bezpieczeństwo

Synonimy:
bezpieczenstwo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bezpieczeństwo (1685)

 • Volvo XC60 - technologie poprawiające bezpieczeństwo jazdy

  Volvo XC60 - technologie poprawiające bezpieczeństwo jazdy

  Volvo od dłuższego czasu przekonuje, że głównym celem marki jest zmniejszenie do zera liczby zabitych lub poważnie rannych wśród jej użytkowników. Najnowszy model XC60 jest tego doskonałym przykładem, bowiem systemów dbających o nasze zdrowie jest tu prawdzie zatrzęsienie.
 • Morawiecki w Davos: Gazowe bezpieczeństwo Polski kluczowe dla całego regionu

  Morawiecki w Davos: Gazowe bezpieczeństwo Polski kluczowe dla całego regionu

  Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w rozmowach bilateralnych podczas trwającego właśnie 48. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Głównym tematem jest bezpieczeństwo dostaw gazu do Polski, m.in. z Norwegii. Trwają ustalenia odnośnie do budowy Baltic Pipe - rurociągu, który miałby połączyć Polskę i Danię. Niewykluczone także, że niedługo zapadnie decyzja o rozbudowie terminala gazowego w Świnoujściu. A to wszystko z Nord Stream 2 w tle i wyraźnym sprzeciwem Polski, która buduje koalicję państw przeciwko tej inwestycji.
 • Wystartował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa

  Wystartował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa

  Jak odpowiednio zachować się w drodze do szkoły, w domu, kiedy należy udzielić pierwszej pomocy i jak bezpiecznie poruszać się w Internecie? – te i inne zagadnienia zostaną sprawdzone w ramach Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Poprzednie edycje Testu pokazują, że na drogach dzieci radzą sobie coraz lepiej, ale jednocześnie pojawiają się trudności z odpowiedziami na niektóre pytania, na przykład te związane z poruszaniem się w Internecie. Dlatego warto sprawdzać wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa i poznawać obszary wymagające dalszej edukacji, aby minimalizować potencjalne zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się najmłodsi. Test Bezpieczeństwa będzie aktywny do 31 stycznia 2018r., ale zachęcamy do jego przeprowadzenia już dziś.
 • BMW 750 Li - limuzyna wypełniona technologią

  BMW 750 Li - limuzyna wypełniona technologią

  Nie ma co ukrywać - im więcej musimy zapłacić za samochód tym więcej możemy dostać w zamian. W przypadku BMW 750 Li ilość nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanych technologii potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Sprawdźcie, jakie najciekawsze funkcje kryje w sobie flagowa limuzyna niemieckiej marki.
 • Co trzeci polski kierowca nie czuje się bezpiecznie w swojej pracy

  Co trzeci polski kierowca nie czuje się bezpiecznie w swojej pracy

  Aż 31 proc. polskich kierowców zawodowych czuje się zagrożonych podczas wykonywania swojej pracy - wynika z badan ankietowych. Medialne doniesienia dotyczące zamachów terrorystycznych wzmacniają te obawy i sprawiają, że pracownicy branży transportowej decydują się na przewożenie w samochodach służbowych dodatkowych środków ochronnych.
 • Toyota przeznaczy 5 mln dolarów na rozwój samochodów autonomicznych

  Toyota przeznaczy 5 mln dolarów na rozwój samochodów autonomicznych

  Toyota postanowiła wesprzeć inicjatywę American Center for Mobility, w ramach której powstaje rozbudowane centrum testowe, umożliwiające prowadzenie prób samochodów autonomicznych w zróżnicowanych warunkach środowiskowych. Firma zainwestuje w projekt 5 milionów USD.
 • Czy na polskich festiwalach jest bezpiecznie?

  Czy na polskich festiwalach jest bezpiecznie?

  Coraz częstsze zamachy w Europie Zachodniej, w tym te z Paryża i Manchesteru, w trakcie dużych wydarzeń muzycznych, sprawiają, że w społeczeństwie pojawiają się wątpliwości i pytania, czy na polskich koncertach i festiwalach może dojść do jakiejś niebezpiecznej sytuacji.
 • Andrzej Kruczyński o bezpieczeństwie na festiwalach: Zawsze jest ryzyko

  Andrzej Kruczyński o bezpieczeństwie na festiwalach: Zawsze jest ryzyko

  Ekspert ds. imprez masowych oraz terroryzmu oraz były oficer GROM, Andrzej Kruczyński, przyznał w wywiadzie dla Interii, że organizatorzy powinni zwracać zdecydowanie większą uwagę na bezpieczeństwo na koncertach i festiwalach muzycznych. Kruczyński skomentował również decyzję o przyznaniu Przystankowi Woodstock statusu imprezy o podwyższonym ryzyku.
 • Wirtualne manekiny poprawią bezpieczeństwo w sportach motorowych

  Wirtualne manekiny poprawią bezpieczeństwo w sportach motorowych

  Toyota i Global Institute for Motor Sport Safety, współpracujący z FIA, rozpoczęły 4-letni program badań nad bezpieczeństwem samochodów wyczynowych z wykorzystaniem wirtualnych manekinów. Obaj partnerzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo w rajdach i wyścigach samochodowych.

Filmy - Bezpieczeństwo (45)

 • Nigdy nie chodź w ten sposób. Mogą cię napaść

  Sposób poruszania się i wyraz twarzy wpływa nie tylko na atrakcyjność – czasem może zadecydować o naszym bezpieczeństwie, a nawet życiu. Sprawcy ataków i kradzieży nieświadomie typują ofiary na podstawie obserwacji ich zachowania. Co robić, by nie zwracać ich uwagi?
 • Każdego dnia ktoś się topi. WOPR radzi: Jak wypoczywać nad wodą?

  Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek. – Przy wyborze kąpieliska należy zwracać uwagę na to, gdzie jest plaża strzeżona i ratownicy. To jest najważniejsze. Musimy bowiem pamiętać, że nie każdy pływak będzie nas w stanie uratować. Pamiętajmy o tym, że jeśli ratownik nas upomina to robi to dla naszego bezpieczeństwa. Ratownicy zwracają także uwagę na prewencję i profilaktykę. Jeśli widzą zagrożenie to na bieżąco o tym informują – mówi Arkadiusz Galiński, Instruktor Ratownictwa Wodnego MSWiA.
 • Bezpieczne wakacje nad morzem. O tym musicie pamiętać!

  Wybieracie się nad wodę? Pamiętajcie zatem, by zawsze wybierać kąpieliska, na których są ratownicy. Pomoc udzielana na plaży strzeżonej przybywa błyskawicznie, bo nawet w 30 sekund! Najczęściej popełniane błędy nad wodą to m.in. spożywanie dużej ilości alkoholu. Ratownicy apelują: PIŁEŚ, NIE PŁYWAJ! Ratownicy przestrzegają także rodziców, pamiętajcie, by nie spuszczać pociech z oczu. Ratownicy najczęściej interweniują w sprawie zaginięć, to prawdziwa plaga. W weekendy bywa na plaży nawet kilkadziesiąt tysięcy osób! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
 • Płacisz kartą zbliżeniową? A czy jest ona odpowiednio zabezpieczona?

  W Polsce jest używanych ok. 30 mln kart zbliżeniowych. Stanowią one ponad 75% wszystkich kart w naszym kraju. Płacenie zbliżeniowe jest szybkie i wygodne, dlatego cieszy się wśród nas tak dużą popularnością. Czy jest jednak bezpieczne? Niestety, złodzieje mają swoje sposoby, aby korzystać ze środków znajdujących się na naszych kartach. Warto więc dobrze je zabezpieczyć. Aby dokonać transakcji czyjąś kartą zbliżeniową, przestępca nie musi uciekać się do jej fizycznej kradzieży. Do zeskanowania karty ofiary wystarczy mu terminal płatniczy, a nawet jedynie odpowiednio zaprogramowany smartfon z funkcją NFC. Oczywiście karty zbliżeniowe mają zabezpieczenia. Nie są one jednak wystarczające. Dlatego dobrze pomyśleć o ochronie dodatkowej. Najpopularniejszą metodą zabezpieczenia kart zbliżeniowych jest trzymanie ich w specjalnym etui lub portfelu obłożonym folią aluminiową. Utrudnia to odczytywanie danych. Inny sposób to używanie karty z wbudowanym zasilaniem bateryjnym, która emituje sekwencję zakłócającą komunikację. Wadą tego rozwiązania jest to, że w momencie wyczerpania baterii pozostajemy bez ochrony.