bieganie

Artykuły - Bieganie (171)

 • 500 kilometrów Romana Ficka przez Beskidy. Magia gór, której nikt inny wcześniej nie doświadczył

  500 kilometrów Romana Ficka przez Beskidy. Magia gór, której nikt inny wcześniej nie doświadczył

  Spisując postanowienia noworoczne, pokonanie Głównego Szlaku Beskidzkiego można sobie obrać za cel do zrealizowania w dwanaście miesięcy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyślałby przecież, że ponad 500 kilometrów górskim szlakiem da się pokonać w cztery dni. Roztrząsanie za i przeciw i kierowanie się rozsądkiem nie leży jednak w naturze ultramaratończyków. Wykonalność danego zadania trzeba sprawdzić na własnej skórze. - Zapragnąłem robić coś ciekawego – coś innego niż każdy, coś, czego nikt jeszcze nie zrobił – powiedział Roman Ficek, który niedawno przywdział na głowę niewidoczną koronę króla Beskidów.
 • Spektakularny rekord świata w biegu na 5000 metrów

  Spektakularny rekord świata w biegu na 5000 metrów

  Kanadyjczyk Michael Bergeron specjalizuje się w nietypowej konkurencji biegania. Kilka dni temu jego łupem padł rekord świata w biegu na 5000 metrów. Szczegół? Śrubowaniu wyniku towarzyszyło mu żonglowanie.
 • Maraton w Berlinie. Impreza odwołana z powodu pandemii koronawirusa

  Maraton w Berlinie. Impreza odwołana z powodu pandemii koronawirusa

  Maraton w Berlinie nie odbędzie się w tym roku z powodu pandemii koronawirusa – ogłosili w środę organizatorzy. Kilkadziesiąt minut wcześniej odwołano tegoroczną edycję maratonu w Nowym Jorku.
 • Maraton w Nowym Jorku. Tegoroczna edycja odwołana

  Maraton w Nowym Jorku. Tegoroczna edycja odwołana

  Zaplanowany na 1 listopada maraton w Nowym Jorku został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy największej tego typu imprezy na świecie podjęli decyzję w środę po konsultacjach z biurem burmistrza.
 • Światowy Dzień Biegania łączy wielką społeczność

  Światowy Dzień Biegania łączy wielką społeczność

  W tym roku 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Biegania. The New York Road Runners zorganizowało wyzwanie, dzięki któremu każdy biegacz na świecie będzie mógł świętować swój dzień w bezpieczny sposób. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji #Run1Tag1 i wytypowania kolejnych osób do zabawy.
 • Rekordzista świata w maratonie wraca na trasę. Eliud Kipchoge zmierzy się z najlepszymi

  Rekordzista świata w maratonie wraca na trasę. Eliud Kipchoge zmierzy się z najlepszymi

  Niezwykłe wydarzenie o nazwie „MA RA TH ON” odbędzie się w 6 i 7 czerwca. Biegacze z NN Running Team wystartują w specjalnym biegu. Na trasie wyjątkowego wydarzenia pojawią się również Kenenisa Bekele, Joshua Cheptegei oraz Geoffrey Kamworor.
 • Lekkoatletyka. Bracia Ingebrigtsenowie zmierzą się z Kenijczykami

  Lekkoatletyka. Bracia Ingebrigtsenowie zmierzą się z Kenijczykami

  Utytułowane rodzeństwo norweskich biegaczy chce sprawdzić się w pojedynku z Kenijczykami. Bracia Ingebritsenowie, którzy jeszcze przed kilkoma dniami rywalizowali o ustanowienie nowego rekordu kraju, tym razem staną w szranki z lekkoatletycznymi gwiazdami na odległość. Na liście startowej znaleźli się Timothy Cheruiyot i Elijah Manangoi.
 • Mistrzostwa kontra wielotysięczne maratony. Bieganie może się obronić

  Mistrzostwa kontra wielotysięczne maratony. Bieganie może się obronić

  Zdaniem ekspertów, bieganie może być jedną z tych dyscyplin sportu, które szybko wrócą po pandemii koronawirusa. Nowa normalność będzie wymagała, co oczywiste, wprowadzenia dodatkowych rozwiązań, ale te wcale nie oznaczają, że zawody stracą na widowiskowości. "Zawody o charakterze mistrzowskim mogłyby przebiegać bez problemu, a biegi na dystansie do 400 m, gdzie masz własną linię na torze, nie stanowią większego problemu" - powiedział Kingston Mills, profesor eksperymentalnej immunologii.
 • Lekkoatletyka. Jessie Knight – biegająca mistrzyni zorganizowania

  Lekkoatletyka. Jessie Knight – biegająca mistrzyni zorganizowania

  Sport przynosi wiele korzyści, a jedną z nich jest nauka doskonałej organizacji. Pogodzenie pracy zawodowej z życiem profesjonalnej lekkoatletki wydaje się jednak murem nie do pokonania. O tym, że można realizować się w wyuczonym zawodzie, jednocześnie osiągając satysfakcjonujące wyniki na bieżni, przekonuje Jessie Knight, która pracuje jako nauczycielka.
 • Lekkoatletyka. Bratobójczy pojedynek biegaczy twarzą w twarz

  Lekkoatletyka. Bratobójczy pojedynek biegaczy twarzą w twarz

  Odwołane zawody to tylko jeden z problemów, z jakimi borykają się obecnie lekkoatleci. Jak się okazuje, oprócz wirtualnych wyzwań, można też zorganizować prawdziwy pojedynek w cztery oczy. Dwóch hiszpańskich biegaczy – Adrian Ben i Oscar Husillos, zmierzy się w lipcu na dystansie 500 metrów.

Filmy - Bieganie (27)

 • Biegacz z Włoch został królem internetu. Uciekł policjantowi. Wideo

  Na plaży w Pescarze policjant próbował zatrzymać mężczyznę, który złamał zasady poruszania się. Biegacz jednak ani myślał poddać się karze, tylko przyśpieszył kroku i uciekł funkcjonariuszowi.
 • Ten maluch skradnie wsze serca! Zobaczcie sami

  Malutki flaming z Denver Zoo postanowił wybrać się na króciutki spacer. Niestety udało mu się zobaczyć jedynie kilka zakamarków miejsca, gdzie dorastał - mroźna pogoda uniemożliwiła mu wyjście na zewnątrz. Zobaczcie tylko jak rozkosznie stawia swoje pierwsze kroki. (STORYFUL/x-news)
 • Panda ma bardzo doby humor. Właśnie nauczyła się biegać!

  Malutka panda ma powody do radości. Właśnie nauczyła się biegać! Robi to jeszcze dosyć niepewnie, ale nie przeszkadza jej to w doskonałej zabawie. (STORYFUL/x-news)
 • Najsłodszy widok na świecie. Malutki flaming uczy się biegać

  Malutki flaming z Denver Zoo postanowił wybrać się na króciutki spacer. Niestety udało mu się zobaczyć jedynie kilka zakamarków miejsca, gdzie dorastał - mroźna pogoda uniemożliwiła mu wyjście na zewnątrz. Zobaczcie tylko jak rozkosznie stawia swoje pierwsze kroki. (STORYFUL/x-news)