bitcoin

Artykuły - Bitcoin (26)

 • Dlaczego bitcoin zyskuje na wojnach handlowych?

  Dlaczego bitcoin zyskuje na wojnach handlowych?

  Nieoczekiwanym wygranym wojen handlowych pomiędzy USA i Chinami jest bitcoin. Na początku maja kosztował 5 tys. dolarów, a w połowie miesiąca cena wzrosł do 8 tys. dolarów.
 • Komentarz Aforti Exchange: Bitcoin wraca do łask

  Komentarz Aforti Exchange: Bitcoin wraca do łask

  Bitcoin drożeje - czy dobije do 6000 USD? Kryptowaluta systematycznie drożeje, a jego kurs zbliża się do najwyższej wartości od końcówki 2018 roku.
 • KNF zezwoliła na wydanie e-pieniądza

  KNF zezwoliła na wydanie e-pieniądza

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych przez spółkę Billon Solutions z siedzibą w Warszawie. Jest ona pierwszym podmiotem, który uzyskał w Polsce taką licencję.
 • UOKiK ostrzega przed DasCoin i Netleaders

  UOKiK ostrzega przed DasCoin i Netleaders

  UOKiK podejrzewa, że może być to piramida, bo właściciel obiecuje zyski przede wszystkim w zamian za namówienie innych osób. Zdaniem urzędu, CL Singapore - firma, która wprowadza na rynek kryptowalutę DasCoin i zachęca do zakupu licencji - sprzedaje tylko obietnice.
 • Ceny kryptowalut wystrzeliły. Czy to primaaprilisowy żart?

  Ceny kryptowalut wystrzeliły. Czy to primaaprilisowy żart?

  Tak dużej aktywności w notowaniach kryptowalut nie obserwowaliśmy od miesięcy. Bitcoin wzrastał nawet o ponad 20 proc., we wtorek przekraczając 5 tys. dolarów pierwszy raz od listopada ub.r. Czy po trzech miesiącach względnego spokoju rynek kryptowalut odżywa? - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.
 • Opodatkowanie kryptowalut w 2019 r. - pozorna zmiana, czy realne korzyści?

  Opodatkowanie kryptowalut w 2019 r. - pozorna zmiana, czy realne korzyści?

  Do tej pory polscy inwestorzy kryptowalut nie mieli łatwego życia. Obciążeni 32-proc. stawką podatkową oraz obowiązkiem oddania fiskusowi równowartości 1 proc. transakcji sprzedaży lub wymiany kryptowaluty tytułem podatku od czynności cywilnoprawnych, masowo uciekali ze swoją działalnością poza granice kraju. Mocą ustawy nowelizującej ustawę o PIT, CIT, ordynację podatkową oraz kilku innych ustaw w styczniu 2019 r. weszły w życie nowe reguły. Jak zmienią sytuację inwestorów kryptowalut w naszym kraju?
 • Co się porobiło - bitcoin oazą stabilności

  Co się porobiło - bitcoin oazą stabilności

  Polityka monetarna Rezerwy Federalnej, globalne spowolnienie gospodarcze, brexit, negocjacje handlowe USA i Chin - te wydarzenia wywołują ostatnio ogromne wahania na rynku akcji, obligacji czy walut, w znikomym jednak stopniu wpływają na kryptowaluty. To może być cenny sygnał dla inwestorów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Kolejne firmy wprowadzają własne krtyptowaluty

  Kolejne firmy wprowadzają własne krtyptowaluty

  Po ogłoszeniu wprowadzenia do użycia własnych kryptowalut przez amerykański bank J.P. Morgan Chase i szwajcarski Julius Baer, do grona dołączają firmy oferujące aplikacje do wysyłania wiadomości, m.in. Facebook, Telegram, Signal, Line i Kakao. W sumie blisko dwa miliardy ludzi na świecie niebawem skorzysta z kryptowalut.
 • Bankowy gigant z własną kryptowalutą!

  Bankowy gigant z własną kryptowalutą!

  W połowie lutego jeden z największych banków - amerykański J.P. Morgan Chase ujawnił światu, że stworzył własną kryptowalutę JPM Coin. To może przynieść przełom w systemie bankowości - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Co będzie z bitcoinem?

  Co będzie z bitcoinem?

  Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą na świecie. Wciąż rośnie liczba krajów, w których traktowany jest jako pełnoprawny instrument finansowy. W wielu stanowi już zwykły środek płatniczy. Państwa takie jak Malta dostosowały nawet swój system podatkowy i prawny, by był on korzystniejszy dla inwestujących w bitcoinową kryptowalutę. Jaka przyszłość czeka obchodzący dziesiąte urodziny wirtualny pieniądz, który ma właśnie za sobą rok największego spadku?

Filmy - Bitcoin (16)

 • Konflikt amerykańsko-chiński: Zwycięzcami właściciele bitcoinów

  Nieoczekiwanym wygranym w wojnach handlowych pomiędzy USA i Chinami jest bitcoin. Na początku maja kosztował 5 tys. USD, a w połowie miesiąca cena wzrosłą do 8 tys. USD.
 • Kryptowaluty mieszają w systemie finansowym. Jak będziemy płacić w przyszłości?

  Kryptowaluty rewolucjonizują świat finansów. Czy oparty na tradycyjnym pieniądzu, scentralizowany system płatniczy może przestać istnieć? Niewykluczone, że tak, ponieważ coraz więcej z nas ceni sobie możliwość dokonywania płatności bez nadzoru i udziału banków czy innych pośredników – za pomocą wykorzystywanej przy transakcjach kryptowalutowych technologii blockchain.
 • Korzystanie z kryptowalut jest bezpieczne, pod warunkiem że robisz to z głową

  Bitcoin – zdecentralizowana waluta cyfrowa, niezależna od banków i rządów, umożliwiająca transakcje peer-to-peer (z pominięciem podmiotów trzecich) pomiędzy użytkownikami indywidualnymi lub firmami – jest wśród Polaków coraz popularniejszy. Wiele osób wciąż ma jednak o nim pojęcie bardzo mylne. Oto trzy popularne mity.
 • Bitcoin wart milion dolarów? Rozwój kryptowalut nie do oszacowania

  Rok 2017 na rynku kryptowalut był bardzo optymistyczny. Ceny poszybowały do niewyobrażalnych – jeszcze na początku roku – poziomów. Dla tak szybko rozwijających się, zwłaszcza młodych rynków naturalne jest, że po pewnym czasie następuje korekta. Mogło się to wiązać ze stratami i oszustwami, jednak w przypadku tego typu zjawisk i nowych rynków jest to normalne. Kiedyś nie robiło się zakupów przez Internet w obawie o zgodność towaru. Dziś większość produktów nabywa się online. Jako ludzkość uczymy się technologii i popełniamy też błędy.