bezpłodność

Artykuły - Bezpłodność (37)

 • Stres niszczy męską płodność

  Stres niszczy męską płodność

  Długotrwały stres obniża ruchliwość plemników. By zwiększyć szanse na ojcostwo, trzeba wyluzować… i jeść zdrowo, w ten sposób uzupełniając witaminy C, E i B6 oraz mikroelementy – cynk i selen.
 • ​Przełom w medycynie - zapłodnienie in vitro w macicy

  ​Przełom w medycynie - zapłodnienie in vitro w macicy

  Jedna z brytyjskich klinik leczenia niepłodności wprowadziła do swojej oferty innowacyjny zabieg zapłodnienia in vitro, które odbywa się wewnątrz macicy, a nie na szalce Petriego.
 • Gametogeneza in vitro ratunkiem na bezpłodność

  Gametogeneza in vitro ratunkiem na bezpłodność

  ​Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić czy gametogeneza (proces powstawania komórek rozrodczych, gamet) in vitro może (IVG) może zostać wykorzystana w terapiach par, które mają problemy z zajściem w ciążę.
 • Zielona herbata powoduje bezpłodność?

  Zielona herbata powoduje bezpłodność?

  Nikogo nie trzeba przekonywać, że zielona herbata jest niezwykle pożyteczna dla mózgu i układu sercowo-naczyniowego. Chroni również organizm przed rakiem. Okazuje się jednak, że według najnowszych badań - wysokie dawki tego napoju mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
 • 25 proc. polskich par ma problem z zajściem w ciążę

  25 proc. polskich par ma problem z zajściem w ciążę

  Najpierw praca, dobre zarobki, kariera, mieszkanie, a później można starać się o dziecko. Niestety nie zawsze z sukcesem. Od 20 do 25 procent par w Polsce ma kłopot z zajściem w ciążę.
 • Rząd przyjął projekt ustawy o leczeniu bezpłodności

  Rząd przyjął projekt ustawy o leczeniu bezpłodności

  - Przyjęliśmy ustawę o leczeniu bezpłodności i od razu chcę uprzedzić, że nie dotyczy tylko i wyłącznie metody in vitro jako jednej z metod leczenia bezpłodności, ale zawarte są w niej wszelkie formy walki z bezpłodnością - poinformowała premier Ewa Kopacz po posiedzeniu rządu. Premier dodała, że bezpłodność można nazwać chorobą cywilizacyjną - dotyczy już ponad 1,5 mln par w Polsce. Ewa Kopacz przypomniała, że ustawa n
 • Ludzkie zarodki rosną pod okiem kamer

  Ludzkie zarodki rosną pod okiem kamer

  W jednej z katowickich klinik można na żywo podglądać rozwijające się zarodki. Wykorzystywany jest do tego mający 114 lat patent na animację poklatkową.
 • "Rzeczpospolita": Problemy z płodnością nie tylko na Śląsku

  Coraz poważniejszym problemem staje się niepłodność mężczyzn. Są w Polsce regiony, gdzie boryka się z nią niemal co drugi pan - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • "Rzeczpospolita": Co piąty Polak bezpłodny

  Zaburzenia u mężczyzny są w Polsce przyczyną niepłodności pary w 20 proc. przypadków, u kobiety w 39 proc., u obojga - w 26 proc. - wynika z badań prezentowanych na kongresie "Kobieta i mężczyzna. Zdrowie reprodukcyjne i seksualne w Łodzi".
 • Mydło, ciepło, dieta - to wpływa na bezpłodność

  Mydło, ciepło, dieta - to wpływa na bezpłodność

  Substancje chemiczne, które są obecne w powszechnie używanych środkach czystości, wysoka temperatura i nieodpowiednia dieta wywierają niekorzystny wpływ na męską płodność.

Filmy - Bezpłodność (1)

 • Uwaga, panowie! Nadmiar testosteronu szkodzi!

  Czy mężczyźni mający problemy z potencją powinni leczyć się testosteronem? - Nie mówi się o tym, że po trzech miesiącach stosowania testosteronu pacjent staje się bezpłodny! - przestrzega prof. Andrzej Gomuła.