BFG: Bardzo Fajny Gigant

Artykuły - BFG: Bardzo Fajny Gigant (6)

 • Bezpłatnie pokazy filmowe dla nauczycieli

  Bezpłatnie pokazy filmowe dla nauczycieli

  Monolith Films i Nowa Era zapraszają na bezpłatne pokazy filmowe. Nowa Era ma zaszczyt zaprosić nauczycieli języka polskiego i angielskiego na bezpłatny pokaz filmu „BFG: Bardzo Fajny Gigant”.
 • ​"BFG: Bardzo Fajny Gigant" [recenzja]: Szaleństwo kontrolowane

  ​"BFG: Bardzo Fajny Gigant" [recenzja]: Szaleństwo kontrolowane

  Pokazywany premierowo w Cannes "BFG: Bardzo Fajny Gigant" to dowód na to, że Steven Spielberg jest w formie, a polski dubbing ma się coraz lepiej.
 • Olga Bołądź o "BFG": Kiedyś pokażę ten film synkowi

  Olga Bołądź o "BFG": Kiedyś pokażę ten film synkowi

  To świetny czas dla Olgi Bołądź. Możemy oglądać ją w kinach w filmach "Kochaj" i "W spirali", na premierę czekają kolejne tytuły - "Las, 4 rano" Jana Jakuba Kolskiego i "Zaćma" Ryszarda Bugajskiego. W dodatku aktorka zaliczyła swój debiut w dubbingu - jej głos usłyszymy w najnowszej produkcji Stevena Spielberga, "BFG: Bardzo Fajny Gigant".
 • Paweł Wawrzecki o "BFG": Granie samym głosem jest trudniejsze

  Paweł Wawrzecki o "BFG": Granie samym głosem jest trudniejsze

  Paweł Wawrzecki w polskiej wersji językowej filmu "BFG: Bardzo Fajny Gigant" Stevena Spielberga wciela się w rolę tytułowego olbrzyma. Aktor stanął przed ogromnym wyzwaniem - w czasie nagrywania ścieżki dźwiękowej nie mógł zobaczyć filmu w całości. Dlaczego? "Producenci bali się, żeby film nie wyciekł do internetu" - mówi aktor.
 • "BFG: Bardzo Fajny Gigant" w polskich kinach od 1 lipca

  "BFG: Bardzo Fajny Gigant" w polskich kinach od 1 lipca

  "BFG: Bardzo Fajny Gigant" - porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie - już w najbliższy piątek, 1 lipca, zagości na ekranach polskich kin. Słynną powieść Ronalda Dahla z 1982 roku na duży ekran przeniósł Steven Spielberg, jeden z największych mistrzów kina, zdobywca trzech Oscarów. "W filmie jest dużo humoru" - mówi reżyser.
 • Ruby Barnhill: Nowa Drew Barrymore?

  Ruby Barnhill: Nowa Drew Barrymore?

  Kiedy Steven Spielberg obsadził siedmioletnią Barrymore w "E.T", nikt nie spodziewał się, ze jej kariera nabierze aż tak zawrotnego tempa. "Nie ma słów, żeby wyjaśnić, jak dobieram obsadę, to zawsze jest związane z uczuciem, nie z powodem" - wyjaśnia reżyser. W jego nadchodzącym "BFG: Bardzo Fajnym Gigancie" zagra jedenastoletnia Ruby Barnhill.

Filmy - BFG: Bardzo Fajny Gigant (6)

 • Paweł Wawrzecki: Fantastyczna sprawa

  Paweł Wawrzecki o produkcjach Disneya i dubbingowaniu animowanych bohaterów.
 • Olga Bołądź o filmie "BFG: Bardzo Fajny Gigant": Gram całą sobą

  Olga Bołądź opowiada o pracy nad dubbingiem do filmu "BFG: Bardzo Fajny Gigant". "To było wyzwanie i przygoda. Zwłaszcza, że nie mogłam zobaczyć całego filmu, a jedynie swoją postać. Pozostała część ekranu była zablurowana" – mówi Bołądź, dodając, że w trakcie nagrań musiała wstawać i gestykulować, tak jakby grała całym ciałem. Opowiedziała nam także o "BFG" Roalda Dahla, na podstawie którego powstał film Spielberga. Bołądź zamierza przeczytać książkę swojemu synkowi. "W przyszłości pokażę mu też film Spielberga. Na razie jest na to za mały" – mówi aktorka. Polska premiera filmu 1 lipca 2016.
 • Paweł Wawrzecki o filmie "BFG: Bardzo Fajny Gigant": Inny świat

  Paweł Wawrzecki opowiada o pracy nad dubbingiem do filmu "BFG: Bardzo Fajny Gigant".
 • Steven Spielberg na uroczystej premierze filmu "BFG: Bardzo Fajny Gigant"

  "BFG: Bardzo Fajny Gigant" - porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie - to ekranizacja słynnej powieści Ronalda Dahla z 1982 roku. Książkę na duży ekran przeniósł Steven Spielberg. "W filmie jest dużo humoru. Bywa też strasznie, ale te chwile nie trwają długo. Główni bohaterowie są cudowni. Chcieliśmy pokazać historię rozwijającej się przyjaźni pomiędzy dwójką zupełnie różnych istot, które uświadamiają sobie, że wiele je łączy" - powiedział podczas amerykańskiej premiery filmu Steven Spielberg. Polska premiera filmu 1 lipca 2016 roku.