bieganie

Artykuły - Bieganie (165)

 • Lekkoatletyka. Bracia Ingebrigtsenowie zmierzą się z Kenijczykami

  Lekkoatletyka. Bracia Ingebrigtsenowie zmierzą się z Kenijczykami

  Utytułowane rodzeństwo norweskich biegaczy chce sprawdzić się w pojedynku z Kenijczykami. Bracia Ingebritsenowie, którzy jeszcze przed kilkoma dniami rywalizowali o ustanowienie nowego rekordu kraju, tym razem staną w szranki z lekkoatletycznymi gwiazdami na odległość. Na liście startowej znaleźli się Timothy Cheruiyot i Elijah Manangoi.
 • Mistrzostwa kontra wielotysięczne maratony. Bieganie może się obronić

  Mistrzostwa kontra wielotysięczne maratony. Bieganie może się obronić

  Zdaniem ekspertów, bieganie może być jedną z tych dyscyplin sportu, które szybko wrócą po pandemii koronawirusa. Nowa normalność będzie wymagała, co oczywiste, wprowadzenia dodatkowych rozwiązań, ale te wcale nie oznaczają, że zawody stracą na widowiskowości. "Zawody o charakterze mistrzowskim mogłyby przebiegać bez problemu, a biegi na dystansie do 400 m, gdzie masz własną linię na torze, nie stanowią większego problemu" - powiedział Kingston Mills, profesor eksperymentalnej immunologii.
 • Lekkoatletyka. Jessie Knight – biegająca mistrzyni zorganizowania

  Lekkoatletyka. Jessie Knight – biegająca mistrzyni zorganizowania

  Sport przynosi wiele korzyści, a jedną z nich jest nauka doskonałej organizacji. Pogodzenie pracy zawodowej z życiem profesjonalnej lekkoatletki wydaje się jednak murem nie do pokonania. O tym, że można realizować się w wyuczonym zawodzie, jednocześnie osiągając satysfakcjonujące wyniki na bieżni, przekonuje Jessie Knight, która pracuje jako nauczycielka.
 • Lekkoatletyka. Bratobójczy pojedynek biegaczy twarzą w twarz

  Lekkoatletyka. Bratobójczy pojedynek biegaczy twarzą w twarz

  Odwołane zawody to tylko jeden z problemów, z jakimi borykają się obecnie lekkoatleci. Jak się okazuje, oprócz wirtualnych wyzwań, można też zorganizować prawdziwy pojedynek w cztery oczy. Dwóch hiszpańskich biegaczy – Adrian Ben i Oscar Husillos, zmierzy się w lipcu na dystansie 500 metrów.
 • Bystry umysł na zwinnych nogach. Roger Bannister dokonał wtedy niemożliwego

  Bystry umysł na zwinnych nogach. Roger Bannister dokonał wtedy niemożliwego

  Wcześniej mówili, że to niemożliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Złamanie granicy czterech minut było jednak abstrakcją głównie dlatego, że nikt wcześniej przecież tego nie dokonał. Trudno było sobie zatem wyobrazić, że można pobiec tak szybko. 6 maja 1954 roku, czyli dokładnie 66 lat temu, student medycyny Roger Bannister ustanowił nowy rekord w biegu na milę.
 • Wojciech Machnik ustanowił rekord świata w maratonie! Pętla miała 5 metrów

  Wojciech Machnik ustanowił rekord świata w maratonie! Pętla miała 5 metrów

  O tym, że pandemia wcale nie musi oznaczać straconego czasu, przekonał kolejny miłośnik aktywności fizycznej. Wojciech Machnik zrealizował szalony pomysł, wykręcając rekord świata w maratonie zrealizowanym na pięciometrowej pętli. Myśl o wyzwaniu dosłownie przyprawia o zawrót głowy.
 • Wings For Life. Polacy na podium w globalnym rankingu

  Wings For Life. Polacy na podium w globalnym rankingu

  W niedzielę ponad 77 tysięcy uczestników uciekało przed wirtualnym samochodem biegu Wings For Life. Tym razem rywalizacja była możliwa tylko dzięki aplikacjom mobilnym, którą na swoje telefony zainstalowali biegacze ze 104 krajów. Wśród Polaków najlepszy okazał się Dariusz Nożyński oraz Dominika Stelmach. Na globalnym podium uplasowało się aż trzech reprezentantów naszego kraju.
 • Lekkoatletyka. Kenenisa Bekele: Pobyt w Etiopii to luksus

  Lekkoatletyka. Kenenisa Bekele: Pobyt w Etiopii to luksus

  Jeden z najlepszych biegaczy świata zaoferował pomoc pacjentom przechodzącym przez koronawirusa. Etiopczyk zdecydował się udostępnić swój hotel w Addis Abebie. - Moja rodzina i ja możemy pomóc – powiedział Kenenisa Bekele.
 • Joyce Smith. Niegasnąca motywacja zaklęta w głowie biegaczki

  Joyce Smith. Niegasnąca motywacja zaklęta w głowie biegaczki

  Kiedy wygrywała dwie pierwsze edycje maratonu londyńskiego, miała już na karku ponad 40 lat. Dzisiaj, gdy opowiada o bieganiu, jest już ponad 80-letnią kobietą, która twierdzi, że nigdy nie myślała o swoim wieku. Joyce Smith opowiada, jak wygląda jej trening na długo po zakończeniu sportowej kariery.
 • Lekkoatletyka. Eliud Kipchoge: Nie chodzi o to, aby stać się sławnym

  Lekkoatletyka. Eliud Kipchoge: Nie chodzi o to, aby stać się sławnym

  Codzienność rekordzisty świata w maratonie to nie jest pławienie się luksusie. Eliudowi Kipchoge daleko jest do celebryckich zwyczajów. W jego obozie liczy się przede wszystkim bieganie. Nie mam dodatkowych pieniędzy, żeby zmusić umysł do szaleństwa" – mówi Kenijczyk.

Filmy - Bieganie (27)

 • Biegacz z Włoch został królem internetu. Uciekł policjantowi. Wideo

  Na plaży w Pescarze policjant próbował zatrzymać mężczyznę, który złamał zasady poruszania się. Biegacz jednak ani myślał poddać się karze, tylko przyśpieszył kroku i uciekł funkcjonariuszowi.
 • Ten maluch skradnie wsze serca! Zobaczcie sami

  Malutki flaming z Denver Zoo postanowił wybrać się na króciutki spacer. Niestety udało mu się zobaczyć jedynie kilka zakamarków miejsca, gdzie dorastał - mroźna pogoda uniemożliwiła mu wyjście na zewnątrz. Zobaczcie tylko jak rozkosznie stawia swoje pierwsze kroki. (STORYFUL/x-news)
 • Panda ma bardzo doby humor. Właśnie nauczyła się biegać!

  Malutka panda ma powody do radości. Właśnie nauczyła się biegać! Robi to jeszcze dosyć niepewnie, ale nie przeszkadza jej to w doskonałej zabawie. (STORYFUL/x-news)
 • Najsłodszy widok na świecie. Malutki flaming uczy się biegać

  Malutki flaming z Denver Zoo postanowił wybrać się na króciutki spacer. Niestety udało mu się zobaczyć jedynie kilka zakamarków miejsca, gdzie dorastał - mroźna pogoda uniemożliwiła mu wyjście na zewnątrz. Zobaczcie tylko jak rozkosznie stawia swoje pierwsze kroki. (STORYFUL/x-news)