biodro

Artykuły - Biodro (12)

 • Implant biodra z drukarki 3D

  Implant biodra z drukarki 3D

  Belgijska firma Mobelife zaprojektowała niestandardowy implant stawu biodrowego, który przywrócił sprawność przykutej do wózka inwalidzkiego nastolatce.
 • Łukasz Piszczek przeszedł operację biodra

  Łukasz Piszczek przeszedł operację biodra

  Piłkarz reprezentacji Polski i Borussii Dortmund Łukasz Piszczek przeszedł w jednym z monachijskich szpitali zapowiadaną wcześniej operację prawego biodra.
 • Załamana Lady Gaga: Nie wiem, co powiedzieć

  Załamana Lady Gaga: Nie wiem, co powiedzieć

  Prawie 20 koncertów Lady Gagi w USA zostało odwołanych. Zapalenie stawów wokalistki okazało się dużo poważniejsze.
 • Tych części ciała nigdy nie "dziaraj"!

  Tych części ciała nigdy nie "dziaraj"!

  Robisz sobie tatuaż. Niekoniecznie pierwszy, może kolejny. Pomyśl teraz, gdzie lepiej dla ciebie, czyli mężczyzny, żeby on się nie znalazł.
 • ​Leżenie na brzuszku a stawy biodrowe

  ​Leżenie na brzuszku a stawy biodrowe

  Lekarz zalecił, abym często układała moją dwumiesięczną córeczkę w pozycji żabki. Czy to rzeczywiście dobrze wpływa na rozwój stawów biodrowych?
 • Zawarcie umowy ze spółką Biodro Records Sp. z o.o.

  Zarząd e-Muzyka S.A. informuje, iż w dniu 16 grudnia 2009 roku wpłynęła do Spółki obustronnie podpisana umowa od Biodro Records Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Przedmiotem umowy jest udzielenie e-Muzyce licencji pozwalającej na digitalizacjęi opracowanie utworów z katalogu Licencjodawców oraz dystrybucję treści multimedialnych (dzwonków muzycznych, pełnych utworów muzycznych, ringbacków - muzyka zamiast sygnału oczekiwania na połączenie). Biodro Records sp. z o.o. reprezentuje katalog muzyki al
 • Choremu dobrze

  Choremu dobrze

  A ty co, nie kasujesz biletu? - spytałam Ircię, wsuwając bilet do tramwajowego kasownika. - Masz układy z kanarami?
 • Śpiewam piosenki głupie

  Ryszard Tymon Tymoński to artysta o szerokich zainteresowaniach. Był założycielem formacji Miłość, najważniejszego polskiego zespołu jazzowego lat 90., ale też występował w zespołach o stylistyce "piosenkowej", między innymi w Kurach czy Czanie. W roku 2004 dwie najnowsze formacje Tymańskiego, rockowa grupa Tymon & Transistors oraz improwizujący TymonYass Ensemble, nagrały swoje debiutanckie płyty w jego prywatnym Biodro Studio. Pierwsza z nich, "Wesele", zawiera ścieżkę dźwiękową do filmu W. Smarzowskiego o tym samym tytule. Natomiast album "Jitte", stanowi ciekawą kontynuację tradycji trójmiejskiej sceny yassowej. Tymon w rozmowie z Arturem Wróblewskim opowiedział między innymi o "Białym misiu", swoich występach na weselach, udziale w filmie "Wesele", festiwalu filmowym w Gdyni i o muzyce jazzowej.
 • Pogodno: "Nasze dziwactwa są naszym walorem"

  Pogodno: "Nasze dziwactwa są naszym walorem"

  Członkowie szczecińskiej formacji Pogodno swój debiutancki album nagrali w 1999 roku dla wytwórni Biodro Records. Po dwóch latach grupa powróciła z kolejnym wydawnictwem "Sejtenik Miuzik & Romantic Loff", wydanym przez dużą firmę Sony Music Polska. Członkowie zespołu z zadowoleniem przyjęli możliwość nagrania materiału dla wielkiego koncernu płytowego i stwierdzili, że w sumie nie robi im różnicy, kto go wydał.
 • "Sukcesem jest to, że gramy"

  "Sukcesem jest to, że gramy"

  Zespół Pogodno istnieje od 1996 roku, a jego nazwa pochodzi od jednej z najładniejszych dzielnic Szczecina. Początkowo muzycy grali jako trio, potem rozszerzyli skład do kwartetu. Pod koniec 1999 grupę zauważył Ryszard "Tymon" Tymański, który umożliwił im nagranie pierwszej płyty "Pogodno", wydanej nakładem Biodro Records. Później propozycję podpisania kontraktu przedstawił muzykom koncern Sony. Efektem umowy był drugi w karierze album "Sejtenik Miuzik & Romantic Loff". Członkowie zespołu w rozmowie z Konradem Sikorą opowiedzieli o swoich obawach związanych z przejściem do dużej wytwórni, nieporozumieniu wokół ich koncertów w Niemczech i graniu coverów.