BFG

Artykuły - BFG (86)

 • 3 mld zł na ratowanie banków

  3 mld zł na ratowanie banków

  BFG ma "potencjalne narzędzie przeprowadzenia przymusowej restrukturyzacji w stosunku do średniej wielkości banku krajowego". Z kapitałem w wysokości 1,7 mld zł.
 • Pieniądze w bankach są bezpieczne - zapewnia Kancelaria Premiera

  Pieniądze w bankach są bezpieczne - zapewnia Kancelaria Premiera

  Środki w bankach są bezpieczne i objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - przypomina w czwartek na Twitterze Kancelaria Premiera.
 • BFG: Piotr Tomaszewski nowym prezesem Funduszu

  BFG: Piotr Tomaszewski nowym prezesem Funduszu

  Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego odwołała w poniedziałek prezesa Mirosława Panka i jego zastępcę Krzysztofa Brodę. Nowym prezesem Funduszu został Piotr Tomaszewski - podano na stronie internetowej BFG.
 • Bank na krawędzi, a państwo przerzuca się przepisami

  Bank na krawędzi, a państwo przerzuca się przepisami

  Sprawę bada prokuratura, nadzór unika bankructwa, a fundusz gwarancyjny nie widzi potrzeby ratowania instytucji za wszelką cenę.
 • Za podatek bankowy zapłacili... klienci

  Za podatek bankowy zapłacili... klienci

  Na dodatkowe obciążenia banki zareagowały obniżką oprocentowania depozytów i podwyższeniem kosztu kredytu. I nie zmieniły podejścia do dziś. Po czterech latach obowiązywania podatku od instytucji finansowych budżet ma z niego łącznie 17 mld zł dochodów. Klientom banków podatek jednak nie pomóg.
 • BFG: Składki banków mogą wzrosnąć o 12 proc.

  BFG: Składki banków mogą wzrosnąć o 12 proc.

  Składki banków na Bankowy Fundusz Gwarancyjny w obecnym roku mogą wzrosnąć o 12 proc. do około 3.131 mln zł - poinformował PAP Biznes prezes BFG Mirosław Panek.
 • SN: Podwyższonej odpowiedzialności członków SKOK-u nie ma

  SN: Podwyższonej odpowiedzialności członków SKOK-u nie ma

  Jak wszyscy dobrze wiemy, wokół upadających SKOK-ów ogniskują się kłopoty zarówno natury prawnej, jak i społecznej. W dniu 12 grudnia 2019 r. SN zajął się problematyką odpowiedniej interpretacji przepisów mających zastosowanie w sprawach upadających SKOK-ów; co ważne, nie tylko tych zawartych w ustawie o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, ale również Prawa upadłościowego i Prawa spółdzielczego.
 • Czy taki bank w Polsce może upaść?

  Czy taki bank w Polsce może upaść?

  Czy w Polsce może upaść stosunkowo duży bank? Jeśli tak to co musi się stać, aby do tego doszło i jakie mogą być tego konsekwencje? Czy można temu skutecznie zapobiec?
 • Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  W ostatnich latach banki w Polsce łącznie zarabiają 12-15 mld zł. Najlepiej radzą sobie największe grupy, natomiast średnie instytucje borykają się z problemami. Na ich niekorzyść działają niskie stopy procentowe, a także regulacyjne obciążenia, takie jak choćby składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zdaniem Krzysztofa Kalickiego, byłego prezesa Deutsche Banku, sytuacja finansowa branży się pogarsza.
 • KNF ustanowiła kuratora w Idea Banku

  KNF ustanowiła kuratora w Idea Banku

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu w Idea Banku kuratora. Kuratorem został Bankowy Fundusz Gwarancyjny, posiadający wszelkie niezbędne kompetencje w tym zakresie - dodano.