bezpieczna zima

Artykuły - Bezpieczna zima (8)

 • Fotozagadka 23: Znasz to miejsce?

  Fotozagadka 23: Znasz to miejsce?

  Wiesz, gdzie znajduje się widoczne na zdjęciu miejsce? Zachęcamy do udziału w naszej zabawie.
 • Bezpiecznie zimą. Jak się zachować w przypadku zejścia lawiny?

  Bezpiecznie zimą. Jak się zachować w przypadku zejścia lawiny?

  Lawiną nazywamy gwałtowne przemieszczanie się dużych mas śniegu w dół stoku na odległość co najmniej 50 m. Na ogół lawiny śnieżne są potencjalnie sporym zagrożeniem dla narciarzy czy snowboardzistów, zwłaszcza tych uprawiających narciarstwo wysokogórskie czy poza trasowe. Sprawdź, czy wiesz, jak się zachować w przypadku zejścia lawiny.
 • GOPR i Bezpieczna Zima w Istebnej

  GOPR i Bezpieczna Zima w Istebnej

  Akcja GOPR promująca zasady bezpieczeństwa w górach i na stokach narciarskich, prowadzona podczas ferii w najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego, w miniony weekend zatrzymała się w Istebnej.
 • Ferie na Podhalu z Bezpieczną Zimą i Mateuszem Damięckim

  Ferie na Podhalu z Bezpieczną Zimą i Mateuszem Damięckim

  "Dlaczego muszę jeździć w kasku? Dlaczego podczas jazdy nie mogę trzymać psa na kolanach? Jak załadować narty do bagażnika?". W ostatni weekend na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej GOPR i Mateusz Damięcki - gość specjalny, odpowiadali na te i podobne pytania w ramach akcji "Bezpieczna Zima".
 • Mateusz Damięcki na akcji Bezpieczna Zima w Białce Tatrzańskiej

  Mateusz Damięcki na akcji Bezpieczna Zima w Białce Tatrzańskiej

  W najbliższy weekend akcja Bezpieczna Zima zatrzyma się na Podhalu. Podczas ferii w najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego ratownicy GOPR uczą bezpiecznych zachowań w górach i na stokach narciarskich oraz w drodze na wypoczynek. Aktora Mateusza Damięckiego, który wspiera akcję, będzie można spotkać w najbliższy weekend na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.
 • Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  24 stycznia w Szczawnicy Naczelnik GOPR oraz Naczelnicy grup regionalnych odbiorą osiem nowych Mercedesów GLK. Samochody to tylko część współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR, która trwa od 2011 roku. Wspólnie organizują też akcje edukacyjno-szkoleniowe, m.in. zaczynającą się właśnie (już trzecią) "Bezpieczną Zimę".
 • Po Bezpiecznej Zimie jest bezpiecznej

  Po Bezpiecznej Zimie jest bezpiecznej

  Według wstępnych danych Zarządu Głównego GOPR, ilość wypadków na stokach narciarskich w okresie grudzień-styczeń 2013 spadła o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w sezonie 2011-2012.
 • Żebrowski 4x4 i Bezpieczna Zima

  Żebrowski 4x4 i Bezpieczna Zima

  Akcja edukacyjna "Bezpieczna Zima" na półmetku. Podczas ferii w siedmiu najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego ratownicy GOPR uczą bezpiecznych zachowań w górach, na stokach narciarskich oraz w drodze na wypoczynek. Aktora Michała Żebrowskiego, który wspiera akcję, spotkaliśmy na Jaworzynie Krynickiej.