bezprzewodowy internet

Artykuły - Bezprzewodowy internet (15)

 • Pięć sposobów na poprawienie zasięgu sieci Wi-Fi

  Pięć sposobów na poprawienie zasięgu sieci Wi-Fi

  Słaby zasięg Wi-Fi, szczególnie w dużych mieszkaniach to zmora wielu osób. Wolny internet lub po prostu jego brak potrafi być niezwykle uciążliwy. Jest jednak kilka łatwych sposobów na zwiększenie zasięgu i naprawienie tego problemu.
 • ​Test Faceta: Router mobilny ZTE MF65+

  ​Test Faceta: Router mobilny ZTE MF65+

  Nie wyobrażasz sobie wakacji bez dostępu do internetu? Znaleźliśmy najlepszą propozycję, która umożliwi ci schowanie całej globalnej sieci do kieszeni.
 • Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE

  Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE

  Orange Polska oraz Huawei pomyślnie zakończyli pierwsze w Polsce testy agregacji 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE. Technologia ta pozwala użytkownikom na jednoczesny dostęp do więcej niż jednego bloku częstotliwości, co w konsekwencji znacząco poprawia prędkość przesyłania danych - w trakcie testów wyniosła ona aż 296 Mb/s.
 • Pierwsze w Polsce drony sterowce z darmowym internetem latają nad plażami

  Pierwsze w Polsce drony sterowce z darmowym internetem latają nad plażami

  Firma interaktywna Yoberi realizuje pierwszą w Polsce niestandardową akcję, w ramach której bezprzewodowy internet udostępniany jest z dronów sterowców.
 • Firma Huawei zbudowała Centrum Sieci Szkieletowej na Podkarpaciu

  Firma Huawei zbudowała Centrum Sieci Szkieletowej na Podkarpaciu

  Huawei stworzył od podstaw Centrum Sieci Szkieletowej na potrzeby projektu realizowanego przez Aero2 – polskiego dostawcę bezpłatnego Internetu. Dzięki tej współpracy, ponad 97 proc. mieszkańców województwa podkarpackiego może od początku 2014 roku korzystać z dwóch usług komercyjnych wprowadzonych przez Aero2 – SpeedNet i AeroPocket.
 • Najszybszy na świecie internet bezprzewodowy

  Najszybszy na świecie internet bezprzewodowy

  Izraelska firma Wilocity pracuje nad nowym standardem superszybkiego internetu bezprzewodowego. Ma on zapewniać połączenie 25 razy szybsze od istniejących dziś rozwiązań Wi-Fi.
 • Nokia chce kupić Alcatela

  Nokia chce kupić Alcatela

  Nokia rozważa zakup wydziału technologii bezprzewodowych francuskiego Alcatela. Wstępne rozmowy w tej sprawie toczyły się już w 2012 r., a teraz obie firmy najprawdopodobniej wrócą do negocjacji.
 • 802.11ac - nowa generacja Wi-Fi

  802.11ac - nowa generacja Wi-Fi

  Implementacja standardu 802.11ac to jeden z najpopularniejszych tematów w dziedzinie IT w ostatnich miesiącach. Zapowiadany jest on jako nowa jakość w świadczeniu usług bezprzewodowego dostępu do internetu. Jednak czy faktycznie należy spodziewać się czegoś całkowicie przełomowego? Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania udzielił Michał Jarski, dyrektor regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.
 • W Polsce powstaną nowe sieci bezprzewodowego internetu

  W latach 2012-2013 przeprowadzimy przetargi na częstotliwości - 1800 MHz, 800 MHz i 2,6 GHz - powiedziała PAP prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj. Dzięki nim w Polsce powstaną nowe sieci bezprzewodowego internetu.
 • Eksperci: Solorz-Żak zaoferuje szybki internet

  Eksperci: Solorz-Żak zaoferuje szybki internet

  Zygmunt Solorz-Żak po zakupie Polkomtela będzie oferował szybki bezprzewodowy internet, dzięki częstotliwościom tego operatora, jak i spółek rozwijających technolgię LTE - uważają eksperci.