bezrobocie wśród młodych

Artykuły - Bezrobocie wśród młodych (29)

 • Prawie 5 milionów młodych ludzi nie uczy się, ani nie pracuje

  Prawie 5 milionów młodych ludzi nie uczy się, ani nie pracuje

  Prawie 5 mln (17,3 proc.) młodych mieszkańców UE w wieku od 20 do 24 lat nie uczy się, ani nie pracuje - podał w czwartek Eurostat. Najwięcej osób w takiej sytuacji jest we Włoszech i w Grecji. W Polsce ten wskaźnik wyniósł w 2015 roku 17,6 proc.
 • Młodzi wciąż bezrobotni - bo choć z fakultetami, to bez doświadczenia

  Młodzi wciąż bezrobotni - bo choć z fakultetami, to bez doświadczenia

  ​Stopa bezrobocia Polaków w wieku 15-24 lata wynosi 10 proc. Chociaż jest to najlepszy wynik od 25 lat, zapewnienie pracy młodym nadal pozostaje wyzwaniem dla naszego kraju. Z pomocą przychodzą agencje doradztwa zawodowego.
 • Eurostat: Zatrważająco wielu młodych Europejczyków bez pracy

  Eurostat: Zatrważająco wielu młodych Europejczyków bez pracy

  Prawie 5 mln młodych mieszkańców UE jest bez pracy. Unijne programy aktywizacji zawodowej mogą odwrócić ten trend. Przykład: Portugalia i Niemcy.
 • Coraz bardziej martwi Grecja

  Coraz bardziej martwi Grecja

  Poniedziałkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem wyraźnych spadków po informacjach o fiasku kolejnej rundy negocjacji w sprawie przyszłości pomocy finansowej dla Grecji oraz słabszych od oczekiwań danych z gospodarki USA.
 • Deficyt talentów na świecie

  Deficyt talentów na świecie

  Według badania „Global Talent Competitiveness Index” przeprowadzonego przez Adecco w porozumieniu z Singapurskim Instytutem Zarządzania Zasobami Ludzkimi problem z niedopasowaniem umiejętności kandydatów do wymagań rynku pracy dotyka w tej chwili niemal całego świata. Pracodawcy na świecie nie mogą znaleźć kandydatów na 8,4 milionów stanowisk, ze względu na niedopasowanie geograficzne lub edukacyjne.
 • W Niemczech stopa bezrobocia w dół o 15 tys.

  W Niemczech stopa bezrobocia w dół o 15 tys.

  Stopa bezrobocia w Niemczech w marcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,4 proc. wobec 6,5 proc. miesiąc wcześnie - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.
 • ​Raport OECD: Młodzi szczególnie zagrożeni bezrobociem

  ​Raport OECD: Młodzi szczególnie zagrożeni bezrobociem

  Niepewna sytuacja gospodarcza i podwyższenie wieku emerytalnego w wielu krajach Europy odbija się niekorzystnie na położeniu głównie młodych pracowników - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
 • Co się dzieje z polskimi zawodówkami?

  Co się dzieje z polskimi zawodówkami?

  Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z października 2014 roku stopa bezrobocia w Polsce waha się w okolicach około 11,3 %, a w urzędach pracy zarejestrowanych jest ponad milion siedemset bezrobotnych. Jednocześnie, jak informują pracownicy firm rekrutacyjnych, coraz trudniej znaleźć specjalistów z wykształceniem zawodowym, których kwalifikacje pozwalają na zatrudnienie w określonych sektorach. Dlaczego? Bo ich po prostu nie ma.
 • Hiszpania: Będą mieszkać w pustostanach

  Hiszpania: Będą mieszkać w pustostanach

  W Hiszpanii przybywa młodych bezdomnych. Niektórzy z nich nie ukończyli 18 roku życia - ostrzega Fundacja Simetrias pomagająca tej grupie społecznej.
 • Włochy szykują radykalną obniżkę podatków

  Włochy szykują radykalną obniżkę podatków

  Radykalna obniżka podatków we Włoszech na sumę 18 miliardów euro znalazła się w przyjętych w środę przez rząd Matteo Renziego założeniach do budżetu na przyszły rok.

Filmy - Bezrobocie wśród młodych (4)

 • Szok! Tak dziś biedują młodzi ludzie

  Od 3 miesięcy, trzy razy w tygodniu, Jonathan melduje się w tym oto budynku – siedzibie firmy transportowo-logistycznej. Ten 22-letni Hiszpan z Aragonii uważa się za szczęściarza – znalazł miejsce, w którym może odbyć staż. To mały sukces w kraju mocno dotkniętym kryzysem, gdzie odsetek bezrobotnych poniżej 25 roku życia przekroczył… 53%. Jeszcze dziesięć lat temu nikt by nie pomyślał, że w rozwiniętych krajach bogatego Zachodu młodzi ludzie będą mieli tak ogromne problemy ze znalezieniem pracy lub nawet stażu. Dziś bezrobocie w tej grupie wiekowej osiąga rekordowe poziomy. Kryzysowi ma zaradzić nowa unijna inicjatywa - „Gwarancja dla młodzieży”. To program, który gwarantuje każdej osobie poniżej 25 roku życia pracę, przyuczenie do zawodu lub staż. Oferta ta ma zostać skierowana do potrzebującego w ciągu 4 miesięcy od formalnego zakończenia edukacji lub utraty pracy. Czy jednak to wystarczy, by odmienić tę niewesołą sytuację?
 • Bezrobocie młodych - hańba Europy

  Aż 5,5 miliona młodych ludzi w całej Europie bezskutecznie stara się znaleźć zatrudnienie. W samej Hiszpanii bezrobocie wśród osób, które nie ukończyły 25. roku życia, wynosi 57%. - Mamy do czynienia z przegranym pokoleniem. Najbardziej wykwalifikowana młodzież w historii nie ma przed sobą żadnej przyszłości! - zauważają komentatorzy.
 • Młodzi Europejczycy bez perspektyw

  W całej Europie socjologowie biją na alarm, jak mantrę powtarzając słowa o "straconym pokoleniu". To młodzi Europejczycy - świetnie wykształceni, ale pozbawieni szans na jakąkolwiek pracę, nie mówiąc już o pracy dobrze płatnej i satysfakcjonującej. Tak jak 23-letnia Rocio z Hiszpanii, która z doskonałymi wynikami ukończyła studia na wydziale politologii. Chociaż dziewczyna obroniła dyplom już rok temu, wciąż nie może znaleźć zatrudnienia, nawet w postaci dorywczego zajęcia.
 • Przez kryzys stać ich tylko na garnuszek u rodziców!

  Młodym Grekom coraz trudniej jest żyć na własny rachunek. W tym ogarniętym kryzysem kraju bezrobocie wśród osób młodych osiągnęło w lutym rekordowy pułap 64,2 proc. W tej sytuacji pomysł, na jaki wpadł właściciel pewnej firmy dowożącej jedzenie, nie mógł nie odnieść sukcesu! Za pośrednictwem tego serwisu greckie matki mogą przekazywać ugotowane przez siebie potrawy swoim dzieciom, które wyfrunęły z rodzinnego gniazda i próbują prowadzić samodzielne życie. - Tak jest zdrowiej i oszczędniej! - cieszą się wszyscy.