bezpiecznie

Artykuły - Bezpiecznie (315)

 • Jak wziąć pożyczkę szybko i bezpiecznie?

  Jak wziąć pożyczkę szybko i bezpiecznie?

  Dla nikogo nie będzie niespodzianką, że szybkość otrzymania pieniędzy, na jaką pozwala skorzystanie z oferty pozabankowych firm pożyczkowych, jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do wzrostu popularności tego rozwiązania. W kryzysowej sytuacji, kiedy dodatkowe środki potrzebne są nam możliwie jak najszybciej, wybór chwilówki jest po prostu wygodniejszy, niż poświęcanie czasu na załatwianie formalności w banku.
 • Jak bezpiecznie wypożyczyć auto?

  Jak bezpiecznie wypożyczyć auto?

  Jak wynika z raportu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, krajowy segment Rent a Car dynamicznie rośnie, osiągając na koniec I półrocza 2019 r. wzrost na poziomie 7,8% r/r. W związku z tym, że usługa ta jest coraz bardziej powszechna, eksperci doradzają na co zwrócić szczególną uwagę podczas wynajmu auta, aby zminimalizować ryzyko niemiłych niespodzianek po zakończeniu usługi.
 • Ataki hakerskie w Polsce. Czy możemy czuć się bezpiecznie w sieci?

  Ataki hakerskie w Polsce. Czy możemy czuć się bezpiecznie w sieci?

  Aktywność cyberprzestępców rośnie od początku roku, ale w czerwcu osiągnęła najwyższy poziom - alarmują specjaliści Check Point. Polska nadal plasuje się wśród państw o niższym wskaźniku zagrożenia, lecz nadal daleko jej do najbezpieczniejszych sieci jak w Finlandii, Norwegii czy Czechach.
 • Jak bezpiecznie wynająć wakacyjne noclegi

  W okresie wakacyjnym zdarza się, że oszuści podszywają się pod wynajmujących pensjonaty lub apartamenty. Gdy przyjeżdżamy na miejsce, to okazuje się, że nie ma takiego budynku, a wpłaciliśmy już pieniądze.
 • Naukowcy: Niebezpieczne związki w wielu paliwach stałych do grilla

  Naukowcy: Niebezpieczne związki w wielu paliwach stałych do grilla

  Fragmenty tworzyw sztucznych i metali czy okruchy szkła - to przykładowe niebezpieczne zanieczyszczenia znalezione przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w próbkach popularnych paliw do grilla. Eksperci apelują, by wybierać paliwa z certyfikatem jakości.
 • Spokojne wypływanie z bezpiecznych przystani

  Optymizm w odniesieniu do przebiegu negocjacji handlowych USA-Chiny jest motywem przewodnim na otwarciu tygodnia. Indeks giełdy w Szanghaju pierwszy raz od czerwca wrócił ponad 3000 pkt., ale na rynku walutowym widać mniej chęci do handlu. Zmienność ogranicza wyczekiwanie ważnych wydarzeń w kolejnych dniach.
 • Rewolucja 5G - kto będzie bezpiecznie świadczyć usługę?

  Rewolucja 5G - kto będzie bezpiecznie świadczyć usługę?

  Cyfryzacja rozszerzająca się na wszystkie sfery życia powoduje coraz większą wrażliwość na cyberprzestępczość. Ta może pochodzić od aktorów niepaństwowych - chcących zarobić pieniądze, zaszkodzić komuś albo zrobić żart. Pojawiły się także ataki na instytucje państwowe. Przykładami celów są instalacje jądrowe w Iranie, czy placówki w Stanach Zjednoczonych. To także, napiętnowane już, choć obecnie trudne do zbadania, działania dotyczące firmy Huawei - pracownicy w Polsce zostali zatrzymani za podejrzenie szpiegostwa. Cyfryzacja obejmuje coraz więcej obszarów naszego życia.
 • Raport: Wielka płyta jest bezpieczna!

  Raport: Wielka płyta jest bezpieczna!

  Budynki z wielkiej płyty są bezpieczne i trwałe. Tak wynika z raportu sporządzonego na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Badania trwały ponad dwa lata. Sprawdzono ponad 300 budynków wybudowanych różnymi technikami wielkopłytowymi.
 • Złoto odzyskuje status "bezpiecznej przystani"

  Złoto odzyskuje status "bezpiecznej przystani"

  Ubiegłoroczne decyzje podjęte w Waszyngtonie oraz przez banki centralne w dalszym ciągu kształtują ceny surowców na początku 2019 roku. Zaczynają być odczuwalne ekonomiczne konsekwencje wojny handlowej Donalda Trumpa z Chinami.
 • Komisja Europejska ostrzega przed niebezpiecznymi zabawkami pod choinkę

  Komisja Europejska ostrzega przed niebezpiecznymi zabawkami pod choinkę

  Bruksela alarmuje, że niektóre zabawki dziecięce mogą zawierać groźne dla zdrowia chemikalia lub części, które mogą być niebezpieczne dla dziecka np. drobne elementy, którymi łatwo się zadławić.