menway - bieżnia

Artykuły - Bieżnia (4)

 • Trening, który spala tłuszcz

  Trening, który spala tłuszcz

  ​Kiedy myślimy o kształtowaniu sylwetki, pierwsza myśl to zwykle trening siłowy. Istotnie, podnoszenie ciężarów skutecznie rozwija muskulaturę. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju wysiłek nie sprawdzi się najlepiej, gdy zależy nam na pozbyciu się tkanki tłuszczowej. By pokazać wypracowane mięśnie brzucha lub zwyczajnie, zmniejszyć obwód pasa, należy pomyśleć o wysiłku aerobowym.
 • Porównaj swoją kondycję do najlepszych sportowców!

  Porównaj swoją kondycję do najlepszych sportowców!

  Wydolność to zdolność do prowadzenia wysiłku, bez wyraźnych objawów zmęczenia. Najprościej można ją podzielić na tlenową i beztlenową. Ta pierwsza, znacznie popularniejsza, dotyczy wysiłków długotrwałych, trwających od kilku minut do kilkunastu godzin. Druga ocenia zdolności organizmu do wykonywania krótkich wysiłków trwających do 30 sekund.
 • Robot szybszy niż Usain Bolt

  Robot szybszy niż Usain Bolt

  Choć współczesne roboty nie są synonimem prędkości, to jednak, jak od każdej reguły, i od tego istnieją wyjątki. Najszybszy człowiek świata, jamajski lekkoatleta Usain Bolt na zawodach w Berlinie osiągnął prędkość 45 km/h. Nowy robot stworzony dla amerykańskiej armii pobił rekord najszybszego człowieka na ziemi.
 • Bieżnia dla psa. Idealne rozwiązanie dla lenia

  Bieżnia dla psa. Idealne rozwiązanie dla lenia

  Nie trzeba wychodzić z domu aby zapewnić swojemu pupilowi trochę ruchu. Brytyjka, Sammy French opatentowała domową bieżnię dla psów, dzięki której nawet w największą zamieć i ulewę psiak może pobiegać. Ale uwaga: bieżnia, dla dużego psa, kosztuje ok. 39 tys. złotych.