biathlon

Artykuły - Biathlon (426)

 • ​Wiktor Majgurow szefem rosyjskiego biathlonu

  ​Wiktor Majgurow szefem rosyjskiego biathlonu

  Dwukrotny brązowy medalista olimpijski i trzykrotny mistrz świata Wiktor Majgurow został prezesem Rosyjskiego Związku Biathlonu. Delegaci wybrali go jednogłośnie.
 • Laura Dahlmeier widzi szansę w biathlonie dla ratowania klimatu

  Laura Dahlmeier widzi szansę w biathlonie dla ratowania klimatu

  Była niemiecka biathlonistka, po zakończeniu sportowej kariery, angażuje się w kwestie zrównoważonego rozwoju w Międzynarodowej Unii Biathlonu. Jak przyznała, biathlon ma szansę znacznie wpłynąć na walkę ze zmianami klimatu na świecie.
 • Biathlon. Trener Polek Michael Greis: Pierwsze zgrupowanie od 5 czerwca

  Biathlon. Trener Polek Michael Greis: Pierwsze zgrupowanie od 5 czerwca

  Pierwsze zgrupowanie kadry polskich biathlonistek rozpocznie się 5 czerwca w Dusznikach-Zdroju - poinformował ich trener Michael Greis. Przyznał też, że z powodu pandemii koronawirusa organizacja zawodów w najbliższym sezonie Pucharu Świata będzie dużym wyzwaniem.
 • PŚ w biathlonie. Na koniec sezonu test nowej konkurencji

  PŚ w biathlonie. Na koniec sezonu test nowej konkurencji

  Na koniec sezonu, w marcu 2021 w Oslo, biathloniści będą testować nową konkurencję Pucharu Świata - indywidualny supersprint. "Ma być bardzo szybko i widowiskowo" - zapowiada międzynarodowa federacja (IBU).
 • Biathlon. Rosyjska federacja zagrożona bankructwem

  Biathlon. Rosyjska federacja zagrożona bankructwem

  Prezydent rosyjskiej federacji biathlonu Siergiej Golikow przyznał, że związek ma liczne długi wynoszące w sumie ponad 35 mln rubli (ok. 434 tys. euro) i grozi mu bankructwo.
 • Koronawirus. Monika Hojnisz-Staręga: Kwarantanna jak podróż poślubna

  Koronawirus. Monika Hojnisz-Staręga: Kwarantanna jak podróż poślubna

  Monika Hojnisz-Staręga, po przedwcześnie zakończonym biathlonowym sezonie Pucharu Świata, w domu odbywa 14-dniową kwarantannę. Przechodzi ją razem z mężem Maciej Staręgą, który jest reprezentantem Polski w biegach narciarskich. Z biathlonistką rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
 • Biathlon. Martin Fourcade żołnierz z Armii Mistrzów

  Biathlon. Martin Fourcade żołnierz z Armii Mistrzów

  Martin Fourcade kończy karierę. Multimedalista olimpijski, sierżant wojska francuskiego, który już na arenie sportowej nie wahał się stanąć do walki wtedy, kiedy inni milczeli i chowali głowę w piasek. Dziś w Kontiolahti wygrał wyścig Pucharu Świata na dochodzenie, na 12.5 km.
 • Puchar IBU w biathlonie przeniesiony z Dusznik-Zdroju do Osrblie

  Puchar IBU w biathlonie przeniesiony z Dusznik-Zdroju do Osrblie

  Biathlonowe zawody o Puchar IBU, które miały odbyć się w Dusznikach-Zdroju w dniach 16-19 stycznia, zostały przeniesiony do Osrblie. Powodem jest niekorzystna pogoda.
 • Biathlon. Daria Gembicka wygrała zawody Pucharu IBU juniorów

  Biathlon. Daria Gembicka wygrała zawody Pucharu IBU juniorów

  Biathlonistka Daria Gembicka wygrała zawody Pucharu IBU juniorów we włoskim Val Martello - sprint na 7,5 km. Ósma była Natalia Tomaszewska, a dziesiąta - Patrycja Stanek.
 • PŚ w biathlonie. Fourcade wygrał, czterech Francuzów na czele

  PŚ w biathlonie. Fourcade wygrał, czterech Francuzów na czele

  Cztery czołowe lokaty zajęli francuscy biathloniści w drugiej indywidualnej konkurencji Pucharu Świata - biegu na 20 km w szwedzkim Oestersund. Wygrał Martin Fourcade, a za nim uplasowali się Simon Desthieux, Quentin Fillon-Maillet i Emilien Jacquelin.

Filmy - Biathlon (8)