bezzałogowe samoloty

Artykuły - Bezzałogowe samoloty (22)

 • Airbus testuje drona SAGITTA

  Airbus testuje drona SAGITTA

  Airbus pomyślnie zakończył testy drona SAGITTA w Afryce Południowej. Dzięki temu seryjna produkcja bezzałogowych statków powietrznych przez Airbusa jest coraz bliżej.
 • Polski potencjał odstraszania? Da się zrobić

  Polski potencjał odstraszania? Da się zrobić

  O polskich szansach na własny uzbrojony samolot bezzałogowy, o kondycji rodzimego przemysłu obronnego oraz perspektywie rozwoju rosyjskiej armii w obliczu zachodnich sankcji - rozmawiamy z Piotrem Wojciechowskim, prezesem WB Electronics, największej prywatnej firmy zbrojeniowej w kraju.
 • DARPA nauczy drony walki z samolotami

  DARPA nauczy drony walki z samolotami

  DARPA rozpoczyna prace nad programem, który ułatwi planowanie i prowadzenie bitew powietrznych z udziałem samolotów załogowych i bezzałogowych – czytamy na łamach Military Aerospace.
 • Bezzałogowy samolot badawczy pomoże wrocławskim naukowcom

  Bezzałogowy samolot pozwalający na seryjne wykonywanie zdjęć lotniczych będzie wykorzystywany przez pracowników Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Maszyna pomoże m.in. w monitoringu stanu rzek.
 • Bezzałogowe samoloty w służbie cywilnej

  Bezzałogowe samoloty w służbie cywilnej

  W ramach projektu Astraea Wielka Brytanie przetestuje wkrótce wielozadaniowy bezzałogowy samolot cywilny. Czy to oznacza, że niedługo doczekamy się również samolotów pasażerskich bez pilotów?
 • Szpiegowskie drony będą śledzić... huragany

  Szpiegowskie drony będą śledzić... huragany

  NASA przystosowuje bezzałogowe aparaty latające, wykorzystywane w Afganistanie, do śledzenia huraganów. Niestety, szalejący na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Sandy umknął uwadze naukowców i ich supernowoczesnej aparaturze.
 • Silent Falcon - lekki, elektryczny i modułowy dron

  Silent Falcon - lekki, elektryczny i modułowy dron

  Na Association for Unmanned Vehicle Systems International (AUVSI) firma UAS Technologies z Albuquerque w Nowym Meksyku zaprezentowała niezwykle lekkiego drona zwiadowczego o napędzie elektrycznym.
 • Studenci uprowadzili wojskowego drona

  Studenci uprowadzili wojskowego drona

  Rząd USA skrupulatnie strzeże stosowanych przez siebie technologii, zwłaszcza gdy chodzi o bezzałogowe samoloty zwiadowcze. Zespół młodych naukowców dowiódł, że uprowadzenie drona to bułka z masłem.