Kobieta - Biblioteki

Artykuły - Biblioteki (5)

 • Duch szalony z miłości

  Duch szalony z miłości

  Prywatne ludzkie tragedie przynoszą czasem konsekwencje, które trwają przez stulecia. Tak też jest z Phyllis Parker, która od 300 lat opłakuje ukochanego.
 • Szalone lata dwudzieste

  Szalone lata dwudzieste

  Przedwojenne stroje np. suknię z koronki metalowej i tiulu haftowanego złotymi nićmi, paciorkami i imitacjami szlachetnych kamieni, bieliznę z epoki, meble, porcelana a przede wszystkim plakaty można zobaczyć na wystawie "Nie tylko art déco" w Muzeum Narodowym w Krakowie
 • O książkach i bibliotekach

  Kilka lat temu dokonałem w życiu paru ważnych wyborów, kierując się zasadą: maksimum jakości, minimum przedmiotów. Nie oznacza to wcale, że wybrałem życie zakonne - wręcz przeciwnie, gdy nie mamy potrzeby posiadania niezliczonej liczby przedmiotów, zyskujemy ogromną wolność.
 • Don Kichote i drzeworyty

  W 2005 roku mija 400 lat od pierwszego wydania "Don Kichota" Miguela de Cervantesa Saavedry. Galeria Książki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu włącza się do obchodów tej rocznicy wystawą, która daje okazję do spotkania ze wspaniałą sztuką drzeworytniczą Stefana Mrożewskiego - wybitnego polskiego grafika.
 • Nareszcie książki w internecie!

  Nareszcie książki w internecie!

  Najcenniejsze i najtrudniej dostępne zbiory Biblioteki Narodowej znajdą się w internecie. Już za tydzień odbędzie się oficjalna inauguracja projektu Polska Biblioteka Internetowa.