bicie dzieci

Artykuły - Bicie dzieci (15)

 • Nie wolno bić dzieci

  Nie wolno bić dzieci

  ​Mogłoby się wydawać, że polscy rodzice rozumieją już, że nie wolno bić dzieci. Temat powraca jednak jak bumerang. Niefortunna wypowiedź obecnego rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka ponownie rozpaliła emocje.
 • Bite dzieci wyrastają na ludzi z problemami

  Bite dzieci wyrastają na ludzi z problemami

  Kary fizyczne nie działają. Dzięki nim dziecko uczy się m.in. manipulować, jak uniknąć kary, zamiast rozumieć, dlaczego powinno zachowywać się w określony sposób. Dlatego bite dzieci mogą mieć problemy z przestrzeganiem zasad życia społecznego.
 • Bicie - metoda wychowawcza?

  Bicie - metoda wychowawcza?

  W Polsce 1 sierpnia 2010 roku wszedł w życie ustawowy zakaz bicia dzieci. Niestety, duża część rodziców nadal przyznaje się do wymierzania swoim dzieciom kar cielesnych, przynajmniej raz na jakiś czas. Większość swoje zachowanie tłumaczy bezsilnością i silną reakcją na niesubordynację swoich pociech.
 • "Rzeczpospolita": Dlaczego ojcowie biją

  Co drugi ojciec przyznaje się, że podniósł rękę na swoje dziecko, wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Dzieci Niczyje, na które powołuje się "Rzeczpospolita".
 • Sprawa zakatowanego Daniela. "W Polsce nikt nie zwraca uwagi na bicie dzieci"

  Sprawa zakatowanego Daniela. "W Polsce nikt nie zwraca uwagi na bicie dzieci"

  Para Polaków została skazana przez brytyjski sąd na dożywocie za skatowanie czteroletniego Daniela. Chłopczyk zmarł w wyniku urazu głowy w marcu ubiegłego roku. W chwili śmierci ważył niespełna 11 kilogramów.
 • RPD: Blisko 70 proc. Polaków wciąż akceptuje bicie dzieci

  Większość Polaków (68 proc.) uważa, że są takie sytuacje, kiedy dziecku trzeba dać klapsa, choć aż 78 proc. ma świadomość, iż bicie dzieci jest niezgodne z prawem - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie rzecznika praw dziecka przez TNS OBOP.
 • Gdy matka jest prześladowcą

  Gdy matka jest prześladowcą

  Miłość macierzyńska jest idealizowana i wynoszona do rangi świętości. Tymczasem są matki, które w domowych zaciszach latami dręczą i katują swoje dzieci.
 • Brzydula. Historia niekochanej

  Brzydula. Historia niekochanej

  To relacja trudnego dzieciństwa wyjątkowej kobiety - jednej z pierwszych czarnoskórych sędzin w Wielkiej Brytanii - i procesu, który wytoczyła jej własna matka. Książka została przetłumaczona na 19 języków, w Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie 400 000 egzemplarzy. Przeczytaj fragment wstrząsającej książki!
 • Kontorwersyjne książki wycofane z obiegu

  Kontorwersyjne książki wycofane z obiegu

  Wydawca zdecydował o wycofaniu z obiegu książek, w których - według rzecznika praw dziecka - znajdowały się zapisy propagujące bicie dzieci. Wydawca, choć podjął tę decyzję, nie zgadza się z RPD. Uważa, że książki dotyczą wychowania dzieci "w miłości i dyscyplinie".
 • Bicie dzieci obniża ich iloraz inteligencji

  Bicie dzieci obniża ich iloraz inteligencji

  Bicie dzieci obniża ich iloraz inteligencji. Podobny trend można zaobserwować na całym świecie - twierdzi prof. Murray Straus z University of New Hampshire.

Filmy - Bicie dzieci (5)

 • Szkodliwy poradnik promuje bicie dzieci

  W ostatnich dniach media obiegł fragment książki, dotyczącej wychowania dzieci, który jest „instrukcją” wymierzania kar cielesnych. Po proteście internautów wydawnictwo wycofało książkę ze sprzedaży. – Klaps nie jest skuteczną metodą wychowawczą. Dziecko, które jest bite, w momencie, kiedy przeżywa strach, silne i trudne emocje, nie uczy się – powiedziała Marta Skierkowska z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kobieta, która rzuciła dzieckiem o asfalt trafiła na 3 miesiące do aresztu. Grozi jej nawet dożywocie

  Wrocław. 34-letnia kobieta, która rzuciła swoim miesięcznym dzieckiem o chodnik, a następnie je kopnęła, trafiła na 3 miesiące do aresztu. Jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa. Grozi jej nawet dożywocie. - Wrocławscy policjanci interweniowali niemal natychmiast po zgłoszeniu mieszańców, z którego wynikało ze kobieta wyjęła z wózka swoje dziecko i zaczeka je uderzać. Na miejscu okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa. Miała ponad promil alkoholu we krwi. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Nie zagraża mu niebezpieczeństwo. Okazało się, że matka była poszukiwana za kradzieże. Po wytrzeźwieniu została przesłuchana – wyjaśnił Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji. - Prokurator przedstawił Barbarze J. zarzut usiłowania zabójstwa. Kobieta nie przyznała się do zarzucanych czynów. Jednak potwierdziła, że rzuciła dzieckiem o asfalt a następnie je kopała. Wyjaśniając pokłóciła się z konkubentem i w ten sposób wyżyła się na dziecku. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 8 lat, 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawianie wolności – powiedziała Małgorzata Klaus z prokuratury we Wrocławiu.
 • Różczka: Mam nadzieję, że moje pokolenie wychowuje dzieci bez bicia

  Magdalena Różczka, jedna z ambasadorek tegorocznej akcji „Kocham. Nie biję”, dzięki zaangażowaniu w ten projekt przestała bać się zwracać uwagę agresywnym rodzicom. Aktorka ma nadzieję, że jej pokolenie nie wychowuje już dzieci poprzez bicie.
 • Rodzice zastępczy z Pucka usłyszeli zarzuty

  Rodzice zastępczy 5-letniej dziewczynki, która w połowie września zmarła podczas kąpieli, usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dwa miesiące przed śmiercią dziewczynki zginął jej 4-letni brat. Rodzice mówili, że spadł ze schodów. Oboje pozostają w areszcie. Przyznali się do zarzucanych im czynów. (TVN24/x-news)