bielecki

Artykuły - Bielecki (175)

 • Jan Krzysztof Bielecki: Emeryt był jak chłop pańszczyźniany. Od dziś ma prawo wyboru

  Jan Krzysztof Bielecki: Emeryt był jak chłop pańszczyźniany. Od dziś ma prawo wyboru

  Jan Krzysztof Bielecki w Kontrwywiadzie RMF FM: Co wybrać OFE czy ZUS? Gość RMF FM sugeruje, że dla przyszłego emeryta nie ma to większego znaczenia.
 • ABW zaprzecza rewelacjom "Sieci" w sprawie Bieleckiego

  ABW zaprzecza rewelacjom "Sieci" w sprawie Bieleckiego

  Krzysztof Bondaryk zaprzecza, by ABW posiadało dokumenty kompromitujące Jana Krzysztofa Bieleckiego. Tygodnik "Sieci" napisał, że były szef ABW odchodząc ze stanowiska, zostawił raport na temat lobbingu Bieleckiego w sprawie przejęcia Azotów SA przez rosyjski Acron.
 • Bielecki: Przejęcie pieniędzy OFE przez państwo to jedno z rozwiązań

  Bielecki: Przejęcie pieniędzy OFE przez państwo to jedno z rozwiązań

  Same OFE przyspieszyły sprawę - mówi o zmianach w systemie emerytalnym szef Rady Gospodarczej przy premierze, Jan Krzysztof Bielecki. - Jest dyskusja na temat różnych możliwości. Przejęcie pieniędzy OFE to jedno z rozwiązań, ale każde takie rozwiązanie "z siekierą" jest co najmniej kontrowersyjne. Przyszły emeryt musi zdać sobie sprawę, że na koniec wszystko i tak będzie zależeć od kondycji naszego państwa. Tu nie ma żadnej magicznej drogi na skróty, magicznej drogi do bogactwa i wczasów na wyspach Hula Gula - tłumaczy Bielecki w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Bielecki: Kryteria wejścia do strefy euro możemy spełnić już w roku 2014

  Bielecki: Kryteria wejścia do strefy euro możemy spełnić już w roku 2014

  - Jeśli rok 2013 przejdziemy jako tako, być może w 2014 będziemy spełniać kryteria przyjęcia wspólnej waluty. Teraz deklaracjami takimi, jak piątkowe zapowiedzi premiera, wysyłamy ważny sygnał do naszych europejskich partnerów - sygnał, że Polska stawia na Europę, że chce tę Europę budować - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Jan Krzysztof Bielecki. - Mamy do czynienia z sytuacją kuriozalną. Wchodzimy w nowy układ polityczny, a wejście do strefy euro wciąż regulują stare kryteria. Powinny być określone nowe warunki wchodzenia do strefy euro. Archaiczną konstrukcją jest np. wąż walutowy - dodaje.
 • J.K. Bielecki o polskim rządzie i budżecie UE

  J.K. Bielecki o polskim rządzie i budżecie UE

  Szef Rady Gospodarczej Jan Krzysztof Bielecki przekonuje, że premier Donald Tusk jest przygotowany na różne warianty rozwoju sytuacji w sprawie nowego wieloletniego budżetu UE.
 • Bielecki: Treść expose będzie zaskakująca

  - Treść jutrzejszego wystąpienia premiera będzie zaskakująca - zapewnia Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarcfzej premiera. Dodał również, że ze zdziwieniem przyjmuje "sztampowe" oczekiwania wobec piątkowej informacji rządu.
 • Sąd odrzucił pozew J.K. Bieleckiego wobec Palikota

  Janusza Palikota chroni immunitet posła - uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie. Prawomocnie odrzucił pozew Jana K. Bieleckiego za sugestię Palikota, że mógł on wiedzieć o planach rządu dot. wprowadzenia podatku od kopalin i wykorzystać to do spekulacji na giełdzie.
 • Kilian i Bielecki wejdą do rządu Tuska?

  Kilian i Bielecki wejdą do rządu Tuska?

  Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", w nowym gabinecie mają się znaleźć najbliżsi doradcy premiera, którzy do tej pory działali głównie zakulisowo.
 • Bielecki: Optymizm jest pozorny, teraz redukcji długu będą chcieli inni

  Bielecki: Optymizm jest pozorny, teraz redukcji długu będą chcieli inni

  - Straszono banki bankructwem Grecji, żeby wymusić na nich redukcję jej długów. Po wczorajszej decyzji o częściowym umorzeniu greckich długów, zapanują dwa dni optymizmu. Jaka będzie reakcja rynków, zobaczymy dopiero w poniedziałek - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jan Krzysztof Bielecki. - Teraz Irlandia i Portugalia będą chciały iść drogą Hellady - przewiduje.
 • Bielecki: W 2011 r. PKB wzrośnie o 4 proc. lub więcej

  - W 2011 r. PKB Polski wzrośnie o ok. 4 proc. lub nawet więcej - powiedział szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki. Dodał, że deficyt sektora rządowego i samorządowego powinien wynieść ok. 5,5 proc. PKB.

Filmy - Bielecki (2)