Białoruś odwołuje ambasadorów

Artykuły - Białoruś odwołuje ambasadorów (13)

 • "Afery misiowej" ciąg dalszy. Białoruś w oparach absurdu

  "Afery misiowej" ciąg dalszy. Białoruś w oparach absurdu

  Białoruś zwróciła się do Litwy i Szwecji z prośbą o pomoc prawną w wyjaśnieniu sprawy naruszenia białoruskiej granicy przez szwedzką awionetkę 4 lipca - poinformował w środę rzecznik białoruskiego KGB Alaksandr Antanowicz.
 • Polski ambasador wraca do Mińska

  Polski ambasador wraca do Mińska

  Ambasadorowie Polski Leszek Szerepka i Szwecji Stefan Eriksson wrócili w środę na Białoruś po prawie dwóch miesiącach nieobecności - poinformowały źródła dyplomatyczne w Mińsku.
 • Białoruś łagodzi stanowisko ws. ambasadorów. "Mogą wracać"

  Białoruś łagodzi stanowisko ws. ambasadorów. "Mogą wracać"

  Mińsk łagodzi stanowisko w sprawie ambasadorów Polski i Unii Europejskiej. - Nie stawiamy żadnych warunków, jeśli zakończyli konsultacje, mogą wracać - mówi reporterowi RMF FM przedstawiciel białoruskiego MSZ. Tamtejsze władze we wtorek poprosiły o opuszczenie kraju dyplomatów z Warszawy i Brukseli.
 • Uchwała ws. wypuszczenia więźniów sumienia na Białorusi

  Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych przyjęła projekt uchwały, w której posłowie domagają się natychmiastowego wypuszczenia na wolność więźniów sumienia na Białorusi. W projekcie posłowie zaapelowali też do parlamentów krajów UE o działania na rzecz demokratyzacji tego kraju.
 • Prezydent spotkał się z ambasadorem Szerepką

  Prezydent spotkał się z ambasadorem Szerepką

  Ambasador Leszek Szerepka, z którym spotkał się prezydent Bronisław Komorowski, wyraził nadzieję, że wróci na Białoruś wraz z innymi ambasadorami Unii Europejskiej.