bilans

Artykuły - Bilans (709)

 • NBP podał rekordowe dane o bilansie płatniczym

  NBP podał rekordowe dane o bilansie płatniczym

  Jak podał Narodowy Bank Polski, polska gospodarka osiągnęła nadwyżkę w obrotach bieżących w czerwcu 2020 r. w wysokości 2.842 mln euro wobec konsensusu 1.766,8 mln euro nadwyżki roku ubiegłego. Eksport towarów z naszego kraju wzrósł o 3 proc. r/r do 18 689 mln euro, zaś import spadł o 10,7 proc. r/r do 16 023 mln euro. Saldo obrotów towarowych było dodatnie i wyniosło 11,8 mld zł.
 • Bilans otwarcia resortu środowiska opublikowano wyłącznie w celu walki politycznej - byli ministrowie

  Bilans otwarcia resortu środowiska opublikowano wyłącznie w celu walki politycznej - byli ministrowie

  Poniżej publikujemy wspólne stanowisko byłych ministrów środowiska (Maciej Nowicki, Andrzej Kraszewski, Marcin Korolec, Maciej Grabowski) w stosunku do "Bilansu otwarcia w Ministerstwie Środowiska" z 19.11.2015 r.
 • Cudów nie było: Subiektywny bilans dwóch kadencji rządów PO i PSL

  Cudów nie było: Subiektywny bilans dwóch kadencji rządów PO i PSL

  - Tak prowadzona polityka daje nam szanse na zrealizowanie wielkiego snu Polaków o naszym własnym narodowym cudzie gospodarczym - Donald Tusk pewnie ugryzłby się w język, gdyby przewidział, że powtarzane przez niego wielokrotnie (w kampanii 2007 r.) słowa o czekającym nas "cudzie" przykleją się nieładnie i na zawsze do kierowanej przez niego partii. Tuż przed wyborami - pamiętając o wielu gospodarczych sukcesach kraju w latach 2007-2015 - wyliczamy sprawy, które stały się już symbolami niepowodzeń dwóch mijających kadencji. Wszystkim przekonanym, że to "wina Tuska" przypominamy, że razem z PO rządziło w tym czasie wiecznie żywe PSL.
 • Firmy tracą na zbyt długim przygotowywaniu sprawozdań finansowych

  Firmy tracą na zbyt długim przygotowywaniu sprawozdań finansowych

  Najsprawniej działające spółki w Polsce na sporządzenie informacji finansowej o osiągniętych wynikach potrzebują 4 dni jednak większości podmiotów zajmuje to dużo dłużej. ,
 • Firmy czyszczą bilanse

  Firmy czyszczą bilanse

  Prawie wszystkie firmy zobligowane są do wykonania bilansu rocznego na zamknięcie roku obrotowego. Często jednak obawiają się, że wyniki będą odbiegać od oczekiwań. To ostatni dzwonek, aby zająć się tzw. window dressing, czyli czyszczeniem bilansu i poprawić wskaźniki rotacji należności przedsiębiorstwa tuż przed końcem roku. Korzyści z takiego działania będą wielostronne.
 • Import będzie rósł, a bilans handlowy się pogarszał

  Import będzie rósł, a bilans handlowy się pogarszał

  Wraz ze wzrostem gospodarczym i rosnącym popytem krajowym dynamika importu będzie rosła, co przełoży się na stopniowe pogarszanie bilansu handlowego - ocenił w biuletynie Rady Gospodarczej Paweł Durjasz.
 • Jaki jest twój bilans energetyczny?

  Jaki jest twój bilans energetyczny?

  Zanim zaczniesz się przymierzać do odchudzania, czy jakiegokolwiek innego celu, który wiąże się z przestrzeganiem odpowiedniej diety powinieneś wiedzieć co nieco na temat bilansu energetycznego twojego ciała.
 • Ogłoszą oficjalny bilans ofiar dramatu w In Amenas

  Ogłoszą oficjalny bilans ofiar dramatu w In Amenas

  Bilans ofiar śmiertelnych wśród obcokrajowców, którzy byli przetrzymywani przez islamskich porywaczy w kompleksie gazowym w Algierii, wzrośnie - ostrzegło w niedzielę algierskie ministerstwo komunikacji. Oficjalny bilans zostanie ogłoszony w poniedziałek.
 • Tragiczny wypadek promu. Podali bilans

  85 rannych - to bilans wczorajszego wypadku promu w Nowym Jorku. Takie dane podaje telewizja CNN. Jedna osoba jest w stanie krytycznym, stan dziesięciu określa się jako ciężki.
 • 21 zabitych i 247 rannych w wypadkach drogowych

  21 zabitych i 247 rannych w wypadkach drogowych

  Od piątku do niedzieli w wypadkach drogowych zginęło 21 osób, a 247 zostało rannych - poinformował w poniedziałek Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Filmy - Bilans (3)

 • Co zyskał Kraków na Światowych Dniach Młodzieży?

  Marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa zaznaczył, że po wspaniałym festiwalu młodości i ducha pozostanie strefa aktywności gospodarczej, zaś w Łagiewnikach wiadukt z układem transportowym i parkingami, które będą służyć zarówno mieszkańcom Krakowa i województwa, jak i pielgrzymom. - To jest nasz wspólny sukces - podkreślił marszałek.
 • ŚDM w Krakowie: Służby miejskie stanęły na wysokości zadania

  Pielgrzymi byli bardzo zadowoleni, nie spotkaliśmy się z ani jedną złą oceną z ich strony - mówili przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski, podsumowując na konferencji prasowej zakończone wczoraj 31. Światowe Dni Młodzieży. Wojewoda małopolski Józef Pilch poinformował, że wszystkie służby nadal pracują i dopiero w przyszłym tygodniu, po wyjeździe ostatniego z pielgrzymów z Krakowa i Małopolski będzie można ogłosić, że Kraków wypełnił zadanie zapewnienia im bezpieczeństwa. Pochwalił służby (policję, BOR, służby medyczne itd.) i ich koordynację, podziękował wolontariuszom i harcerzom za to, że byli wszędzie tam, gdzie pielgrzymi i w razie potrzeby nieśli im pomoc. Pielgrzymi bardzo dobrze się czuli w Krakowie, Brzegach i w całej Małopolsce - stwierdził Pilch. Zauważył też, że gdyby nie było Brzegów, pewnie byśmy sobie nie poradzili, biorąc pod uwagę, że na końcowej Mszy zgromadziło się tam 2,5 albo nawet 3 mln ludzi. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wskazał, że dzięki służbom miejskim miasto było idealnie czyste, z idealną komunikacją, "wszystko funkcjonowało jak w zegarku". Obawy, czy miasto sobie poradzi z tak wielkim napływem pielgrzymów "okazały się czcze". Prezydent podziękował mieszkańcom Krakowa za przyjęcie pielgrzymów i stworzenie przyjaznej atmosfery podczas ŚDM. (KAI / pb)
 • Bilans wojny w Iraku

  W 5. rocznicę wojny w Iraku, o tym ile straciliśmy, a ile zyskaliśmy - w komentarzu reportera RMF FM, Krzysztofa Zasady.