bezrobocie w USA

Artykuły - Bezrobocie w USA (60)

 • Recesja. Poprawia się sytuacja na rynku pracy w USA

  Recesja. Poprawia się sytuacja na rynku pracy w USA

  W Stanach Zjednoczonych ​oczekiwano 1,400 mln nowych bezrobotnych (dane za ubiegły tydzień). Tymczasem zgodnie dzisiejszym odczytem liczba ta wyniosła 1,186 mln.
 • Wszyscy spoglądają na dolara

  Wszyscy spoglądają na dolara

  ​Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.
 • Drastyczny kwartalny spadek PKB w USA

  Drastyczny kwartalny spadek PKB w USA

  Amerykański resort handlu podał w czwartek, że gospodarka USA w II kwartale 2020 roku skurczyła się o 33 proc. PKB w ujęciu annualizowanym. To największy taki spadek od 1958 roku - zauważa Associated Press.
 • Rządowy raport z rynku pracy USA

  Rządowy raport z rynku pracy USA

  Według danych Departamentu Pracy, liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 1,427 mln - poinformował departament. Dane są nieznacznie gorsze od prognozowanych.
 • Rynek walutowy: Ważne dane z USA

  Rynek walutowy: Ważne dane z USA

  Rynki pozytywnie zamknęły wczorajszy dzień. Na Wall Street sesja zakończyła się wzrostami, chociaż Dow Jones zamknął dzień pod kreską. W centrum uwagi znalazły się doniesienia o postępie prac nad szczepionką przeciwko COVID-19, inwestorzy analizują najnowsze wyniki spółek oraz dane makro. Czekaja na dane z rynku pracy USA.
 • Liczba miejsc pracy w USA w maju wzrosła o 2,5 mln, stopa bezrobocia sięgnęła 13,3 proc.

  Liczba miejsc pracy w USA w maju wzrosła o 2,5 mln, stopa bezrobocia sięgnęła 13,3 proc.

  Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 2,5 mln wobec oczekiwanej zniżki o 7,5 mln - podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA wyniosła 13,3 proc., oczekiwano 19,1 proc. wobec 14,7 proc. miesiąc wcześniej.
 • ​41 mln Amerykanów straciło pracę podczas epidemii koronawirusa

  ​41 mln Amerykanów straciło pracę podczas epidemii koronawirusa

  Całkowita liczba Amerykanów, którzy wystąpili o zasiłki dla bezrobotnych od momentu zamknięcia gospodarki z powodu epidemii koronawirusa w połowie marca, wynosi około 41 mln - podał w czwartek Departament Pracy USA.
 • Fatalne dane z rynku pracy w USA

  Fatalne dane z rynku pracy w USA

  W ostatnim tygodniu 2,4 mln Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych.
 • ​Blisko 3 mln nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA

  ​Blisko 3 mln nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA

  Blisko 3 mln Amerykanów wystąpiło w ubiegłym tygodniu o zasiłek dla bezrobotnych - podało w czwartek amerykańskie ministerstwo pracy. W ciągu minionych dwóch miesięcy złożono ponad 36 mln takich wniosków.
 • ​33 mln Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych

  ​33 mln Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych

  Od początku epidemii koronawirusa po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już ok. 33 mln Amerykanów. W minionym tygodniu w USA przybyło 3,2 mln takich osób - ogłosiło w czwartek amerykańskie ministerstwo pracy.

Filmy - Bezrobocie w USA (1)

 • USA o krok od osiągnięcia stanu pełnego zatrudnienia

  Sytuacja na amerykańskim rynku pracy jest coraz lepsza i zdaniem ekspertów kraj ten jest o krok od osiągnięcia pełnego zatrudnienia. Mateusz Adamkiewicz, analityk HFT Brokers, uważa, że w tym roku możemy oczekiwać od dawna niewidzianego dynamicznego wzrostu wynagrodzeń w USA. Stopa bezrobocia za oceanem w grudniu, podobnie jak w październiku i listopadzie, wyniosła 5 procent i jest to najlepszy wynik od niemal 8 lat. – Długoterminowy trend na amerykańskim rynku pracy pozostaje absolutnie bardzo dobry – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Mateusz Adamkiewicz, analityk HFT Brokers. – Tamtejszy rynek pracy jest w bardzo dobrej kondycji. Znajdujemy się o krok od stanu pełnego zatrudnienia. W tej chwili stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wynosi 5 proc. Natomiast wg Fed pełne zatrudnienie osiągniemy przy stanie 4,9 proc.