bezrobocie

Artykuły - Bezrobocie (1700)

Filmy - Bezrobocie (70)

 • Nasze wynagrodzenia realne spadły po raz pierwszy od siedmiu lat

  W ujęciu realnym, po skorygowaniu o zmiany cen, wynagrodzenia w firmach spadły w kwietniu o 1,4% r/r. To pierwszy spadek realnych wynagrodzeń od stycznia 2013 r. Zaskakująca jest też skala wzrostu bezrobocia.
 • Prawo Pracy: optymalizacja kosztów zatrudnienia przy zachowaniu miejsc pracy

  Z powodu koronawirusa bezrobocie w Polsce może wzrosnąć dwukrotnie. Jakie działania mogą podjąć przedsiębiorcy, którzy z jednej strony muszą optymalizować koszty zatrudnienia, a z drugiej chcieliby chronić miejsca pracy?
 • Wzrost bezrobocia przeraził inwestorów

  Inwestorzy są przerażeni wzrostem bezrobocia. Wiele firm nie przetrwa, albo będzie musiało dostosować swe koszty do zniszczeń, jakie będą skutkiem koronawirusa. Inwestorzy z dużym niepokojem, ale też i ciekawością patrzą na dane, które są publikowane, na wskaźniki PMI i raporty o wzroście bezrobocia, szczególnie w USA.
 • Bezrobocie w tym roku będzie wyższe

  Stopa bezrobocia wzrośnie w tym roku do 5,6-5,7 proc., prognozuje Konfederacja Lewiatan. Jednak pracodawcy będą się borykać z coraz większym niedoborem pracowników i niedopasowaniem ich kompetencji do potrzeb firm. Stopa bezrobocia w grudniu 2019 r. wyniosła 5,2 proc. wobec 5,1 proc. w listopadzie. I była nieznacznie wyższa od oczekiwań analityków. Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w grudniu 866,4 tys. wobec 849,6 tys. osób w listopadzie 2019 roku.