Muzyka - biodro

Artykuły - Biodro (6)

 • Załamana Lady Gaga: Nie wiem, co powiedzieć

  Załamana Lady Gaga: Nie wiem, co powiedzieć

  Prawie 20 koncertów Lady Gagi w USA zostało odwołanych. Zapalenie stawów wokalistki okazało się dużo poważniejsze.
 • Śpiewam piosenki głupie

  Ryszard Tymon Tymoński to artysta o szerokich zainteresowaniach. Był założycielem formacji Miłość, najważniejszego polskiego zespołu jazzowego lat 90., ale też występował w zespołach o stylistyce "piosenkowej", między innymi w Kurach czy Czanie. W roku 2004 dwie najnowsze formacje Tymańskiego, rockowa grupa Tymon & Transistors oraz improwizujący TymonYass Ensemble, nagrały swoje debiutanckie płyty w jego prywatnym Biodro Studio. Pierwsza z nich, "Wesele", zawiera ścieżkę dźwiękową do filmu W. Smarzowskiego o tym samym tytule. Natomiast album "Jitte", stanowi ciekawą kontynuację tradycji trójmiejskiej sceny yassowej. Tymon w rozmowie z Arturem Wróblewskim opowiedział między innymi o "Białym misiu", swoich występach na weselach, udziale w filmie "Wesele", festiwalu filmowym w Gdyni i o muzyce jazzowej.
 • Pogodno: "Nasze dziwactwa są naszym walorem"

  Pogodno: "Nasze dziwactwa są naszym walorem"

  Członkowie szczecińskiej formacji Pogodno swój debiutancki album nagrali w 1999 roku dla wytwórni Biodro Records. Po dwóch latach grupa powróciła z kolejnym wydawnictwem "Sejtenik Miuzik & Romantic Loff", wydanym przez dużą firmę Sony Music Polska. Członkowie zespołu z zadowoleniem przyjęli możliwość nagrania materiału dla wielkiego koncernu płytowego i stwierdzili, że w sumie nie robi im różnicy, kto go wydał.
 • "Sukcesem jest to, że gramy"

  "Sukcesem jest to, że gramy"

  Zespół Pogodno istnieje od 1996 roku, a jego nazwa pochodzi od jednej z najładniejszych dzielnic Szczecina. Początkowo muzycy grali jako trio, potem rozszerzyli skład do kwartetu. Pod koniec 1999 grupę zauważył Ryszard "Tymon" Tymański, który umożliwił im nagranie pierwszej płyty "Pogodno", wydanej nakładem Biodro Records. Później propozycję podpisania kontraktu przedstawił muzykom koncern Sony. Efektem umowy był drugi w karierze album "Sejtenik Miuzik & Romantic Loff". Członkowie zespołu w rozmowie z Konradem Sikorą opowiedzieli o swoich obawach związanych z przejściem do dużej wytwórni, nieporozumieniu wokół ich koncertów w Niemczech i graniu coverów.
 • "Komputery to trzecia siła"

  "Komputery to trzecia siła"

  Ryszard Tymon Tymański - kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, poeta, prozaik, frontman zespołów Kury, Miłość i Poganie. Bez wątpienia jest jedną z najbarwniejszych i najciekawszych postaci trójmiejskiej sceny niezależnej, a jednocześnie właścicielem wytwórni Biodro Records, dla której nagrywało - lub nadal nagrywa – wielu znanych artystów niezależnych. Wiosną 2001 r. ukazała się firmowana tylko jego nazwiskiem płyta "Theatricon Plixx", będąca wyborem utworów napisanych na potrzeby spektakli teatralnych. Z tej okazji, o przyczynach komponowania muzyki do sztuk teatralnych w pojedynkę, Yugotonie, wrednych babach w ZUS-ie i o komputerach, z artystą rozmawiał Konrad Sikora.
 • "Autorzy tworów piosenkopodobnych"

  "Autorzy tworów piosenkopodobnych"

  Pochodzący z Trójmiasta zespół Ścianka zadebiutował na naszym rynku w 1997 r. albumem „Statek kosmiczny”. Płyta spotkała się z dużym zainteresowaniem w kręgu miłośników muzyki niezależnej. Grupa przez blisko dwa lata przygotowywała kolejne dzieło, ostatecznie zatytułowane „Dni wiatru”. Płytę promował singel "Only your bus doesn't stop here", na którym zagrali także Kasia Nosowska i Myslovitz. Z okazji premiery nowego albumu, z Maciejem Cieślakiem, wokalistą Ścianki, o poezji i poetach, odejściu z Biodro Records oraz współpracy z Myslovitz i Kasią Nosowską, rozmawiał Konrad Sikora