Birdman

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Birdman (Film (2014) Reż.Alejandro González Inárritu) ,

Artykuły - Birdman (17)

 • "Birdman: Live in Concert" na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

  "Birdman: Live in Concert" na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

  Dziewięć nominacji do Oscara, cztery statuetki (za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i zdjęcia), nagroda Grammy oraz nominacje do Złotego Globu - to tylko niektóre wyróżnienia przyznane w 2015 roku filmowi "Birdman" w reżyserii Alejandra Gonzáleza Iñárritu. 17 maja 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków publiczność 12. Festiwalu Muzyki Filmowej obejrzy symultaniczny pokaz tej produkcji z muzyką Antonia Sáncheza wykonywaną na żywo.
 • Toni Braxton i Birdman się rozstali? Wokalistka usunęła wspólne zdjęcia

  Toni Braxton i Birdman się rozstali? Wokalistka usunęła wspólne zdjęcia

  Niespełna rok po zaręczynach związek amerykańskiej wokalistki Toni Braxton i producenta Birdmana stanął na krawędzi rozpadu. "To koniec..." - wprost napisał partner gwiazdy.
 • Toni Braxton zgubiła pierścionek zaręczynowy od Birdmana. "Proszę, oddaj go"

  Toni Braxton zgubiła pierścionek zaręczynowy od Birdmana. "Proszę, oddaj go"

  Amerykańska wokalistka Toni Braxton poszukuje swojego pierścionka zaręczynowego. Gwiazda zgubiła go podczas jednego z lotów i szuka osoby, która go odnalazła.
 • "Forbes": Najlepiej zarabiający raperzy. Kto na czele?

  "Forbes": Najlepiej zarabiający raperzy. Kto na czele?

  Magazyn "Forbes" zaprezentował coroczne zestawienie raperów, którzy zarobili najwięcej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Z racji, że magazyn opublikował listę jubileuszowy, dziesiąty raz, postanowił również stworzyć specjalne zestawienie raperów, którzy zarobili najwięcej w ciągu ostatnich 10 lat.
 • Myślisz, że Popek zrobił sobie krzywdę? To popatrz na nich

  Myślisz, że Popek zrobił sobie krzywdę? To popatrz na nich

  Czasem decyzja o zrobieniu sobie tatuażu powinna być dokładnie przemyślana. Przykłady? Poniżej znajdziecie kilka bardzo dobitnych. W rogi głównej amerykańscy raperzy.
 • Konflikty, spory i kłótnie 2015

  Konflikty, spory i kłótnie 2015

  Branża muzyczna to miejsce, gdzie ciągle dochodzi do tarć. Oto zestawienie konfliktów, kłótni i sporów, które można było obserwować w 2015 roku.
 • Ciąg dalszy konfliktu na linii Lil Wayne – Birdman

  Ciąg dalszy konfliktu na linii Lil Wayne – Birdman

  Spór między szefem Cash Money Records i raperem wydaje się nie mieć końca. Obecnie w całą sprawę zostali uwikłani Drake, Nicki Minaj i Tyga.
 • "Birdman" z nagrodą Gildii Aktorów Filmowych

  "Birdman" z nagrodą Gildii Aktorów Filmowych

  Film "Birdman", będący satyrą na środowisko show-biznesu, zdobył w niedzielę, 25 stycznia, główną nagrodę amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (SAG). Uroczystość rozdania statuetek odbyła się w Los Angeles.
 • Zblazowany arystokrata, zapomniany aktor, niewidomy nauczyciel

  Zblazowany arystokrata, zapomniany aktor, niewidomy nauczyciel

  Oscarowy "Birdman", komedia akcji "Bezwstydny Mortdecai" i polskie produkcje "Hiszpanka" oraz "Carte Blanche" to budzące największe zainteresowanie widzów tytuły spośród ośmiu filmów, jakie wchodzą 23 stycznia na ekrany naszych kin.
 • Co z karierą Emmy Stone?

  Co z karierą Emmy Stone?

  Emma Stone cieszy się z każdego doświadczenia, jakie przynosi jej aktorstwo, jednak niepokoi się o to, jak długo jeszcze potrwa jej kariera. Aktorka ma w tym roku szansę na Oscara - została nominowana do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszą drugoplanową rolę w filmie "Birdman".

Filmy - Birdman (1)

 • Tomasz Raczek o swoich Oscarowych faworytach

  „Birdman” szarpnął mną tak mocno, że nie mógłbym głosować na inny film – twierdzi Tomasz Raczek. Jego zdaniem film w reżyserii Alejandra Gonzáleza Iñárritu powinien otrzymać trzy statuetki, a nie tylko za najlepszy film. Amerykańska Akademia Filmowa powinna docenić także Michaela Keatona oraz Emmę Stone. Wśród swoich faworytów w wyścigu po Oscara Tomasz Raczek wymienia także Marion Cotillard za rolę cierpiącej na depresję robotnicy w filmie braci Dardenne oraz J. K. Simmonsa, który wcielił się w postać kontrowersyjnego nauczyciela w obrazie „Whiplash”.