biernacki

Artykuły - Biernacki (76)

 • Biernacki: T. przebywał w monitorowanej celi, wejścia były rejestrowane

  Biernacki: T. przebywał w monitorowanej celi, wejścia były rejestrowane

  Minister sprawiedliwości Marek Biernacki poinformował, że cela Mariusza T., w której dzień wcześniej znaleziono materiały pornograficzne z udziałem małoletniego, była monitorowana. Zaznaczył, że to, czy mogła to być prowokacja, rozstrzygnie prokurator.
 • Biernacki o dymisji Bondaryka: Nie chodziło o personalia

  Biernacki o dymisji Bondaryka: Nie chodziło o personalia

  - Zakładałbym, że premierowi chodziło mniej o personalia, a bardziej o zorganizowanie służb, o zadaniowanie ich po to, żeby mogły działać skutecznie - mówi o dymisji szefa ABW Krzysztofa Bondaryka poseł Platformy Obywatelskiej Marek Biernacki. - Już przy sprawie Amber Gold można było po raz pierwszy zauważyć, że istnieją pewne różnice zdań co do roli i funkcjonowania służby między Donaldem Tuskiem a ministrem Bondarykiem - dodaje.
 • Wstrząsająca dokumentacja ze sprawy Olewnika

  Wstrząsająca dokumentacja ze sprawy Olewnika

  Jako "wstrząsającą" ocenił poseł Andrzej Dera, wiceprzewodniczący sejmowej komisji do spraw Olewnika, zawartość niedawno odkrytych dokumentów radomskiej policji z przeprowadzonego w lipcu 2003 roku zabezpieczenia przekazania okupu przez rodzinę Krzysztofa.
 • Biernacki: Olewnika na pewno zamordowano

  Biernacki: Olewnika na pewno zamordowano

  Nie określimy daty śmierci Krzysztofa Olewnika - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Biernacki. Szef komisji, badającej sprawę zabójstwa biznesmena, zapowiedział, że raport komisja przedstawi w marcu. Wówczas zakończy swoją pracę lub zawiesi działalność.
 • Komisja ds. Olewnika: Ekshumacja w pełni uzasadniona

  Komisja ds. Olewnika: Ekshumacja w pełni uzasadniona

  W świetle ujawnionych przez prokuraturę faktów ekshumacja ciała Krzysztofa Olewnika jest w pełni uzasadniona - ocenił szef badającej tę sprawę sejmowej komisji śledczej Marek Biernacki (PO). Zgadza się z tym wiceszef komisji Andrzej Dera (PiS), który podkreśla, że popełniono błędy przy pobieraniu próbek ciała do badań i że ktoś za to musi ponieść odpowiedzialność.
 • Biernacki: Potrzebne wyjaśnienia ws. ustawy hazardowej

  Biernacki: Potrzebne wyjaśnienia ws. ustawy hazardowej

  Szef Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Marek Biernacki (PO) uważa, że wszyscy - "od szefa CBA po urzędników w kancelarii premiera" - powinni wyjaśnić informacje dot. ewentualnych nieprawidłowości przy pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej. Grzegorz Dolniak (PO) ocenia, że na razie trudno mówić o winie ministra sportu czy szefa klubu PO.
 • Koniec pewnej Polski

  Koniec pewnej Polski

  17 września 1939 roku Rzeczpospolita bezpowrotnie straciła Kresy. Krainę owianą romantycznym mitem, przez wielu nazywaną Arkadią. Mit - piękna rzecz. Ale jak naprawdę wyglądały polskie Kresy Wschodnie?
 • Trzynasty ranking posłów "Polityki" rozstrzygnięty

  Marek Biernacki (PO), Zbigniew Chlebowski (PO), Ludwik Dorn (niezrzeszony), Jarosław Gowin (PO), Grażyna Gęsicka (PiS), Ryszard Kalisz (SLD), Joanna Kluzik-Rostkowska (PiS) i Janusz Piechociński (PSL) zwyciężyli w tegorocznym, trzynastym już rankingu tygodnika "Polityka" na najlepszych posłów.
 • Wniosek o zawieszenie prac komisji ds. Olewnika

  Były wiceszef wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej policji w Radomiu Remigiusz Minda odmówił w piątek składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do zbadania sprawy Krzysztofa Olewnika.
 • Biernacki: Komisja ds. Olewnika wesprze prokuraturę

  Biernacki: Komisja ds. Olewnika wesprze prokuraturę

  Szef komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika, Marek Biernacki (PO) zapewnił szefa gdańskiej prokuratury, że będzie wspierał pracę śledczych, badających nieprawidłowości w postępowaniach organów ścigania w tej sprawie.