bieg

Artykuły - Bieg (818)

Filmy - Bieg (4)

 • Sprinter inny niż Bolt

  Wszyscy doskonale znają najlepszego sprintera na świecie pochodzącego z Jamajki Usaina Bolta. Nie wszyscy jednak pewnie wiedzą, że biegi na krótkich dystansach są rozgrywane również „na czworaka”. Siedemnastoletni Gauravdeep Singh z Indii marzy by zostać najszybszym człowiekiem uprawiającym tę odmianę sprintu. Dystans 50 metrów „przebiega” w 10 sekund. Rekord Guinnessa należy obecnie do Japończyka Kenichi Ito, który 100 metrów pokonał w 15,71 sekund. Gauravdeep Singh marzy o pobiciu tego osiągnięcia, dlatego trenuje cztery godzinny dziennie.
 • Upał, ból i wysiłek. Ekstremalny bieg dla najmocniejszych!

  19 dni, 55 biegaczy i 1200 kilometrów. Tak wygląda wyścig Trans-Gaule. Jego uczestnicy przemierzają biegiem całą Francję. Ta sportowa impreza, która tradycyjnie odbywa się w najgorętszym miesiącu lata - sierpniu - z całą pewnością nie jest przeznaczona dla początkujących biegaczy!
 • Tajner: Bieg Justyny był jak film

  Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera finisz Justyny Kowalczyk w biegu na 30 km był jak dobry film, który do ostatniej chwili trzyma widzów w napięciu.
 • VI Sylwestrowy Bieg Radości w Krakowie

  Rekordowa liczba 630 biegaczy wzięła udział w szóstej edycji Sylwestrowego Biegu Radości, jaki wymyślił Krakowski Klub Biegacza Dystans.