białaczka

Artykuły - Białaczka (51)

Filmy - Białaczka (18)

 • Wytrwali długie miesiące w izolacji, by pokonać chorobę

  Ostatni tygodnie zmieniły naszą rzeczywistość. Pracę w biurze zastąpił home office. Spotkania ze znajomymi – wideorozmowy. Wyjazdy i wycieczki – balkon lub ogród. Pandemia koronawirusa wywróciła naszą codzienność do góry nogami. Zostajemy w domach, by chronić życie, ale… Powoli wszyscy zaczynamy odczuwać, czym jest izolacja. Z taką izolacją, trwającą często wiele miesięcy, muszą mierzyć się w trakcie leczenia pacjenci, chorujący na nowotwór krwi. Zamknięci w szpitalnych izolatkach walczą nie tylko z chorobą – ale i własną psychiką…
 • Wzruszająca chwila. Tego się nie spodziewał

  Uczniowie oklaskami powitali kolegę, który wrócił do szkoły po zakończonej półrocznej chemioterapii. W 2016 roku u sześciolatka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przez cały ten czas znajomi i nauczyciele wspierali go i dopingowali w powrocie do zdrowia. (STORYFUL/x-news)
 • Dwulatek wygrał walkę z białaczką. Nagrali taneczne wideo

  Dwulatek z New Jersey przeszedł udane leczenie białaczki i z okazji 11 miesięcy bez choroby jego ojciec, mówca motacyjny i tancerz Kenny Clutch, nagrał z chłopcem taneczne wideo. Nagranie opublikował na Instagramie zachęcając innych, którzy też chorują, by się nie poddawali. (STORYFUL/x-news)
 • Jan Maciej Zaucha o przeszczepie szpiku: Dla chorych na ostre białaczki to jest jedyna forma możliwego wyleczenia

  Pierwsze objawy nowotworów krwi to ogólne pogorszenie się stanu zdrowia, które są często bagatelizowane. Jednak białaczka nie jest wyrokiem. Dzięki dawcom komórek macierzystych choroba w wielu przypadkach jest całkowicie uleczalna. (Dzień Dobry TVN/x-news)