BIG InfoMonitor SA

Artykuły - BIG InfoMonitor SA (27)

 • Polacy toną w długach za jazdę na gapę. Rekordzista ma do oddania niemal 219 tys. zł

  Polacy toną w długach za jazdę na gapę. Rekordzista ma do oddania niemal 219 tys. zł

  Według informacji Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, długi 115 tysięcy gapowiczów sięgają już ponad 144 mln zł. W maju w rejestrze przybyło ponad 7 tys. osób podróżujących bez biletu, a zaległości z nieopłaconych kar za jazdę na gapę wzrosły o ok. 8 mln zł. Rekordzista pochodzi z Pomorza, z tytułu jazdy bez biletu uzbierał kar na łączną kwotę niemal 219 tys. zł.
 • BIG InfoMonitor: Długi firm na skutek koronawirusa wzrosły do 33,7 mld zł

  BIG InfoMonitor: Długi firm na skutek koronawirusa wzrosły do 33,7 mld zł

  Pojawiły się pierwsze objawy koronawirusa w zaległościach przedsiębiorstw. W kwietniu, pełnym miesiącu lockdownu, nieobsługiwane zadłużenie wzrosło o 572 mln zł, czyli dwukrotnie bardziej niż przeciętnie miesięcznie w poprzednim roku.
 • Polacy weszli w kryzys z długami sięgającymi ok. 80 mld zł

  Polacy weszli w kryzys z długami sięgającymi ok. 80 mld zł

  W kryzys spowodowany koronawirusem Polacy wchodzą z długami wynoszącymi za I kwartał br. ok. 80 mld zł - podało Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Kłopoty wynikające z zamrożenia gospodarki będą widoczne w zaległościach najwcześniej w danych za kwiecień - dodano.
 • BIG InfoMonitor: Niemal co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością

  BIG InfoMonitor: Niemal co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością

  ​Blisko co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością finansową - wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Najbardziej zagrożone są przedsiębiorstwa z branży transportowej i handlowej, najmniej - przemysłowe i usługowe.
 • BIG InfoMonitor: 11,5 mld zł wynoszą zaległości alimentacyjne rodziców

  BIG InfoMonitor: 11,5 mld zł wynoszą zaległości alimentacyjne rodziców

  Prawie 289 tys. rodziców nie płaci swoim dzieciom alimentów; ich zaległości sięgają 11,5 mld zł - wynika z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Średni dług alimentacyjny na osobę to 39 689 zł; rekordzista mieszka na Lubelszczyźnie, gdzie nieopłacona kwota alimentów na osobę to 44 625 zł.
 • BIG InfoMonitor: Długi Polaków wzrosły do 78,7 mld zł. Rekordzista ma do oddania ok. 72 mln zł

  BIG InfoMonitor: Długi Polaków wzrosły do 78,7 mld zł. Rekordzista ma do oddania ok. 72 mln zł

  Długi Polaków wzrosły w III kwartale br. do 78,7 mld zł, a liczba niesolidnych dłużników zwiększyła się o blisko 31 tys. osób - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy Biura Informacji Kredytowej. Rekordzista, mężczyzna z Lubelskiego, ma do oddania blisko 72 mln zł.
 • Badanie: Rośnie zadłużenie wobec telekomów; największy dłużnik wśród firm ma oddać ok. 1 mln zł

  Badanie: Rośnie zadłużenie wobec telekomów; największy dłużnik wśród firm ma oddać ok. 1 mln zł

  Zaległości za nieuregulowane rachunki wobec firm telekomunikacyjnych wzrosły i przekraczają 1,3 mld zł. Najwyższy dług firmy to ponad 1 mln zł, a osoby prywatnej 189 tys. zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
 • Wpis do rejestru dłużników - sposób Krakowa na niepłacących mieszkańców

  Wpis do rejestru dłużników - sposób Krakowa na niepłacących mieszkańców

  W trosce o finanse publiczne i poprawę skuteczności w ściąganiu należności od mieszkańców zalegających z opłatami, Urząd Miasta Krakowa będzie przekazywał informacje o osobach niepłacących zobowiązań do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Krakowian - niesolidnych dłużników jest obecnie w BIG InfoMonitor 35 578. W sumie mają do oddania innym wierzycielom ponad 798,2 mln zł. Na tę kwotę składają się m.in. zaległe czynsze, kary za jazdę bez biletu, alimenty, opłaty sądowe, nieuregulowane rachunki za prąd, gaz, wodę czy wywóz nieczystości. Pod względem solidności płatniczej mieszkańcy Krakowa i tak wypadają znacznie lepiej niż mieszkańcy wielu innych miast m.in. Łodzi czy Wrocławia.
 • BIG InfoMonitor: Podwójna kara za jazdę na gapę przynosi efekty

  Oszczędzanie na biletach się nie opłaca - przekonało się o tym wiele osób, które za brak biletu w środkach transportu dostały opłatę karną. Nie kupiły biletu, nie uregulowały też kary i w efekcie trafiły do rejestru dłużników. W sumie w BIG InfoMonitor jest obecnie ponad 31,5 tys. gapowiczów, a ich łączny dług przekracza 22,1 mln zł. Wielu liczących na łut szczęścia fortuna zawiodła tyle razy, że w końcu przekonali się do kupowania biletów, bo w bazie BIG InfoMonitor od roku liczba jeżdżących na gapę systematycznie spada.
 • Chętnie pożyczamy, niechętnie zwracamy. Ile długów mają Polacy?

  Chętnie pożyczamy, niechętnie zwracamy. Ile długów mają Polacy?

  Co trzeci z nas w ciągu ostatnich dwóch lat wziął kredyt lub pożyczkę. Z raportu BIG InfoMonitor wynika, że ponad 2 mln 515 tys. Polek i Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą kredytów i bieżących rachunków. Statystycznie 8 na 100 dorosłych Polaków ma problemy finansowe. Najczęściej pożyczamy na remont mieszkania czy zakup samochodu. Jednocześnie tylko co drugi badany dokładnie analizuje swoją sytuację finansową przed zaciągnięciem zobowiązania.