zacięta bitwa prawna wokół normandzkiego klasztoru na Mont Saint-Michel

  Zacięta bitwa prawna wokół normandzkiego klasztoru na Mont Saint-Michel

  We Francji rozgorzała bitwa prawna wokół "odcinania od lądu" jednego z najsławniejszych francuskich zabytków - normandzkiego klasztoru na Mont Saint-Michel, czyli Wzgórzu Świętego Michała. Sklepikarze i biura podroży twierdzą, że realizacja projektu jeszcze bardziej zniechęci turystów. Dotąd przyjeżdżało ich tam trzy miliony rocznie, ale już teraz zwiedzających jest wyraźnie mniej.

Filmy - Bitwa (4)

 • Bitwa gwiazdorskich rodzin

  Córki Królikowskich, Golców i Ziemców wystąpią jako główne bohaterki najbliższego odcinka "Wielkiej Draki o Dzieciaka!". Ich rodzice będą próbowali wykazać się znajomością swoich dziewczynek. Pieniądze wygrane w finale trafią do Fundacji "Warszawskie Hospicjum dla Dzieci".
 • Bitwa o kupiecką halę!

  Ranni ludzi, zablokowane miasto i olbrzymie zniszczenia - taki jest efekt starć przed halą Kupieckich Domów Towarowych w Warszawie.
 • "Bitwa o Irak"

  W listopadzie 2005 roku w Haditdzie 24 Irakijczyków zostało zabitych przez amerykańskich marines. Masakra była zemstą za atak na konwój marines.
 • Podglądacze: Bitwa o park

  TVP3: W tym odcinku Podglądacze zajęli sporem o jeden z krakowskich parków.