bialorus

Artykuły - Bialorus (601)

 • Ostrowiec: Odbiór pierwszego bloku w kwietniu lub maju

  Ostrowiec: Odbiór pierwszego bloku w kwietniu lub maju

  ​Odbiór, umożliwiający rozpoczęcie eksploatacji pierwszego bloku elektrowni jądrowej w Ostrowcu, zaplanowany jest na kwiecień lub maj - poinformowały w poniedziałek władze Białorusi. Obecnie trwa "planowe odłączenie" bloku od sieci.
 • Rosatom rozmawia z Białorusią o budowie drugiej elektrowni atomowej

  Rosatom rozmawia z Białorusią o budowie drugiej elektrowni atomowej

  Rosyjski koncern Rosatom rozmawia z Białorusią na temat budowy drugiej elektrowni atomowej oraz reaktora badawczego w tym kraju - poinformował ostatnio szef Rosatomu Aleksandr Lichaczow. Tymczasem elektrownia w Ostrowcu po paru dniach stanęła.
 • Białoruś całkowicie zmieni własny rynek paliw i energetyki

  Białoruś całkowicie zmieni własny rynek paliw i energetyki

  Białoruś zrezygnuje z importu rosyjskiej energii elektrycznej. Białoruski minister energetyki zapowiedział, że stanie się to już w przyszłym roku. Natomiast wicepremier Białorusi do spraw gospodarczych - że najpóźniej do 2020 roku, czyli gdy zostanie uruchomiona Białoruska Elektrownia Atomowa. Większość białoruskiej energii elektrycznej jest wytwarzana z gazu kupowanego w Rosji.
 • Białoruś MFW zwiększymy rezerwy walutowe

  Białoruski minister gospodarki Uładzimir Zinouski oświadczył w niedzielę wieczorem w państwowej telewizji ONT, że w przypadku przyznania Białorusi kredytu MFW kraj przeznaczy pieniądze na zwiększenie rezerw walutowych - poinformował portal Tut.by.
 • Unia ma znieść większość sankcji nałożonych na Białoruś

  Unia ma znieść większość sankcji nałożonych na Białoruś

  Unia Europejska ma dziś ogłosić zniesienie sankcji dyplomatycznych nałożonych na Białoruś. Tymczasem kupcy i handlarze oraz przedstawiciele opozycji - wzięli w poniedziałek udział w wiecu w Mińsku przeciwko dekretowi prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki wprowadzającemu wymóg certyfikatów jakości na artykuły przemysłu lekkiego.
 • Gratyfikacje za informowanie o korupcji nie będą opodatkowane

  Gratyfikacje za informowanie o korupcji nie będą opodatkowane

  Gratyfikacje dla obywateli Białorusi za informowanie o faktach korupcji nie będą opodatkowane - powiedział we wtorek dziennikarzom szef wydziału ds. walki z korupcją Prokuratury Generalnej Białorusi Ihar Hrejba.
 • Białoruś: 90 procent targowisk padnie

  Białoruś: 90 procent targowisk padnie

  Od 1 stycznia na Białorusi obowiązuje nowe prawo dotyczące sprzedaży towarów przemysłu lekkiego. Przepisy zablokowały większość punktów handlowych i targowisk u naszego sąsiada.
 • Białoruś będzie walczyć z inflacją

  Białoruś będzie walczyć z inflacją

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka uznał za priorytet walkę z inflacją, zapowiedział na spotkaniu z ministrem finansów Uładzimirem Amarynem. Na Białorusi zostanie przeprowadzona denominacja rubla białoruskiego - z nominałów banknotów znikną cztery zera i w obrocie pojawią się monety.
 • Sytuacja ekonomiczna na Białorusi

  Sytuacja ekonomiczna na Białorusi

  Najnowszy okres w historii Białorusi zaczął się w 1991 roku, kiedy 25 sierpnia Rada Najwyższa BSRR ogłosiła niepodległość republiki. W czasach Związku Radzieckiego Białoruś była jedną z najlepiej rozwiniętych i zamożnych republik radzieckich.
 • Białoruś: Niezależni dziennikarze karani mandatami za kryzys

  Białoruś: Niezależni dziennikarze karani mandatami za kryzys

  Media na Białorusi. Dwoje niezależnych dziennikarzy białoruskich zostało skazanych przez sąd w Rohaczewie za pokazywanie trudnej sytuacji gospodarczej naszego sąsiada.